To nasze drugie spotkanie z Benzydamina,mamy po 2 saszetki
Tantum Rosa na glowe(czyli po 1.gramie) zakupione wczoraj w
aptece :P Obie wazymy po okolo 60kg. Raport Piszemy na
biezaco.Do Tantum zakupilysmy cole bo z nia smak jest troszke
mniej obrzydliwy ale ogolnie to najgorsze co w zyciu
probowalysmy.Ogolnie smak nie do wytrzymania,przy pierwszym
lyku mozna sie zniechecic.
Rusza brytyjski program marihuanowy, który obejmie 20 tys. pacjentów
Projekt 2021 to pierwszy w historii Wielkiej Brytanii program zapewniający legalny dostęp do medycznej marihuany. Program jest wspierany przez Królewskie Towarzystwo Psychiatryczne (Royal College of Psychiatrists) i ma być największym w Europie.
Kategorie
Źródło
Odsłony
117Projekt 2021 to pierwszy w historii Wielkiej Brytanii program zapewniający legalny dostęp do medycznej marihuany. Program jest wspierany przez Królewskie Towarzystwo Psychiatryczne (Royal College of Psychiatrists) i ma być największym w Europie.
W jego ramach 20 tys. brytyjskich pacjentów będzie otrzymywać medyczną marihuanę przez dwa lata, dostarczając w zamian badaczom danych na temat skuteczności tej formy terapii. Pozytywna ocena programu przez ekspertów będzie mocną zachętą dla Narodowej Służby Zdrowia (NHS), by promowała wśród lekarzy przepisywanie marihuany na szereg dolegliwości.
Jak mówi prof. David Nutt: "Pacjentów się nie leczy, pozostawia z długiem za prywatne recepty lub kryminalizuje, kiedy zwracają się ku czarnemu rynkowi. Nikt z nich na to nie zasługuje, sytuacja z wypisywaniem recept wymaga radykalnej zmiany."
Medyczna marihuana jest wprawdzie legalna w Wielkiej Brytanii, ale w praktyce jest niedostępna dla większości pacjentów. Lekarze nie mają również wystarczającej wiedzy, by przepisywać lek, co skutkuje tym, że spotyka się on z ostracyzmem. Lekarze boją się również tego, że marihuana jest źródłem dochodów dla rosnącego w siłę przemysłu konopnego, który wciąż pozostaje bardzo kontrowersyjny w Europie.
Projekt 2021 dostarczy marihuany pacjentom cierpiącym na chroniczny ból, epilepsję, stwardnienie rozsiane, zespół stresu pourazowego, zespół Tourette’a, nerwicę, a także tym walczącym z nadużywaniem narkotyków.
"Królewskie Towarzystwo Psychiatryczne ma nadzieję, iż projekt dostarczy przekonujących dowodów na skuteczność preparatów z konopi w leczeniu wielu dolegliwości medycznych, w tym chorób psychicznych. Mamy nadzieję, że w połączeniu z bardzo potrzebnymi, randomizowanymi badaniami klinicznymi, stanie się on podstawą dowodową w kwestii leków na bazie konopi" – powiedziała prof. Wendy Burn, prezydent KTP.
Statystyki mówią, że w Wielkiej Brytanii 8 mln ludzi cierpi z powodu chronicznego bólu, co potwierdził dr Arun Bhaskar, prezydent Brytyjskiego Stowarzyszenia Bólu, wskazując iż dane z innych krajów pokazują, że marihuana pomogła do tej pory kilkuset tysiącom chorych i że Projekt 2021 może dostarczyć niezbitych dowodów na temat bezpieczeństwa i efektywności marihuanowej terapii.