REKLAMA
Ruch Palikota: pierwszy krok do zalegalizowania marihuany

Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.

redakcja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza
Komentarz [H]yperreala: 
no to jeszcze tylko  palikot znajdzie 200 posłów i mamy legalizację :)

Grafika

Odsłony

3920

Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.

- Sadzić, palić, zalegalizować - to hasło jest nadal na naszych ustach - mówił Andrzej Rozenek, rzecznik klubu Ruchu Palikota.

Rozenek podkreślił, że jego ugrupowanie docelowo opowiada się za zalegalizowaniem palenia marihuany w naszym kraju; pierwszym krokiem prowadzącym do tego ma być "depenalizacja posiadania konopi na własny użytek".

"Państwo powinno czerpać korzyści"

Rzecznik klubu Ruchu Palikota zapowiedział, że "projekt trafi do Sejmu natychmiast jak zostaniemy zaprzysiężeni". Zaznaczył, że liczy na poparcie "wszystkich postępowych posłów".

Poseł elekt dodał, że celem ustawy jest wprowadzenie regulacji podobnych do tych, które istnieją w Holandii. Kraj ten od wielu lat czerpie korzyści z legalnego handlu marihuaną, tymczasem jej nielegalna produkcja oznacza rozwój grup przestępczych. Zdaniem Rozenka, skarb państwa powinien czerpać korzyści z handlu marihuaną, tak jak z każdej innej działalności gospodarczej. Według projektu, marihuanę mogłyby posiadać tylko osoby pełnoletnie. Dla nieletnich byłaby ona zakazana podobnie jak papierosy, czy alkohol.

Politycy o projekcie Ruchu Palikota

Politycy największych partii, są przeciwni liberalizacji prawa w tym zakresie. Poseł PO Jarosław Gowin powiedział, że jego partia jest przeciwna liberalizacji przepisów, dotyczących narkotyków, tak twardych, jak i miękkich.

Poseł PiS Mariusz Błaszczak nazwał hasła głoszone przez Janusza Palikota "obłędem". Jego zdaniem Palikot, który jest milionerem, zamierza zaoferować ludziom z trudem wiążącym koniec z końcem, legalizację narkotyków, związki partnerskie i wojnę z Kościołem. - To jest zupełnie oderwane od rzeczywistości, to żadna lewicowość - powiedział Błaszczak.

Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że ostatnie zmiany w prawie, pozwalające na możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, są wystarczającym konsensusem. Jego zdaniem, zdecydowana większość posłów i ugrupowań politycznych jest przeciwko dalszej liberalizacji przepisów.

Poseł SLD Jerzy Wenderlich nie chciał komentować propozycji Ruchu Palikota. Powiedział, że jego partia w najbliższym czasie dokona przeglądu wszystkich złożonych projektów ustaw, przeprowadzi dyskusję i dopiero potem wyrazi opinię.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>i gitara , sadzić palić zalegalizować opodatkować i czerpać korzyśći</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p><em>Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że ostatnie zmiany w prawie, pozwalające na możliwość odstąpienia od karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, są wystarczającym konsensusem.</em></p><p>&nbsp;</p><p><strong>Panie Kalinowski, ale z pana ścierwo.</strong><em> Chodzi o te zmiany mówiące: sprzedaj brata swego, a bedziesz wolny mój konfidencki, &nbsp;UBECKI kolego?</em></p><p>&nbsp;</p><p>Jeszcze zobaczycie jaki wam burdel tu w polsce zrobimy za lata maltretowaniam zastraszania i ponizania zwyklych obywateli, za łamanie naszej wolnosci, jeszcze zobaczycie!!!</p>
Zajawki z NeuroGroove
 • 3-MMC
 • Pierwszy raz

Wciągnięcie było spontaniczne, w kiepskim humorze z powodu spiny z rodzicami, w domu w niewielkim pokoju, kilka dni przed świętami, bez wielkich oczekiwań, samotnie, aby zobaczyć jak to w końcu jest

Jest około godziny 17. Zwijam się do domu, bo miało być palenie, a palenia nie było. Lekko wkurzona dostaję wiadomośc od rodziców, że dziś pora na przedświąteczne porządki. Chodzę zdenerwowana, ale za chwilę znikam w głąb swojego pokoju. 

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Tripraport

Nastawienie pozytywne, 18stka znajomego, lekko boląca głowa na początku i chęć przeżycia niezapomnianej imprezy.

Error 404

 • Benzydamina

Jest 9:40 i ten diaboł nadal trzyma. nie wiem dokładnie, o której godzinie zażyłam, ale myślę, że byłomiędzy 22 a 24 poprzedniego dnia. To był mój pierwszy halucynogen, więc wziełam pół słusznej dawki czyli 1 saszete. W łazieneczce otzrymałam w około 1/3 szklanki praktycznego roztworu wodnego benzo z resztkami soli. Roztwór był gotowy do spożycia :). Podejżewając, że benzo bedzie trzymać dość długo postanowiłam wziąć to na noc , żeby w pokoiku rozeznać co jest, a czego nie ma, i żeby w dzień nie było jakiejś wpadki.

 • Mieszanki "ziołowe"
 • Powój hawajski
 • Powoje
 • Retrospekcja
 • Szałwia Wieszcza

Zmienne.

Moja "przygoda" z dragami potoczyła się dość szybko. Zaraz po
pierwszych próbach z marihuaną, z braku środków i nadmiaru dostępu do
informacji (ukłony w stronę hajpa, choć nie tylko) swoją fascynację
skierowałem na szersze tory. Najpierw sięgnęłem po gałkę
muszkatołową(po pierwszej wątpliwej próbie, kolejne przyniosły
zaskoczenie) i gaz zapalniczkowy, następnie DXM i powój błękitny -
ipomoea violacea. Był to dość specyficzny okres mojego życia, żeby nie
powiedzieć trudny. Ostatnia gimnazjalna, ja dotychczas "grzeczny"

randomness