REKLAMA
Przerabiali tabletki z pseudoefedryną na popularny narkotyk

Kilkaset tysięcy tabletek na przeziębienie z pseudoefedryną, zabezpieczenie ponad 100 tys. zł i zatrzymanych trzech Polaków – to efekt działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zycie.nastyku.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

403

Kilkaset tysięcy tabletek na przeziębienie z pseudoefedryną, zabezpieczenie ponad 100 tys. zł i zatrzymanych trzech Polaków – to efekt działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Nielegalny obrót lekarstw z pseudoefedryną

Zarzuty związane z naruszeniem zakazu zbycia produktów farmaceutycznych usłyszało trzech Polaków zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Jeleniej Górze, którzy pod nadzorem prokuratury prowadzili postępowanie karne dotyczące nielegalnego obrotu produktami farmakologicznymi z zawartością pseudoefedryny.

Trzech mężczyzn w wieku 33-50 lat zostało zatrzymanych w ubiegłym tygodniu na terenie województwa dolnośląskiego. W prywatnych samochodach, mieszkaniach i pomieszczeniach gospodarczych przechowywali kartony, a w nich kilkaset tysięcy tabletek na przeziębienie i kaszel z pseudoefedryną. Pogranicznicy ujawnili również gotówkę w kwocie ponad 100 tys. zł, którą zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w wysokości od 10 do 25 tys. zł.

Farmaceutyki trafiały do Czech

Według śledczych, leki były wywożone do Czech, gdzie w nielegalnym laboratorium wytwarzano z nich narkotyki.

Ustalono, że proceder ten trwał od kilku miesięcy i podejrzani mogli wywieźć z Polski tabletki, z których można było wytworzyć blisko 60 kg metamfetaminy, czyli 60 tys. porcji handlowych o wartości rynkowej ponad 7 mln zł – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na terenie Czech zlikwidowano laboratorium „piko”

W tej sprawie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej współpracowali ze służbami Republiki Czeskiej, co zaowocowało likwidacją na terytorium Czech nielegalnego laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Zatrzymano również 6 osób zaangażowanych w wytwarzanie narkotyków

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

hohland (niezweryfikowany)
I kaabooom w rynek krystalicznej metamfetaminy która zbiera swoje żniwa odbijając się na psychice użytkowników tego specyfiku... W zasadzie trochę tego zniknie ale niestety z narkotykami tak jest że były są i będą...
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT

Set n' settings: ok. 21 w nocy, dość spora altanka do której wbiliśmy się bez wiedzy właściciela. Jedyny 'budynek' w obszarze ok. kilometra. Drewniana podłoga oraz ściany, obwieszone wszelakiego rodzaju akcesoriami rolniczymi. Jedyne źródła światła to kilka malutkich dziureczek w ścianie oraz okno, przez które wbiliśmy się do środka.

  • Dimenhydrynat

Aviomarin to niezle gowno ale po zarzuceniu wystepuja niezle halucki. Ja pierwszy raz wzialem 22 tab. gdy mialem 14 lat. Byla godzina 22 wlasnie polozylem sie spac, gdzies okolo 2-3 w nocy nie pamietam dokladnie (mialem juz niezle haloony) wychodze ze swojego pokoju na przedpokuj patrze a tam pelno butow (tak zaczely sie moje haloony) Do pasa bylem zasypany w butach wiec otworzylem szafke i zaczalem je ukladac (nie wiem jak dlugo je ukladalem) nagle sie ocknalem patrze a nademna stoi matka i sie pyta co ja robie a ja ze ukladam buty (ciekaw jestem teraz jaka zrobila wtedy mine.

  • Szałwia Wieszcza


nie wiem czemu ale odczuwam wielka chec opisania tego, co zrobila ze

mna Lady Salvia poprzedniego wieczoru.


  • 2C-Ibr />
"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">p * { width: auto; height: auto; float: left; clear: both; display: inline-table; } body * { z-index: auto; overflow: visible; visibility: visible; }

randomness