Przemytnicy w areszcie

Kulisy przemytu 62 kilogramów amfetaminy do Szwecji.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Opole
Maciej T. Nowak

Odsłony

2579
Policjanci opolskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego zatrzymali grupę mężczyzn, którzy są podejrzani o przemyt 62 kilogramów amfetaminy do Szwecji.

- W sumie udało się zatrzymać dziewięciu mężczyzn. Pięciu z nich zarzucono współudział w zorganizowaniu w 1993 r. przemytu 62 kilogramów amfetaminy do Szwecji. Ta ilość to co najmniej 620 tys. działek - poinformowała podkom. Anna Gazda, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Wartość przemyconego narkotyku oszacowano wówczas na 7,5 mln zł.

Szwedzkiej służbie celnej udało się wtedy zatrzymać 15 kilogramów narkotyku (wartość 1 mln 800 tys. zł).

Zatrzymani mężczyźni ponadto organizowali handel i handlowali amfetaminą w województwach opolskim i śląskim. W latach 1998-99 udało im się rozprowadzić sześć kilogramów amfetaminy o szacunkowej wartości 720 tys. zł. Z tego towaru sporządzić można było 60 tys. działek.

Przy zatrzymanych znaleziono fałszywe banknoty. Udało im się rozprowadzić minimum 60 stuzłotówek.

- U jednego policjanci znaleźli dubeltówkę i strzelbę gładkolufową Maverick, na które nie miał zezwolenia - informuje podkom. Gazda.

W tym samym miejscu znaleziono 18 litrowych butelek z bezwodnikiem kwasu octowego. Posiadanie tej substancji i obrót nią wymaga zezwolenia. Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP sporządziło ekspertyzę, z której wynika, że z tej ilości substancji można było wyprodukować 25 kilogramów heroiny lub 12 kilogramów amfetaminy.

Wśród zatrzymanych jest dwóch kurierów, którzy w skrytkach samochodów (nad zbiornikami paliwa i w nadkolach) przewozili narkotyki. Jednym z zatrzymanych okazał się nauczyciel chemii z jednej ze szkół w Lublinie. W jego mieszkaniu znaleziono pół litra bezwodnika kwasu octowego.

Wśród zatrzymanej dziewiątki jest 49-letni mieszkaniec Warszawy, 53-latek z Lublina, 41- i 46-latkowie z województwa śląskiego oraz pięciu mieszkańców Opolszczyzny w wieku od 28 do 43 lat.

Sześciu z nich tymczasowo aresztowano. W stosunku do dwóch na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Opolu zastosował dozór policyjny. Wobec jednego nie zastosowano żadnego środka zapobiegawczego ze względu na zły stan jego zdrowia.

W czasie śledztwa z polską policją i wydziałem przestępczości zorganizowanej opolskiej prokuratury współpracował również oficer z policji Królestwa Szwecji.
W sierpniu do sądu powinien trafić akt oskarżenia w tej sprawie. Najprawdopodobniej trzem z dziewięciu mężczyzn zostanie postawiony także zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyznom grozi od roku do dziesięciu lat więzienia.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: bialy krazek (chinski znaczek)

poziom doswiadczenia: zaawansowany :)

metoda zazycia: doustnie

set & setting: sylwester, wiadomo :)
Byl sylwester 03/04.Jestem juz doswiadczonym hokeista (uzytkownikiem krazka). Dzien przed sylwestrem nie moglem sie zdecydowac gdzie isc, jednak w samego sylwestra okazalo sie ze nie mam gdzie isc. Idac ulica spotkalismy chlopaka z krazkami. I mial takie, ktorych jeszcze nie jadlem. Po zainstalowaniu krazka wsiedlismy do taxowki i sie zaczelo... :)

  • LSD-25
  • Miks

Nocny trip w idealnym miejscu z idealną osobą;-)

  Witam. Tytułem wstępu pragnę zakomunikować wszystkim osobom niezdrowo zainteresowanym treścią tegoż trip raportu, iż wszystkie opisane w nim sytuacje są jedynie wytworem mojej bujnej wyobraźni. Wszystkich innych zapraszam do lektury:-) 

 

  • Fentanyl
  • Użycie medyczne

Szpital specjalistyczny. Zabieg otolaryngologiczny. Pełnia zaufania do systemu.

T = -300 minut:

0.25 mg alprazolam P.O.

Po pół godziny od zażycia fajny relaks, brak lęków, pozytywne nastawienie. 

T = -45 minut:

7.5 mg midazolam P.O.

Po 20 minutach od zażycia ogarnia mnie totalny błogostan. Czuje się gotowy do lotu. Zakładam skafander kosmiczny, hełm w rękę. Wychodzę z centrum kontroli lotów, uścisk dłoni prezydenta. 

T = 0. S.T.A.R.T.

Fentanyl w ilości 2 mg podany dożylnie zaczął działać w ciągu kilku sekund od podania. 

  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Zdarzenia które opiszę miały miejsce ładnych kilka lat wstecz. 

 

Byłam w trakcie kilkumiesięcznego intensywnego związku z mefedronem. Opowieśc zaczyna się na początku sierpnia a więc tuż przed delegalizacją, która jeszcze wtedy nie docierała do mojej świadomości. Wracam do domu z urlopu. Właściwie to nie był mój dom, tylko wynajmowana kawalerka na parterze, którą śmiało można by nazwac speluną. Jeden stół, jedna kanapa, jedna żarówka, wiele brudu.

 

randomness