REKLAMA
Prokuratura i NIK zajmą się dopalaczami we Wrocławiu

O tym, jak Gazeta Wrocławska dopięła swego. Krucjata siodła konie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Gazeta Wrocławska
Marcin Rybak
Komentarz [H]yperreala: 
"Problem z dopalaczami zaczął się w 2010 roku." Co powiecie na taką teorię?

Odsłony

116

Wrocławska Prokuratura Okręgowa - po naszym artykule sprzed dwóch tygodni - zajęła się problemem handlu dopalaczami we Wrocławiu.

Napisaliśmy, przypomnijmy, że szkodliwe dla życia i zdrowia substancje są sprzedawane we Wrocławiu przez zorganizowaną grupę przestępczą. W czwartek dziennikarz Gazety Wrocławskiej był przesłuchiwany jako świadek w prokuraturze.

Tymczasem ogólnopolską kontrolę zaczyna Najwyższa Izba Kontroli. NIK zbada czy instytucje państwowe skutecznie walczą z tym problemem.

Ogólnopolską kontrolę koordynować będzie wrocławska delegatura. Obejmie m.in. instytucje centralne oraz sześć województw w tym Dolny Śląsk.

Wstępne czynności kontrolne NIK-u - dotyczące dopalaczy - prowadzone są już w tej chwili na Opolszczyźnie. Ale zasadnicza ogólnopolska kontrola zaczyna się teraz. W piątek w Warszawie NIK organizuje panel ekspertów. Specjaliści z różnych instytucji i różnych dziedzin mają pomóc inspektorom Najwyższej Izby Kontroli w zaplanowaniu czynności.

Wyniki kontroli poznany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Izba zbada m.in. dlaczego sześć lat po wprowadzeniu przepisów, które miały pomóc w walce z dopalaczami cały czas środki te są dostępne na rynku. Dopalacze to środki odurzające. Działają tak samo jak narkotyki choć formalnie nimi nie są.

Ich producenci dbają o to, żeby działały jak narkotyki, ale żeby w ich składzie nie znajdowały się substancje zakazane przez prawo. Czyli twarde narkotyki.

Problem z dopalaczami zaczął się w 2010 roku. Wtedy policja w całym kraju zamknęła ponad 1300 sklepów. Wydawało się, że to już koniec.

- Problem, który radykalnie udało się ograniczyć w 2010 roku, niestety dzisiaj pojawia się ponownie - mówi nam prezes NIK-u Krzysztof Kwiatkowski. - Najwyższa Izba Kontroli postanowiła zająć się tematem tzw. dopalaczy, ponieważ na rynek wprowadzane są kolejne nowe substancje i mają miejsce kolejne zatrucia, a nawet zgony osób, które bez większego problemu nabywają te środki.

Oceń treść:

Average: 1 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-HO-MIPT
 • Pozytywne przeżycie

Po szkole z dobrym tripowym kumplem pozytywne nastawienie, piękna pogoda wręcz idealna

Witam wszystkich zgromadzonych, siedze na przyjemnym afterglowie i podzielę się z wami moją dzisiejszą przygodą z królem homiptem.

Ja (V) i mój tripowy kumpel Grześ (Z) odbieramy nasze zielone tabletki od mojego znajomego.

 • Muchomor czerwony


substancja: muchomór czerwony.

dawka: połowa porcji z jednego dużego kapelusza i trzech małych

set: kwadrat, nocmiałem wątpliwości czy dobrze ususzyłem grzybki, w końcu śmiertelność wynosi 5%....zmielone muchomory wsypałem do połowy szklanki kubusia, wymieszałem i wypiłem, kubuś skutecznie zniweczył smak. Dojadłem tabletke ranigastu. Godzina 23.30


 • Bromo-DragonFLY
 • Marihuana
 • Tripraport

dom + muzyka


Tytułem wstępu - kolejne "najprawdziwsze LSD", które okazało się być bromoważką. Nie wiem już co o tym myśleć - wiele osób na forum zarzekało się, że Śiwa to LSD. Możliwe, że ktoś faktycznie miał LSD na tym kartoniku, ale to co ja miałem na pewno nim nie było.

Dodam, że jeżeli Śiwa jest uznawana przez niektórych za mocny karton, to niestety jej moc jest znikoma w porównaniu z kwasem.

Krótko czas działania:
T+20 min – nienaturalne polepszenie humoru, gadatliwość
T+1 h – mrowienie ciała, dreszcze

 • 3-MeO-PCP
 • Dekstrometorfan
 • Metoksetamina
 • PCP (Fencyklidyna)
 • Uzależnienie

Zaraz, zaraz... jeśli nie doświadczyłeś m-hole'a lub k-hole'a nie do końca możesz pojąć, o co w tym wszystkim biega. Hmm, choć dla laików nie mogę wystosować nawet opisu, który by w pełni to oddał. Moim zdaniem ograniczenia lingwistyczne to jest najlepsza bariera przed wyjaśnieniem, o co w tym wszystkim biega.

randomness