REKLAMA
Produkcja gier już nie jest opłacalna. Spółka z NewConnect zabiera się za marihuanę

...i planuje pozyskać 3 mln zł

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Strefa Inwestorów
Piotr Kwestarz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

159

Na NewConnect pojawiła się spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą wyrobów medycznych z marihuany wytwarzanej z konopi indyjskich. Cannabis Poland, bo tak się nazywa, ma zamiar pozyskać z rynku 3 mln zł. Jeszcze nie tak dawno spółka zajmowała się produkcją gier komputerowych i mobilnych. A to nie pierwsza ich zmiana branży.

Rosnąca branża konopi leczniczych

Cannabis Poland będzie się specjalizować w produkcji i sprzedaży wyrobów zawierających kanabinoidy wytwarzane z konopi włóknistych. Ściślej rzecz ujmując, spółka ma produkować i dystrybuować waporyzatory oraz olejki do waporyzacji kanabinoidów. Ponadto będzie prowadzić prace badawcze nad nowymi zastosowaniami marihuany.

Spółka podkreśla, że używany przez nią gatunek konopi jest całkowicie legalny w Polsce. Od 2017 roku dopuszczono w Polsce stosowanie marihuany wytwarzanej z konopi indyjskich do celów leczniczych. Według szacunków, cały rynek medyczny bazujący na konopiach może wzrosnąć do wartości 2 mld euro w Polsce. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie dziedzin w wielu krajach świata z USA i Kanadą na czele.

Kanabinoidy są przeważnie stosowane w kuracjach przeciwzapalnych i przeciwbólowych, a także znajdują zastosowanie w chorobie Alzheimera, stwardnieniu rozsianym, białaczce i w wielu innych chorobach przewlekłych. Mogą być również stosowane w procesie odwykowym np. jako wsparcie przy rzucaniu palenia tytoniu.

W celu wsparcia nowej działalności nadzwyczajne walne zgromadzeni Cannabis Poland podjęło uchwałę o emisji akcji. Spółka planuje pozyskać ok 3 mln zł. Emisja jest zamknięta z prawem poboru, które już zostało przydzielone pomiędzy dotychczasowych akcjonariuszy. Potrwa do 22 lipca. Spółka chce pozyskać ok. 3 miliony złotych.

Rezygnacja z branży produkcji gier

Zanim notowana na NewConnect spółka zajęła się marihuaną próbowała swoich sił w produkcji gier. Przejęła w tym celu w 2017 roku spółkę Telehorse Sp. z o.o. i zmieniła nazwę właśnie na Telehorse. W założeniu miała produkować gry na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Jednak patrząc po wynikach rocznych za lata 2017-2018 raczej nie była to działalność zbyt opłacalna. Spółka wygenerowała ledwo 26 tys zł przychodu w 2017 roku i 9 tys zł w 2018 r.

A to nie jest pierwsza zmiana branży. Wcześniej, od początku 2017 roku spółka zajmowała się prowadzeniem działalności inwestycyjnej w spółki produkujące gry komputerowe pod nazwą Pixel Venture Capital. Jeszcze wcześniej działała w innej branży pod nazwą Blue Ocean Media. W 2016 roku jej podstawową działalnością stanowiło świadczenie usług marketingowych skierowanych w szczególności do podmiotów działających w branży nieruchomości.

Kurs akcji spółki podwoił wartość po podanych w maju planach przejścia do branży konopi leczniczych, po czym… wrócił do poprzedniego poziomu w ciągu dwóch tygodni. Natomiast po odcięciu prawa poboru potroił swoją wartość. Jednak wciąż mówimy tu o spółce groszowej, której notowania wahają się w granicach 50 groszy przy małej płynności. Cała spółka jest obecnie warta 3,8 mln zł, co plasuje ją w setce najniżej wycenianych spółek na NewConnect.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

tripowy pokoj w tripowych czapkach

Około 22 z dwoma kolegami zjedliśmy po 19 g świeżych grzybów. Uczucie okropne, w życiu bym nie pomyślała, że zjem surowe grzyby żeby sobie przeżyć tripa. Grzyby zaczęły wjeżdżać jakoś po 40 minutach, na początku zaczęłam zwracać uwagę na jakieś dziwne rzeczy, widziałam dużo kształtów. Z dołu gdzie gadałam z rodzicami przeniosłam się na górę do naszego pokoju na tripa, z kompem z muzyczką i wygodnymi krzesłami.

  • 4-HO-MET

Wiek: 25 lat.

Doświadczenie: Marihuana, Haszysz, Psylocybina, 4-ho-met, 4-aco-dmt, 2ce, 2cb, MDMA, Metoksetamina, DXM, Mefedron, Kokaina, Amfetamina, BZP/TFMPP, Kodeina, Tramadol, różnorakie benzodiazepiny, Efedryna/Pseudoefedryna, Karbamazepina, Olanzapina, alkohol, tytoń i kilka syfów z dawnych dopalaczy.

Zażyta substancja: 25mg 4-ho-met przyjęte metodą iniekcji domięśniowej.

S&S: Mój pokój. W samotności.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Od tygodnia planowałem tego tripa, choć w dniu kiedy miałem wziąć grzyby nie byłem przekonany czy serio chcę to zrobić. Akcja rozgrywa się w pokoju oświetlanym ciepłym, żółtym światłem, na linii mam mojego bardzo dobrego znajomego, a w tle muzykę klasyczną. Nie miałem żadnych oczekiwań, chciałem się zaskoczyć i to się udało.

T-00:00

23:49 - jem pierwszą dawkę grzyba, około 1g, pomimo wcześniejszego zawahania czy to dobry pomysł jestem pewny siebie i gotowy na wszystko

T+00:20

zaczynają się pojawiać pierwsze objawy, jest mi cieplej, pocę się i zaczynam być rozkojarzony, ale to nic wielkiego

T+00:30

  • Alprazolam


Jakiś czas temu (rok...?) dobrałem się do leku o nazwie Afobam. Jego substancją czynną jest pochodna benzodiazepin, Alprazolam. Daruję sobie wnikanie w chemię tej substancji, a lepiej przejdę do bardziej istotnych spraw.

Afobam jest dostępny w postaci małych, białych, niepowlekanych pigułek zawierających 0,25 lub 0,5mg Alprazolamu w opakowaniach po 30 sztuk. Rozgryzanie tych pigułek to naprawdę tragiczny pomysł i nikomu nie radzę tego próbować! Nie pomoże potem nawet pół litra soku, taka gorycz!


randomness