REKLAMA
Produkcja gier już nie jest opłacalna. Spółka z NewConnect zabiera się za marihuanę

...i planuje pozyskać 3 mln zł

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Strefa Inwestorów
Piotr Kwestarz
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

155

Na NewConnect pojawiła się spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą wyrobów medycznych z marihuany wytwarzanej z konopi indyjskich. Cannabis Poland, bo tak się nazywa, ma zamiar pozyskać z rynku 3 mln zł. Jeszcze nie tak dawno spółka zajmowała się produkcją gier komputerowych i mobilnych. A to nie pierwsza ich zmiana branży.

Rosnąca branża konopi leczniczych

Cannabis Poland będzie się specjalizować w produkcji i sprzedaży wyrobów zawierających kanabinoidy wytwarzane z konopi włóknistych. Ściślej rzecz ujmując, spółka ma produkować i dystrybuować waporyzatory oraz olejki do waporyzacji kanabinoidów. Ponadto będzie prowadzić prace badawcze nad nowymi zastosowaniami marihuany.

Spółka podkreśla, że używany przez nią gatunek konopi jest całkowicie legalny w Polsce. Od 2017 roku dopuszczono w Polsce stosowanie marihuany wytwarzanej z konopi indyjskich do celów leczniczych. Według szacunków, cały rynek medyczny bazujący na konopiach może wzrosnąć do wartości 2 mld euro w Polsce. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie dziedzin w wielu krajach świata z USA i Kanadą na czele.

Kanabinoidy są przeważnie stosowane w kuracjach przeciwzapalnych i przeciwbólowych, a także znajdują zastosowanie w chorobie Alzheimera, stwardnieniu rozsianym, białaczce i w wielu innych chorobach przewlekłych. Mogą być również stosowane w procesie odwykowym np. jako wsparcie przy rzucaniu palenia tytoniu.

W celu wsparcia nowej działalności nadzwyczajne walne zgromadzeni Cannabis Poland podjęło uchwałę o emisji akcji. Spółka planuje pozyskać ok 3 mln zł. Emisja jest zamknięta z prawem poboru, które już zostało przydzielone pomiędzy dotychczasowych akcjonariuszy. Potrwa do 22 lipca. Spółka chce pozyskać ok. 3 miliony złotych.

Rezygnacja z branży produkcji gier

Zanim notowana na NewConnect spółka zajęła się marihuaną próbowała swoich sił w produkcji gier. Przejęła w tym celu w 2017 roku spółkę Telehorse Sp. z o.o. i zmieniła nazwę właśnie na Telehorse. W założeniu miała produkować gry na komputery osobiste i urządzenia mobilne. Jednak patrząc po wynikach rocznych za lata 2017-2018 raczej nie była to działalność zbyt opłacalna. Spółka wygenerowała ledwo 26 tys zł przychodu w 2017 roku i 9 tys zł w 2018 r.

A to nie jest pierwsza zmiana branży. Wcześniej, od początku 2017 roku spółka zajmowała się prowadzeniem działalności inwestycyjnej w spółki produkujące gry komputerowe pod nazwą Pixel Venture Capital. Jeszcze wcześniej działała w innej branży pod nazwą Blue Ocean Media. W 2016 roku jej podstawową działalnością stanowiło świadczenie usług marketingowych skierowanych w szczególności do podmiotów działających w branży nieruchomości.

Kurs akcji spółki podwoił wartość po podanych w maju planach przejścia do branży konopi leczniczych, po czym… wrócił do poprzedniego poziomu w ciągu dwóch tygodni. Natomiast po odcięciu prawa poboru potroił swoją wartość. Jednak wciąż mówimy tu o spółce groszowej, której notowania wahają się w granicach 50 groszy przy małej płynności. Cała spółka jest obecnie warta 3,8 mln zł, co plasuje ją w setce najniżej wycenianych spółek na NewConnect.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

  • Marihuana


nazwa substancji - tussipect

poziom doświadczenia - marihuana, extasy, amfetamina, tussipect (po raz pierwszy)

dawka - pół butelki (70 gr)

metoda zażycia - droga pitna ;) da się wogóle inaczej?? do nosa he he ;)

set & setting - stan umysłu ok, chęć spróbowania, dobry humor, miejsce - w domu.  • Etanol (alkohol)
  • Kannabinoidy
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

PROLOG:

T-10h

- [E] Szkoda, że Cię tutaj nie ma Milordzie... Co się tu dzieje. Przejebałem wszystkie bitcoiny na maszynach znowu. Całe 10 tysięcy poszło się jebać... A no i mam prawdziwy kwas i MDMA. Dałem Kebabowi przetestować to LSD i mówi, że to jakiś nbome, bo nie ma wizuali... Może przetestujesz?
- [A] No kusisz kusisz, zobaczymy, może wpadnę. Dawno mnie nie było...
[...]

  • N2O (gaz rozweselający)
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne, zwyczajne

Siema dzisiaj chciałbym się z wami podzielić moim pierwszym razem z N2o czyli podtlenek azotu, dodam jeszcze że jest to mój pierwszy raport więc sorry za wszelkie błędy. Od zawsze byłem ciekawy innych stanów świadomości i interesowałem się w temacie substancji psychoaktywnych, chciałem próbować róźnych nowych rzeczy jeśli chodzi o ten temat, w tamten dzień padło akurat na sprężone. 

randomness