Policja w Stavanger i problemy młodych ludzi z LSD ;)

Dziś na dzień dobry coś urzekającego - czysta, bezmyślna propaganda jakby z innej epoki ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wataha.no
Karolina Kura
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi.. no cóz, przedruk z podanego źródła.

Odsłony

568

Dziś na dzień dobry coś urzekającego - czysta, bezmyślna propaganda jakby z innej epoki:

Problemy z nadmiernym zażywaniem LSD wciąż rosną. Policja w Stavanger odnotowuje przypadki gdzie psychodeliczną substancję psychoaktywną przyjmują już dziesięciolatki.

Alicja w Krainie Czarów

Na pierwszy rzut oka może to tak wyglądać. Obraz przedstawia Alicję w Krainie Czarów i osoba z zewnątrz może się dosyć szybko nabrać, że są to po prostu puzzle. Nic bardziej mylnego. Kathrine Sæland Rotseth lider akcji w policji w Stevager oznajmia, że jest to 180 pudełek z tabletkami LSD.

Niewinny obraz

Pudełka z zewnątrz wyglądają dosyć niewinnie. Najczęściej porzucane są gdzieś w umówionym miejscu na ulicy aby osoba nimi zainteresowana nie wzbudziła podejrzeń niesionym pakunkiem. Na oficjalnej stronie na Facebook’u Police Netpatrol – South-West można poczytać o całej sprawie.

Działanie LSD

Mimo iż nie odnotowuje się zgonów po zażyciu tej substancji tak wiadome jest iż jest ona niebezpieczna dla naszego organizmu. Po jej przyjęciu człowiek doznaje zaburzeń psychicznych, podwyższa się temperatura naszego ciała, źrenice stają się rozszerzone, organizm słabnie, nasze mięśnie zaczynają drgać, produkujemy więcej śliny, doznajemy szczękościsku, wzmaga się potliwość naszego ciała. Po zażyciu LSD może nawet dojść do omdlenia. Te skutki pojawiają się zazwyczaj od 30 do 90 minut po przyjęciu substancji. LSD należy do grupy halucynogenów, więc halucynacje to kolejny objaw ich zażycia.

Liczba uzależnionych w Stavanger rośnie

Bardzo niepokojącą informacją jest liczba osób uzależnionych poniżej 18 roku życia. Policja w Stavanger informuje iż od zeszłego roku ilość młodych osób, które są uzależnione od narkotyków wzrosła dwukrotnie. Podaje się, że głównym zagrożeniem jest właśnie zażywanie LSD. Problemem jest jego przyjmowanie, ale i skutki jakie wywołuje w osobie, która je zażyła Ten efekt może być bowiem niebezpieczny i dla tego człowieka i dla jego otoczenia ponieważ może on stanowić zagrożenie dla osób obok.

Narkotyki stają się codziennością

Norwegia nie jest jedynym krajem, który zmaga się z plagą uzależnień u młodych ludzi. Dużym powodem takiej sytuacji jest ciągła walka o zalegalizowanie chociażby marihuany, która jak się okazuje jest pierwszym krokiem do mocniejszych używek. W wielu krajach jej palenie stało się po prostu legalne. Młodzi ludzie dostają, więc przyzwolenie na jej stosowanie, a w krajach, gdzie nadal jest to zabronione, młodzież wierzy, że nie robi nic złego. Polityczna walka wciąż trwa, a w tle wielu państw rozgrywa się niemała wojna.

Oceń treść:

Average: 9.3 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • AM-2233
  • Inne
  • Tripraport

Nie eksperymentowałem, z nieoakcyzowanymi narkotykami już od jakichś 40 dni. Tego dnia nie miałem zamiaru również przyjmować nici po za alkoholem. Jednak spotkałem się z MP, który właśnie przyjechał z Anglii. Miał ze sobą ponad gram AM-2233. Jako, że byliśmy jednymi z pierwszych Polaków, którzy próbowali JWH-210, dlaczego nie mielibyśmy zrobić czegoś pożytecznego dla nauki i nie przetestować AM-2233. Takiej okazji nie mogłem przegapić. A tak przy okazji po prostu miałem ochotę się najarać. Na szybko przygotowaliśmy mieszankę zioło, wysuszyliśmy jej część i rozpoczęła się przygoda. W tym momencie muszę zaznaczyć, że jakieś 2 godziny wcześniej wypiłem 1 litr piwa. :)

W spektaklu biorą udział:
AM-2233 - substancja, która lubi ubielać się w foliowe sukienki.
Joda - bardzo dziwaczne bongo, przypominające postać z gwiezdnych wojen.
MP - mój przyjaciel. Dobry człowiek, który pracuje w Anglii i przyjechał na urlop.
GrenBoy - narrator.
RastaBoy - kolega z LO, który dużo jara i prowadzi rozrywkowy tryb życia.
Krzak - właściciel lokalu.

  • Kwetiapina
  • Pierwszy raz

Set: Jestem podjarany. Będzie to pierwsze zażycie substancji psychoaktywnej od około 2 miesięcy oraz pierwszy raz z antyspychotykiem (przynajmniej świadomy). Czuję też lekki niepokój. Jestem na czczo i niedawno wstałem. Setting: Po połknięciu tabletek wyjdę z domu na miasto.

Substancja: Ketrel - kwetiapiny fumaran, w dawce 125 mg = 2,083mg/kg.

 

Set: Jestem podjarany. Będzie to pierwsze zażycie substancji psychoaktywnej od około 2 miesięcy oraz pierwszy raz z antyspychotykiem (przynajmniej świadomy). Czuję też lekki niepokój. Jestem na czczo i niedawno wstałem.

 

Setting: Po połknięciu tabletek wyjdę z domu na miasto.

 

  • LSD-25

Zaczeły się wakacje. Wybraliśmy się ze znajmymi nad jezioro pod namioty. Pogoda była raczej kiepska, męczyły nas przelotne deszcze i przenikliwe zimno. Miałem ze sobą kwacha ale bałem się w taki pochmurny dzień brać bo wiem, że bardzo by mi się nie podobała jazda. W końcu chyba czwartego dnia wyjazdu zdecydowałem się. Nie załuję...a wszystko zaczeło się tak:

  • Inne

Rok temu otrzymaliśmy z dziewczyną sadzonkę Turnera diffusa jako prezent do nowego mieszkania . Wiedziałem o afrodyzjakalnym działaniu tego ziółka , ale moja kobieta jest wielką miłośniczką roślin i nie pozwalała mi nawet skubnąć listka z jej zielonego pupilka . Wreszcie kilka tygodni temu przyszedł czas , aby damianę troszeczkę przyciąć , gdyż wyrosła z niej prawie 1,5 metrowa smukła panienka , a przycinanie pomaga w rozkrzewianiu się .