Paragraf na boisku

Julian Pasek, szef sędziów piłkarskich: "Nie wiedziałem, że mój arbiter miał wyrok"

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wrocławska

Odsłony

2298

Anonim podpisano "Dla dobra polskiej piłki, KIBICE".

- Zgodnie z regulaminem praw i obowiązków sędziowskich, arbiter musi się charakteryzować nienaganną postawą moralną. Narkotyki to doping, który jest sprzeczny z zasadami sportu - mówi Julian Pasek, przewodniczący wydziału sędziowskiego OZPN w Legnicy.

Po otrzymaniu anonimu, w sierpniu ub. roku Adrian K. został wezwany na posiedzenie zarządu OZPN. Przedstawiono mu zarzuty "kibiców". Sędzia zaprzeczył, a na dowód swojej niewinności napisał oświadczenie, że nie był karany.

Anonim dotarł też do nas. Sprawdziliśmy w sądzie i okazało się, że Adrian K. poświadczył nieprawdę. Sąd Rejonowy w Lubinie 31 maja 2000 roku skazał go za sprzedaż narkotyków, za co groziło mu nawet 10 lat więzienia! W jego przypadku uznano mniejszą wagę popełnionego przestępstwa, łagodząc karę. Sąd wymierzył mu –0 zł grzywny.

- Jestem zaskoczony, że mój sędzia oświadczył nieprawdę. Zgodnie z regulaminem, w przypadku skazującego wyroku sądu za czyn nieetyczny, powinien być skreślony z naszej organizacji. Nie mogę teraz podejmować decyzji w tej sprawie. Zajmie się nią zarząd na najbliższym posiedzeniu - dodaje przewodniczący Pasek.
- Miałem złego doradcę - mówi sędzia Adrian. K. - Któryś z adwokatów powiedział mi, że kara grzywny nie oznacza, iż jestem osobą karaną. Sprawa w sądzie była konsekwencją błędów młodości. Uważam, że zostałem w nią niesłusznie zamieszany i przy tym pomówiony.
- Wymierzenie kary grzywny nie jest uniewinnieniem, ale w tym przypadku, złagodzeniem kary - mówi sędzia Jerzy Kula, rzecznik Sądu Okręgowego w Legnicy.

Sędzia Adrian N. należy do Okręgowego Związku Piłki Nożnej ponad cztery lata. Od dwóch lat jest sędzią głównym klasy A. Jest ich zaledwie 25 na całym Dolnym Śląsku. Sędziuje na meczach w Legnicy, Lubinie, Polkowicach, Górze Śląskiej. Za prowadzenie jednego meczu otrzymuje 60 zł.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

brak (niezweryfikowany)
nawet jak ktoś komuś nasrał w papiery, wcale nie świadczy to o życiu osoby
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25


Jak pisał Tokien: "Niebezpieczne są narzędzia wiedzy głębszej, niż ta którą sami posiadamy."

  • Dekstrometorfan

Set & Settings: Właściwie żadne... Byłem chory i leżakowałem w łóżku z ciekawości zapodałem 450[mg]DXM i czekałem co będzie dalej ...

Substancja: 450 dxm.

Exp: Marihuana, Gałka muszkatołowa, Dekstrometorfan, Aviomarin

Waga i wiek: 21 lat, 60kg

TR:

Pierwszy kontakt z DXM, bardzo bardzo spontaniczny, co ma swoje plusy i minusy... miałem dużo szczęścia - bo nic w życiu nie przygotuje nas na takie wrażenia i taki stan świadomości jaki niesie ze Sobą Dekster.

  • Dekstrometorfan
  • Hydroksyzyna
  • Inne
  • Kodeina
  • Uzależnienie

A wiec, moja ''przygoda'' z kodeiną zaczeła sie od czystej ciekawośći. Gdy miałem zobaczyć dlaczego zmarł Lil Peep (amerykański raper), przeszedłem do raportu o fentanylu itd, aż do artykułu o Kodeinie. Gdy dowiedziałem się że można legalnie kupić opakowanie w aptece, zainteresowało mnie to, aż do takiego stopnia, że musiałem następnego dnia udać sie do pobliskiej apteki.

 

  • Grzyby halucynogenne

Food: Grzyby w dawce ponad 70 sztuk jakies 3-5h od zbioru...

Doswiadczenie: grzyby po raz pierwszy.... wczesniej: jaranie (bardzo czesto), feta(czesto), tablety(czasami), opiaty(różne i dużo.. obecnie wcale) + różne inne wynalazki... obecnie tylko(aż?) bak, nos i kółka...

TRIP: