Oto zyski z prostytucji, narkotyków i przemytu papierosów. Sutenerzy zarobili mniej

Do oszacowań GUS wykorzystuje dane ze źródeł zewnętrznych, czyli m.in. raportów ośrodków naukowych i instytucji badawczych, danych policji, informacji z ministerstw oraz międzynarodowych instytucji powołanych do monitorowania i zwalczania przestępczości.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

tvn24bis.pl
msz/ms

Odsłony

174

140 mln zł - o tyle spadły w 2015 roku zarobki sutenerów i ochroniarzy z branży erotycznej - policzył Główny Urząd Statystyczny. Jeszcze bardziej skurczyły się zyski z narkotyków. Nadal nielegalna działalność stanowi 0,3 procent polskiego produktu krajowego brutto.

Sutenerzy i ochroniarze kobiet trudniących się nierządem zarobili w 2015 roku blisko 720 mln złotych - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Ich łączne dochody w porównaniu z 2014 rokiem spadły o 16 proc., czyli o 140 mln złotych.

Spadek zarobków sutenerów można wiązać z tym, że coraz mniej osób uprawia "najstarszy zawód świata" na miejskich ulicach, przy trasach czy w agencjach towarzyskich. Wraz z upowszechnieniem się internetu dużo łatwiej jest nawiązać bezpośredni kontakt (z pominięciem ochroniarzy i sutenerów). Darmowe strony internetowe z pornografią także mogą wpływać na spadek zysków z prostytucji.

Spadek w narkotykach

Inną nielegalną częścią gospodarki, którą bada GUS, są dochody uzyskiwane przez "branżę" narkotykową. W 2014 roku jej przedstawiciele zarobili ponad 7,56 mld złotych. Rok później ich dochody drastycznie spadły do 2,87 mld zł. Oznacza to spadek rok do roku wyniósł aż o 62 proc.

Udział w PKB przemytu papierosów spadł nieznacznie, a ze względu na to, że samo PKB w 2015 roku jest wyższe niż w 2014 roku, to dochody osób czerpiących zyski z przemytu papierosów wzrosły z 2,23 do 2,40 mld złotych.

GUS od 2014 roku zaczął wliczać dochody z działalności nielegalnej do produktu krajowego brutto, bo takie zalecenia wydał Eurostat, czyli europejskie biuro statystyczne. W 2015 roku łącznie wyniosły one blisko 5,4 mld zł.

Do oszacowań GUS wykorzystuje dane ze źródeł zewnętrznych, czyli m.in. raportów ośrodków naukowych i instytucji badawczych, danych policji, informacji z ministerstw oraz międzynarodowych instytucji powołanych do monitorowania i zwalczania przestępczości.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa

Okej, oczy mi już się uspokoiły, więc chyba mogę w spokoju opisać moją podróż. Ziarenek mieliśmy wprawdzie niedużo (gdyby to policzyć, to na dwie osoby wyszłoby dwie, może dwie i pół łyżeczki nie czubate, takie od herbaty), ale za to smak miały wystarczająco okropny (bardzo podobny do A.Nervosa).


  • Marihuana


Swoim textem nie chce zachecac do brania srodkow oduzajacych, mowie tylko

wlasne przezycia…


  • Inne
  • Tripraport

Dom

U47700 TR
Słowem wstępu: nie ma tu latających smoków, przechodzenia przez dziurkę od klucza czy innych halucynacji. Jest to suchy opis działania opioidu, który ma na celu pomóc w dawkowaniu czy określeniu czasu działania.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Miejsce : Moje mieszkanie. Mieszkam sam, więc niczym się nie martwiliśmy. Nastawienie: Byłem bardzo podekscytowany, że w końcu spróbuję. Czekałem na to prawie 2 tygodnie.

 

 

Produkty : Coca Cola, Myszka Mickey

 

Ja : 20 lat, ok 170cm, 60 kg, raczej szybki metabolizm.

 

Miejsce : Moje mieszkanie. Mieszkam sam, więc niczym się nie martwiliśmy.

Nastawienie: Byłem bardzo podekscytowany, że w końcu spróbuję. Czekałem na to prawie 2 tygodnie.

 

Doświadczenie : prawie codziennie jaram zioło. Raz wziąłem amfetaminę.

 

 

 

randomness