Oto, jak rządy traktują prawa, które same wymyśliły

Fałszują badania na temat MDMA, przekazują fałszywe informacje w środkach masowego przekazu, a teraz jak rozumiem, bedą też kontrolować, czy ludzie naprawde wierzą w to, w co wierzą?

Anonim

Kategorie

Źródło

BBC

Odsłony

2738

Ponad 70 000 Australijczyków zadeklarowało w niedawnym spisie ludności, że wyznaje religię Jedi.

Ostatni spis ludności wykazał, że 1 na 270 mieszkańców Australii, czyli niecałe 0,4% populacji, jest wyznawcą religii wymyślonej przez scenarzystów filmów z cyklu Gwiezdnych wojen i wierzy w "Moc" - pole energetyczne, które umożliwia rycerzom Jedi nabycie niezwykłych zdolności.

Władze spisowe sądzą, że większość z 70 509 ludzi, którzy jako swoją religię wybrali Jedi, zrobiła tak w odpowiedzi na e-mail z 2001 roku, namawiający fanów "Gwiezdnych wojen" do starań o uznanie Jedi za oficjalne wyznanie.

Chris Brennan z Australian Star Wars Apprecation Society mówi: Wśród tych 70 000 zapewne tylko jakieś 5000 prawdziwie wierzy w religię Jedi. Zdecydowana większość pozostałych to fani sagi, nie posiadający własnego wyznania, którzy postanowili wpisać religię Jedi dla zabawy.

W 2001 roku po świecie krążył e-mail, mówiący, że jeśli 10 000 ludzi wybierze Jedi jako swoją religię, to zostanie ona uznana za oficjalne wyznanie.

Jednak Australijski Urząd Statystyczny zapowiada, że wpisy o religii Jedi potraktuje jako"nie określone" (przypominam - można było wpisać dowolną religię, celem było otrzymanie danych, jakie religie są wyznawane, ciekawe jakie jeszcze dane zostały zmienione, bo tak się podobało panom urzędnikom! - agquarx).

Również w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii tysiące ludzi poważnie potraktowało sugestie z tego e-maila. W Wielkiej Brytanii religia Jedi znalazła się nawet wśród wyznań wymienionych na formularzu spisu powszechnego.

(za BBC, courtesy to KluSeX)

tłumoczenie: agquarx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Vico (niezweryfikowany)
A wszystko to za sprawą dwóch takich co ukradli księżyc. <br>--- <br>Program USTERKA na TVN ma taki sam cel jak bigbrother. Maja znieczulić nas na obecność kamer tak samo jak bigbrother i nie dość że w windzie[już są oczywizna], to będą montować kamery na klatkach schodowych, na korytarzach, w miejscach prywatnych i publicznych, wszedzie będą kamery. Nie dziwne przecież że w momencie gdy bigbrother dobrze zadomowił się w &quot;umyśle statystycznego Kowalskiego &quot; wtedy posłowie podpisali ustawę zwiększającą uprawnienia inwigilacyjne(podsłuchy, kamery). <br>I dlatego moja obawa po części się pokrywa. Oby nie montowali w dzwonku do drzwi licznika, który zlicza ilość dzwonień i przesyła odciski palców każdej osobie, która naciskała na dzwonek. Nie dość tego wkrótce na TVN ukaże się program pod tytułem ORNITOLOG. Na samą myśl już się boje. Podobno w najbliższym czasie mają montować kamery wewnątrz zdalnie sterowanych gołębi, które podfruwają niezauważone w miejsca gdzie coś się dzieje, gdzie ktoś coś sobie przypala albo inne takie. Najgorsze jest to że trudno odróżnić takiego gołębia w tłumie, żeby zorientować się czy jest on naturalny czy jest to tajniak. Podobno najlepszym sposobem odróżnienia jest dmuchnięcie owemu gołębiowi w stronę pyska, gęstym ziołowym dymem. Jeśli się &quot;wzdergnie &quot; to znaczy że jest żywy, a jeśli nie wykaże żadnej reakcji znaczy to, że jest to gołąb-robot. Ale wtedy nie będzie już ratunku, bo będziemy na kamerze i jak to się mówi... <br>...będzie po ptakach.
Zielas (niezweryfikowany)
Ja także jestem wyznawcą mocy rycerzy JEDI ! <br>Tylko nikomu nie mówcie ...
Mateo (niezweryfikowany)
Na potęge posępnego czerepu. <br>tjaa <br>To była bajka, nie to co teraz... <br>Niech moc będzie z wami! <br> <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Poniewaz nigdy wczesniej nie mialam nic wspolnego ze srodkami odurzajacymi wywolujacymi halucynacje postanowilam zobaczyc jak

to jest. Wybralam avio- dostepny w kazdej aptece halucynogen;)). Kupilam 3 opakowania (waze 60 kilo). Pare dni przed TYM

dniem sprawdzilam jeszcze czy czasami nie jestem uczulona (nie bylam) no i teraz tylko czekalam na stosowna okazje. Byl nia

wyjazd ze znajomymi na weekend do domku w lesie. Przyjechalismy w piatek wieczorem, dopiero okolo 23 zazylismy (jeden kolega

  • LSD-25

Wstęp:

  • Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)
  • Pozytywne przeżycie

Nie dotyczy

Trip raport z 17 jagód wilczej jagody który napisałem tydzień temu to tylko tłumaczenie z erowida, więc ten nie ma z tamtym nic wspólnego. 

Zafascynowany naszymi rodzimymi roślinami psychoaktywnymi postanowiłem zakupić nasiona wilczej jagody oraz bielunia w celu uprawy ich. Roślinki już są spore, więc pokusiłem się o przetestowanie "mikro-dozowania" liści wilczej jagody, bo spotkałem sie z (jeszcze) niepotwierdzonymi informacjami jakoby małe dawki alkaloidow tropanowych powodowały realistyczne i wyraźne marzenia senne.