ONZ sugeruje, że rząd USA musi zmusić stany do wycofania się z legalizacji marihuany

Międzynarodowa Rada Kontroli Narkotyków (INCB), organ Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) odpowiedzialny za kontrolę narkotyków, sugeruje, że Stany Zjednoczone nie przestrzegają międzynarodowej umowy narkotykowej z 1961 roku, ponieważ rząd federalny pozwala poszczególnym stanom w kraju na legalizację marihuany dla dorosłych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

61

Międzynarodowa Rada Kontroli Narkotyków (INCB), organ Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) odpowiedzialny za kontrolę narkotyków, sugeruje, że Stany Zjednoczone nie przestrzegają międzynarodowej umowy narkotykowej z 1961 roku, ponieważ rząd federalny pozwala poszczególnym stanom w kraju na legalizację marihuany dla dorosłych.

Chociaż INCB krytykowała w przeszłości niektóre kraje za legalizację konopi indyjskich, raport roczny z 2023 roku wydaje się odnosić do reformy na poziomie stanowym w USA. Raport podkreśla, że jednolita konwencja o środkach odurzających z 1961 r., która nakłada na państwa członkowskie obowiązek przestrzenia postanowień Konwencji na własnym terytorium, obowiązuje Stany Zjednoczone, niezależnie od ich systemu federalnego.

“Jednolita konwencja o środkach odurzających z 1961 r. sklasyfikowała konopie indyjskie jako wysoce uzależniające i podatne na nadużywanie. Ogranicza używanie konopi indyjskich do celów medycznych i naukowych” – Argumentuje INCB.

Umowa stanowi, że jest ona wiążąca dla wszystkich stron w odniesieniu do ich całego terytorium, a wewnętrzne podziały władzy w obrębie państwa nie mogą być wykorzystywane jako uzasadnienie do niewykonania umowy.

Chociaż praktyczny wpływ tej analizy pozostaje niejasny, warto zauważyć, że międzynarodowa organizacja wykorzystuje zapisy traktatu mającego ponad 60 lat, aby sugerować, że Stany Zjednoczone nie wypełniają swoich obowiązków. Wynika to z faktu, że rząd federalny pozwala stanom na legalizację marihuany w celach rekreacyjnych bez podejmowania działań egzekucyjnych.

INCB powiedziała, że dekryminalizacja posiadania bez pozwalania na sprzedaż może być uważana za zgodną z konwencjami, o ile pozostanie w granicach określonych przez traktat. Jednak pełna legalizacja dla dorosłych jest „w sprzeczności z obowiązkami wynikającymi z konwencji dotyczących kontroli narkotyków”.

Poza kwestiami reformy konopi indyjskich zgodnie z prawem międzynarodowym, rada skrytykowała także kraje, które zezwalają na legalizację i ogólną konsumpcję marihuany. Na przykład argumentowała, że dostępność i potencjał produktów konopnych na rynkach nielegalnych stanowią rosnące ryzyko zdrowotne. Dodatkowo, zezwolenie i ekspansja legalnych firm konopnych przyczyniły się do normalizacji i bagatelizacji używania konopi indyjskich oraz zmniejszenia postrzegania związanych z nimi szkód.

Międzynarodowa Rada Kontroli Narkotyków (INCB), agencja ONZ odpowiedzialna za kontrolę narkotyków, wyraziła zaniepokojenie tym, że organizacje przestępcze zajmujące się masową produkcją i przemytem nielegalnych narkotyków czerpią korzyści z rosnącego popytu na marihuanę.

Trend ten stanowi wyzwanie dla krajów członkowskich międzynarodowych, które podpisały jednolitą konwencję o środkach odurzających z 1961 roku. Konwencja ta przewiduje, że używanie narkotyków powinno być ograniczone do celów medycznych i naukowych, a każde inne użycie powinno być traktowane jako “karalne przestępstwo”.

Chociaż niektóre kraje próbowały uzasadnić legalizację marihuany jako promowanie zdrowia i bezpieczeństwa oraz poszanowanie zasad praw człowieka, rada odrzuciła te argumenty. Rada twierdzi, że dowody na wpływ legalizacji są mieszane, a szczególnie martwi się wpływem na nielegalny handel marihuaną.

INCB sugeruje, że legalizacja nie jednoznacznie zmniejszyła nielegalną sprzedaż, a rynek dostaw nielegalnych produktów utrzymał się, choć w różnym stopniu, we wszystkich stanach legalizujących marihuanę. Rada nie zauważyła, że przed legalizacją sprzedaż marihuany odbywała się wyłącznie na nieuregulowanym, nielegalnym rynku. Niektóre stany, takie jak Kalifornia, stawiają walkę z nielegalnym handlem jako priorytet.

Jak dotąd państwa członkowskie, które posunęły się naprzód w procesie legalizacji, nie zostały ukarane przez ONZ.

W 2020 roku Kanada przesłała komentarze do rady ds. egzekwowania prawa antynarkotykowego, broniąc swojego legalnego prawa dotyczącego konopi indyjskich. Te komentarze pojawiły się około dwa lata po tym, jak INCB ostrzegło swoich członków, aby nie podejmowali dokładnie takiego kroku, jaki zrobiła Kanada.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Katastrofa

noc po ciężkiej tułaczce i śnie na ławce, zmęczenie, chęć jak najprędszego powrotu do domu i doprowadzenia się do porządku, jedno wielkie nieporozumienie po prostu

Maj 2015, istna tragedia. Dostałam od jakiegoś gościa na bilet do domu, ale kierowca w autobusie nie miał jak wydać, więc musiałam kupić dwa, w związku z czym znowu mi brakowało tych 2zł na pociąg. W kieszeni paczka z ostatnim papierosem, zapalę sobie pod dworcem i poszukam wzrokiem ofiary, która byłaby chętna dorzucić mi się do tego nieszczęsnego biletu. Łowy przerwała mi jakaś starsza pani chcąca się dowiedzieć co nieco o historii miasta, w którym się znajdowałyśmy, ale niestety nie mogłam jej w tym pomóc, bo nasza wiedza na ten temat była raczej zbliżona do siebie.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Dekstrometorfan

S&S : Droga na peron, Most.

Doświadczenie : Kofeina, Tytoń, Alkohol, THC.

Dawkowanie : Tussidex, 360 mg.

Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy raz z czymś mocniejszym, wypadło na DXM.

Stoję z kumplem (nazwijmy go L.) w mało widocznym miejscu i połykamy. Najpierw on, 18 małych tabletek ląduje w żołądku, potem ja, popijamy sokiem i idziemy gdzieś usiąść.

Dzwonimy po następnego znajomego (a tego nazwijmy G.), przychodzi i razem wyruszamy w Dexową podróż.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Przeżycie mistyczne

Set&setting Chęć przeżycia czegoś nowego, przyjazd przyjaciółki z nad morza, podekscytowanie, lekki strach. Otoczenie: Grupka bliskich przyjaciół dom, osiedle

Historia ta jest z przed paru miesięcy postanowiłem ją opisać gdyż było to bardzo niezwykłe przeżycie dla mnie jak też jestem teraz osobą bardziej doświadczoną.
Myślę że naprawdę warto jest przeczytać trip raport będzię on przestrogą jak też opisaniem czegoś naprawdę mistycznego.

Witam chciałbym opisać tutaj przebieg swojego 1 niezwykłego tripa który był nieplanowany aż tak, jak też jest to mój pierwszy trip raport.
(historię chcę przedstawić cała i najlepiej jak potrafię aby przybliżyć innym jak ten wieczór wyglądał. Jak też jak wyglądało moje nastawienie.)

randomness