REKLAMA
Oleszyce: Troje 14-letnich uczniów zatruło się narkotykami

W ubiegłym tygodniu troje 14-letnich uczniów Szkoły Podstawowej w Oleszycach nagle źle się poczuło. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego okazało się, że zatruli się narkotykami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zlubaczowa.pl

Odsłony

639

W ubiegłym tygodniu troje 14-letnich uczniów Szkoły Podstawowej w Oleszycach nagle źle się poczuło. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego okazało się, że zatruli się narkotykami.

Wielu rodziców myśli, że dostęp do narkotyków możliwy jest tylko w wielkich miastach, gdzie zakapturzeni młodzieńcy nocami sprzedają narkotyki. Taki obraz rysują nam telewizyjne seriale i programy. Niestety, to co wydarzyło się w Oleszyckiej Szkole Podstawowej musi być dzwonkiem ostrzegawczym nie tylko dla rodziców, ale również pedagogów i policji.

W ubiegłym tygodniu podczas lekcji jedna z uczennic źle się poczuła. Nauczyciel natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, źle poczuło się kolejnych dwóch uczniów. W trakcie udzielania pomocy podejrzenia ratowników okazały się słuszne, a gdy jeden z 14-latków przekazał ratownikowi woreczek z suszem Ci wezwali Policję.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Badania potwierdziły, że jest to marihuana. – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że uczniowie podczas przerwy wyszli poza teren szkoły i tam zapalili marihuanę. 14-latek podczas zeznań stwierdził, że narkotyki otrzymał od starszego kolegi. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Czy to tylko odosobniony przypadek, który dotyczy tylko wspomnianej trójki z Oleszyc? W tej chwili nie ma to żadnego znaczenia - tłumaczy poproszony o komentarz jeden z pedagogów z Lubaczowa - bo gdy uczeń nie boi się sięgnąć po narkotyki w czasie przerwy lekcyjnej to z całą pewnością nie zawaha się w czasie wakacyjnego koncertu czy ogniska. Problem jest tak w Oleszycach jak i na drugim końcu Polski. Żaden dyrektor nie może dziś z całą pewnością powiedzieć że jego placówka jest wolna od narkotyków. Narkotyki rzeczywiście stanowią realne niebezpieczeństwo i kontakt z nimi może przydarzać się każdemu dziecku. Dlatego też największy wpływ na to, czy dziecko sięgnie po narkotyki mają przede wszystkim rodzice. Dopiero na drugim miejscu są nauczyciele. Nie można w tym przypadku generalizować całej sytuacji i stwierdzać, że winę za to, że uczeń zapalił marihuanę ponoszą pedagodzy. Generalnie to złożony problem i bardzo ważne jest aby zarówno rodzice i nauczyciele bacznie zwracali uwagę na swoich wychowanków.

Od wielu lat w przestrzeni publicznej szczególnie w internecie panuje przekonanie, że marihuana jest bezpieczną używką, a jej zażywanie nie wpływa negatywnie na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Nic bardziej mylnego.

- Palenie marihuany jest niebezpieczne u młodych osób w okresie dorastania, głównie z tego powodu, że hamuje rozwój emocjonalny. Zmniejsza się odporność na stres, zwiększa brak odpowiedzialności i konstruktywnego radzenia sobie z trudnymi emocjami. Początkowo pojawiają się zaburzenia koncentracji, uwagi, problemy z pamięcią, apatia, co wpływa na codzienne funkcjonowanie. Co za tym idzie, młody człowiek ma trudności z nauką i normalnym funkcjonowaniem w szkole. – mówiła w wywiadzie dla „Nowin” Katarzyna Kopeć – Wilska terapeutka uzależnień ze Stowarzyszenia Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego KARAN w Rzeszowie

Oceń treść:

Average: 4 (3 votes)

Komentarze

Marek (niezweryfikowany)
Xd
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Kodeina
 • LSD-25
 • MDMA (Ecstasy)

Set & Settings: wolne mieszkanie gdzieś na mazurskim zadupiu. Nastroje pozytywne, jak zwykle. Ja pracuję, Lady A. wakacjuje w pełni.

Substancje przyjęte: w sumie w przeciągu niecałego tygodnia na dwie osoby zeszło jakieś 15 opakowań Antidolu, 3 kartony kwasu, 4 tabletki ecstasy, niecały gram słabej fety, 3 paczki Akodinu i duuużo alkoholu.

Wiek: 22

 • N2O (gaz rozweselający)
 • Retrospekcja

Nastawiony pozytywnie.

 

Myślę że z kilku moich poniższych opisów łatwo wyłapać charakterystyczne efekty działania podtlenku azotu. Żeby wyciągnąć fun z tej substancji najlepiej zamiast crackera używać syfonu i naboi do bitej śmietany, przy crackerze trzeba bardzo uważać bo można sobie pomrozić ręce od bardzo niskiej temperatury podczas wypuszczania gazu a czas ładowania balona jest długi oraz proporcjonalny do stanu w jakim się jest. Syfon za to nie robi żadnych problemów przy używaniu i można ładować nim nabój za nabojem w bardzo szybki sposób.

 

 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Trudno. Niech się dzieje co chce. Nieważne, że już po 17. Nieważne, że moja dziewczyna jest na mnie zła, a jutro idę do roboty. Nieważe, że nie wszystkich tutaj znam. Ale jestem tutaj z Nimi, im ufam. W miejscu, które znam. Zjarany do tego jestem niemołosiernie i usatysfakcjonowany po ciekawym dniu.Gniotę kulkę, wyliczone 20. Smaczne.

 • LSD-25
 • Pierwszy raz

przystanek Woodstock poraz 9, a więc znane i lubiane otoczenie. Nastawienie pozytywne, długo oczekiwana ciekawość.

Ogólnie nie przepadam za narkotykami.. bywało, że dość często paliłem (takie środowisko), parę razy wciągałem.

randomness