REKLAMA
Odkryto nowe niebezpieczeństwo związane z paleniem marihuany

Amerykańscy naukowcy odkryli właśnie, że palenie konopi osłabia również mięsień sercowy i podwaja prawdopodobieństwo wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wiedzoholik
Anna Borkowska

Odsłony

1347

Nadużywanie alkoholu, jak i nadużywanie „trawki”, może być bardzo niebezpieczne i pozostawić poważny ślad na naszym zdrowiu. Pisaliśmy ostatnio, że regularne palenie marihuany może prowadzić do deficytów pamięci. Amerykańscy naukowcy odkryli właśnie, że palenie konopi osłabia również mięsień sercowy i podwaja prawdopodobieństwo wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej. Odpowiedni raport badacze wygłosili w trakcie ostatniej sesji naukowej American Heart Association 2016, która odbyła się w miniony weekend w Nowym Orleanie.

W trakcie badania eksperci badali ludzi cierpiących na kardiomiopatię indukowaną stresem – chorobę serca, w której mięsień sercowy jest strukturalnie i funkcjonalnie zmieniony, co może naśladować objawy zawału serca.

Kardiomiopatia indukowana stresem jest to nagłe, zwykle tymczasowe, osłabienie mięśnia sercowego, które zmniejsza zdolność serca do pompowania krwi, co może prowadzić do silnego bólu w klatce piersiowej, duszności, zawrotów głowy i omdleń.

Choroba ta może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych a nawet nagłej śmierci.
– twierdzą eksperci.

Swoje odkrycia naukowcy potwierdzili, odnosząc się danych uzyskanych od 33 343 pacjentów, którzy byli leczeni w latach 2003-2011 z powodu kardiomiopatii. Po przeanalizowaniu uzyskanych danych, badacze odkryli, że 210 osób (mniej niż 1 procent), regularnie paliło marihuanę. Osoby te stanowili najczęściej młodzi mężczyźni, u których nie zauważono żadnych innych negatywnych wskaźników, takich jak np. cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi czy wysoki poziom cholesterolu.

Aktywne używanie konopi może podwoić ryzyko zespołu takotsubo [in. kardiomiopatii – przyp. red.] i powiększenia wierzchołka lewej komory. Na bazie tej patologii dochodzi do zmniejszenia kurczliwości mięśnia sercowego. W przypadku częstego palenia marihuany i wystąpienia objawów, takich jak ból w klatce piersiowej i niespójny oddech, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że nie doszło do wystąpienia zespołu takotsubo lub innej choroby serca.
– powiedział doktor Amitoj Singh, jeden z autorów badania.

Wpływ marihuany, zwłaszcza na układ krążenia, nie jest jeszcze dobrze znany. Musimy jednak pamiętać, że marihuana może być szkodliwa dla serca i naczyń krwionośnych u niektórych ludzi.
– dodał Singh.

Naukowcy twierdzą, że marihuana ma jeszcze więcej głęboko zakorzenionych negatywnych skutków, ale póki co, nie udało się ich do końca wykryć.

Wiadomo już jednak, że:

Użytkownicy marihuany częściej niż osoby, które nie stosują jej, ciepią z powodu:

 • depresji (32,9 procent wobec 14,5 procent),
 • psychozy (11,9 procent wobec 3,8 procent),
 • zaburzeń lękowych (28,4 procent wobec 16,2 procent),
 • alkoholizmu (13,3 procent w porównaniu z 2,8 procent),
 • palenia tytoniu (73,3 procent w porównaniu z 28,6 procent),
 • nadużywania nielegalnych substancji (11,4 procent w porównaniu z 0,3 procent)

Oceń treść:

Average: 6.4 (8 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Bad trip
 • LSD-25

Totalny spontan przed zarzuceniem, rozluźniony alkoholem i skrętami.

W lecie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej odwiedziłem swoje ulubione miasto. 
Akurat odbywał sie mecz Holendrów z Hiszpanami, wraz z moim kuplem poszliśmy do knajpy do jego znajomych wspólnie obejrzeć mecz. A że na boisku działo się sporo, wlałem w siebie pare litrów piwska.
Po meczu jednak było nam mało więc udaliśmy się zapalić jointa i coś jezscze wypić do mieszkania jednego ze znajomych.
Na miejscu poznałem kilku ludzi, zaczęliśmy dalej pić, palić i od słowa okazało się, że jeden z nich posiada kwasy.

 • Dekstrometorfan
 • Marihuana

Doświadczenie: DXM, THC, Amfetamina

Set & Setting: Pozytywne nastawienie. Lekko zmęczony alkoholem wypitym dnia poprzedniego.

Substancja: DXM(30 tabletek acodinu) i THC (1,5 grama MJ)

Wiek: 18 lat

Waga: 69 kg

 • LSD-25
 • Pierwszy raz

lato, słoneczny dzień, z dwoma dobrymi kumplami (opisani jako M i K), podejście całkiem dobre, nie wiedziałem czego oczekiwać więc nie nastawiałem się za bardzo.

Wprowadzenie: Niniejszy raport został pomyślany jako trzecia część psychodelicznego tryptyku. Pomysł polega na tym, że każdy z trójki osób uczestniczących w podróży, napisał na jej podstawie TR opisujący wydarzenia sprzed 2,5 roku. Nie narzucaliśmy sobie żadnej odgórnej formy ani nie dzieliliśmy się tym, kto z nas opisze konkretne wydarzenia a kto wstrzyma się od ich przytaczania pozostawiając je dla reszty. Na pewno część wątków będzie się więc powtarzała. Zamieszczam linki do pozostałych części tryptyku:

 • Dekstrometorfan

Set & Setting: Matka wyjechała na 4 dni do ciotki, wolny dom tylko ze starym z którym nie gadam 2 lata, więc jest luz

Dawkowanie: 1500mg rozbite na 4 razy, 300mg co 3h, następnie 600mg po jakichś 12 godzinach, łącznie wyszło 22mg/kg

Wiek & doświadczenie: 18 lat. mj, dxm, benzydamina, dmh, kodeina, amfetamina, gałka; w tym miksy typu bxm i ze wszystkim co pod ręka (dxm + mj,koda,dmh)

Identyfikacja: akaz z hyperreal

---------------