Nowy trend wśród młodych – podróże za marihuaną!

Podróżowanie wśród młodych ludzi jest bardzo popularne. Bodźcem do wyjazdu najczęściej jest zwiedzanie, imprezowanie czy odpoczynek. W ostatnich latach zaobserwowano nowy trend, gdzie młodzi podróżują do miejsc w których marihuana jest legalna. Jakie kierunki są popularne?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Pomaranczowe.pl

Odsłony

267

Podróżowanie wśród młodych ludzi jest bardzo popularne. Bodźcem do wyjazdu najczęściej jest zwiedzanie, imprezowanie czy odpoczynek. W ostatnich latach zaobserwowano nowy trend, gdzie młodzi podróżują do miejsc w których marihuana jest legalna. Jakie kierunki są popularne?

Kierunki podróży

Przeprowadzono badania, z których wynika, że w 2014 roku około 3,8% ludności regularnie zażywała marihuanę. Zbadano grupę ludności zamieszkującą Europę w wieku 16-64 lata. Z tej grupy badawczej 22,1% osób przyznała, że przynajmniej raz w swoim życiu miała kontakt z marihuaną. Konsumpcja tej używki popularna jest w wieku 15-24 lata. Młodzi ludzie ograniczeni obowiązującym prawem w danym kraju zaczyna swoją przygodę z marihuaną podczas różnych podróży do miejsc gdzie jest ona legalna. Obywatele zamieszkający Unię Europejską wyjeżdżają na krótkie wycieczki i próbują tej rośliny. Kontrolowana konsumpcja konopi odbywa się w tzw. „Coffee Shopach” np. na terenie Holandii i Czech. Kierunki te są dla młodych podróżników blisko i w zasięgu budżetu, dlatego je wybierają.

Przeprowadzone badanie

Przeprowadzane doświadczenie badające zjawisko wyjazdów za konopiami indyjskimi rozpoczęło się w 2016 roku i objęło grupę 1200 osób w większości obywateli Polski. Za pośrednictwem portalu społecznościowego oraz przy pomocy ankiety internetowej respondenci odpowiadali na pytania związane z zagranicznymi podróżami. Analizując wyniki 38,7% ankietowanych odpowiadało, iż głównym motywem ich wyjazdu na tereny Holandii i Czech był cel spróbowania marihuany. Pozostała część badanych przyznała, że marihuana była dla nich dodatkową atrakcją turystyczną w danym miejscu. Inne pytania wskazują, iż wyjazdy te są krótkie, zazwyczaj weekendowe. Celami takich wycieczek jest ogólna chęć zabawy, koncerty czy imprezy.

Istnieją szacunkowe dane, że blisko 35% turystów odwiedzających Amsterdam to również goście „coffee shopów”, których w Holandii jest mnóstwo. Takie marki jak Barney’s Farm, Green House Seeds, czy Dutch Passion znane są ze swoich produktów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że stają się celem turystów.

Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat ukazują powstające nowe trendy i pobudki do podróżowania. W obecnych czasach dla turystów piękna pogoda, morze, góry czy zabytki nie są już tak atrakcyjne. Młodym podobają się rzeczy egzotyczne i inne, jeszcze niepoznane. W Polsce jak i innych krajach marihuana jest nielegalna. Dlatego chęć przeżycia czegoś nowego udaje się podczas zagranicznych podróży. Na rynku pojawia się coraz więcej badań związanych z konopiami. Wyniki jednoznacznie pokazują ciekawość tej rośliny. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

375mg / ok.80kg.
18 l.

23:50

-Mogę już?
-Jest już dawno ciemno,możesz.

Zawsze chciałam,przeżyć tripa na plaży..z gwiazdami... .

Biorę, krzywie się, popijam..

00:30

  • 6-APB
  • Bufedron
  • Etanol (alkohol)
  • Inne
  • Tripraport

Stan psychiczny - doskonały Nastrój - tryskający energią i radością Myśli i oczekiwania - rozwój i relaks Setting - pozytywne otoczenie dobrych znajomych, miejsce znane i bezpieczne. JA - dawkowanie podane powyżej 1 osoba - dawkowanie powyżej + 5 piw 1 osoba - dawkowanie powyżej bez bufedronu 1 osoba - tylko 6-apb

Przełom jesieni i zimy był dniem resetu. Zmęczeni trwającym rokiem na studiach postanowiliśmy zrobić sobie elegancką wigilijkę w małym gronie.
Po 2 godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce przeznaczenia - domu na krańcu świata, czyli na peryferiach miasta.
Posiedzieliśmy chwilę jeszcze w ilości 3 sztuk i zdecydowaliśmy się na podróż do Lidla czyli klasyczne zakupy jakiegoś jedzenia, picia etc.
Przed wyjściem (godz. 16) każdy z nas wciągnął około 100 mg etylofenidatu.

  • LSD-25

Doświadczenie – jointy od 1 liceum w dużych ilościach , od 2 roku studiów pełne spektrum psychodeli:) extasy, amfetamina, lsd , kokaina
Chciałem wam opisać absolutny szczyt mojego pędu ku samodestrukcji. Totalne apogeum wygrzania, do którego tej felernej nocy z całą świadomością ja i mój przyjaciel dążyliśmy. Imperatyw był jeden zniszczyć się , nie ważne jak i nie pytajcie po co:).


  • Mieszanki "ziołowe"
  • Szałwia Wieszcza

Set & setting: Jesienny wieczór w bezpiecznym, ładnym pokoju z kominkiem
Doświadczenie: Alko, Gandzia i dużo innych rzeczy, szkoda gadać
Pilot: Trzydziestoletni mężczyzna rasy białej, ok. 90kg wykształconego obywatela