Nowy trend wśród młodych – podróże za marihuaną!

Podróżowanie wśród młodych ludzi jest bardzo popularne. Bodźcem do wyjazdu najczęściej jest zwiedzanie, imprezowanie czy odpoczynek. W ostatnich latach zaobserwowano nowy trend, gdzie młodzi podróżują do miejsc w których marihuana jest legalna. Jakie kierunki są popularne?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Pomaranczowe.pl

Odsłony

279

Podróżowanie wśród młodych ludzi jest bardzo popularne. Bodźcem do wyjazdu najczęściej jest zwiedzanie, imprezowanie czy odpoczynek. W ostatnich latach zaobserwowano nowy trend, gdzie młodzi podróżują do miejsc w których marihuana jest legalna. Jakie kierunki są popularne?

Kierunki podróży

Przeprowadzono badania, z których wynika, że w 2014 roku około 3,8% ludności regularnie zażywała marihuanę. Zbadano grupę ludności zamieszkującą Europę w wieku 16-64 lata. Z tej grupy badawczej 22,1% osób przyznała, że przynajmniej raz w swoim życiu miała kontakt z marihuaną. Konsumpcja tej używki popularna jest w wieku 15-24 lata. Młodzi ludzie ograniczeni obowiązującym prawem w danym kraju zaczyna swoją przygodę z marihuaną podczas różnych podróży do miejsc gdzie jest ona legalna. Obywatele zamieszkający Unię Europejską wyjeżdżają na krótkie wycieczki i próbują tej rośliny. Kontrolowana konsumpcja konopi odbywa się w tzw. „Coffee Shopach” np. na terenie Holandii i Czech. Kierunki te są dla młodych podróżników blisko i w zasięgu budżetu, dlatego je wybierają.

Przeprowadzone badanie

Przeprowadzane doświadczenie badające zjawisko wyjazdów za konopiami indyjskimi rozpoczęło się w 2016 roku i objęło grupę 1200 osób w większości obywateli Polski. Za pośrednictwem portalu społecznościowego oraz przy pomocy ankiety internetowej respondenci odpowiadali na pytania związane z zagranicznymi podróżami. Analizując wyniki 38,7% ankietowanych odpowiadało, iż głównym motywem ich wyjazdu na tereny Holandii i Czech był cel spróbowania marihuany. Pozostała część badanych przyznała, że marihuana była dla nich dodatkową atrakcją turystyczną w danym miejscu. Inne pytania wskazują, iż wyjazdy te są krótkie, zazwyczaj weekendowe. Celami takich wycieczek jest ogólna chęć zabawy, koncerty czy imprezy.

Istnieją szacunkowe dane, że blisko 35% turystów odwiedzających Amsterdam to również goście „coffee shopów”, których w Holandii jest mnóstwo. Takie marki jak Barney’s Farm, Green House Seeds, czy Dutch Passion znane są ze swoich produktów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że stają się celem turystów.

Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat ukazują powstające nowe trendy i pobudki do podróżowania. W obecnych czasach dla turystów piękna pogoda, morze, góry czy zabytki nie są już tak atrakcyjne. Młodym podobają się rzeczy egzotyczne i inne, jeszcze niepoznane. W Polsce jak i innych krajach marihuana jest nielegalna. Dlatego chęć przeżycia czegoś nowego udaje się podczas zagranicznych podróży. Na rynku pojawia się coraz więcej badań związanych z konopiami. Wyniki jednoznacznie pokazują ciekawość tej rośliny. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-E
  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Sam w domu. Nastawienie na silne doświadczenie psychodeliczne.

 

Około 3 w nocy spożyłem 450mg DXM. Pół godziny wcześniej zjadłem także 3 ząbki czosnku i 7,2 gram lecytyny. Faza była lekka, brak OEV i lekkie CEVy. Prawdziwa faza zaczęła się dopiero później.

O 7 rano tego samego dnia wziąłem kolejne 300mg DXM, poprzedziłem to zjedzeniem 3 ząbków czosnku i 3,6 gram lecytyny. Odczekałem dwie godziny i spożyłem 40mg 2C-E. Była godzina 9 rano i to uznaje za początek tripa.

  • Marihuana

Kilka dni temu przydarzyl mi sie taki trip.  • LSD-25

Ilość: 1 kartonik

Doświadczenie: alkohol, amfetamina, dxm, amanita muscaria, marihuana

Wiek: 21 Waga: 76 kg

  • Benzydamina

Substancja 1-benzylo-3-[3-(dimetylo-amino)-propoksy]-1H -indazol czyli benzydamina środek zawarty w Tantum Rosa -zing do przemywania pochwy, no ale rulez (razy 2) .

Doświadczenie:

ganja, aviomarin, dxm, efedryna, tramal i chyba coś jeszcze. tantum rosa pierwszy raz.


Ja: 18 wiosna będzie na wiosnę :)

Nastawienie: Pozytywne, czuje się troche słabo, choroba albo coś, ale OK. Trochę się obawiam bo strasznie nie lubie się katowac niedobrym huyostwem.
randomness