Nocna prohibicja w całych Katowicach? Niewykluczone, bo teraz podzielono miasto na miejsca bardziej

W Katowicach podzielili dzielnice na te, w których się pije i te bardziej trzeźwe? Katowicki radny zaprzecza jakoby to miało miejsce, ale nie wyklucza, że całe Katowice mogą docelowo zostać objęte nocnym zakazem sprzedaży alkoholu w miejscach nieprzeznaczonych do jego spożycia. P

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infokatowice.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

84

W Katowicach podzielili dzielnice na te, w których się pije i te bardziej trzeźwe? Katowicki radny zaprzecza jakoby to miało miejsce, ale nie wyklucza, że całe Katowice mogą docelowo zostać objęte nocnym zakazem sprzedaży alkoholu w miejscach nieprzeznaczonych do jego spożycia. Przypomnijmy, niedawno katowiccy rajcy przegłosowali wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu w nocy w dzielnicach Załęże oraz Szopienice-Burowiec. Wcześniej takie rozwiązanie sprawdziło się w Śródmieściu.

„Celem wprowadzenia prohibicji nocnej na terenie Szopienic-Burowca oraz Załęża jest ograniczenie spożywania alkoholu w nieprzeznaczonych do tego celu miejscach. Nocna prohibicja obowiązuje w Śródmieściu Katowic, w godzinach od 22.00 do 6 rano, od lipca 2018. Od początku jej obowiązywania policja odnotowała znaczny spadek liczby udzielanych pouczeń oraz mniejszą liczbę doprowadzeń do izby wytrzeźwień. Policja podkreśla, że zmniejszył się także proceder występowania uciążliwości związanych ze spożywaniem alkoholu w bramach i podwórzach” – czytamy w komunikacie miasta Katowice.

Burdy, bójki i picie na ławkach

Burdy, bójki i picie na ławkach. Do tego oddawanie moczu w miejscach publicznych – to tylko niektóre zjawiska towarzyszące nadmiernemu spożyciu alkoholu wieczorami. Zwłaszcza w rejonach, gdzie sprzedawany jest alkohol przez sklepy monopolowe.

„Na Załężu jest kilka takich ognisk, które są trudne dla mieszkających w najbliższym sąsiedztwie mieszkańców” – mówił w rozmowie z InfoKatowice.pl, radny Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego. W dzielnicy znajduje się kilka sklepów, które prowadzą całodobową sprzedaż alkoholu z tzw. okienka, a kupujący często bywali głośni i problematyczni dla okolicznych mieszkańców, bo po alkohol przychodzili już pijani.

Druga sprawa to kwestia tzw. małpek (niewielkich butelek z wódką). Tego typu buteleczek np. na Załężu w trakcie sprzątania poszczególnych miejsc w dzielnicy znajdowano mnóstwo.

„Te małpki to jest zmora porannej konsumpcji przed wyjściem do pracy, a także porannej czy wieczornej konsumpcji podczas wyjścia z pieskiem. Realizując dwie akcje sprzątania osiedla Witosa w jednym miejscu dwa lata z rzędu wynosiliśmy małpki w ilościach przekraczających tysiąc za każdym razem. I to tylko z dwóch rodzajów napoju – wiśniowego i cytrynowego” – podkreśla Krzysztof Kraus.

Całe miasto w nocnej prohibicji? Czy stygmatyzacja poszczególnych dzielnic?

Docelowo nie jest wykluczone, że całe miasto zostanie objęte nocną prohibicją. Tak jest np. w Tychach, Chorzowie, czy Bytomiu. Przez mieszkańców Bytomia wprowadzono nocną prohibicję w Radzionkowie, bo ci przyjeżdżali do gminy kupować alkohol, którego nie byli w stanie kupić u siebie. Podobna sytuacja była i w sumie jest na granicach katowickich dzielnic nie objętych zakazem z tymi, które zakazem objęte zostały.

Według radnego Krausa, nocna prohibicja na Załężu nie ma związku z ilością spożywanego alkoholu w dzielnicy.

„My jasno mówimy o kwestii sprzedawania alkoholu w nocy i całego zjawiska, problemu dla mieszkańców okolicy, który z tym się wiąże. Ci ludzie przez całą noc w kolejce stoją przed okienkiem no i głośno się zachowując – często będąc już na większym lub mniejszym rauszu – po prostu zakłócają ciszę nocną i wpływają na poczucie bezpieczeństwa, ale także generują niebezpieczne zachowania” – stwierdził Krzysztof Kraus.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

S&S : Dom kumpla, nazwę go "C", i drugi kumpel niech będzie "Z".

Doświadczenie : Kofeina, Tytoń, Alkohol, THC, DXM.

Dawkowanie : 3 saszetki 'Tantum Rosa'

Jest ok. godz. 18.00, wsypuje z kumplem do szklanki zawartość saszetki, i nalewam wody. Mieszamy. Gotowe !

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywne nastawienie, noc w łóżku z mp3.

„W dzieciństwie właściciel zawsze chciał uciec z cyrkiem, a teraz sukinsyn ma własny. To prawdziwa licencja na okradanie. Spełnienie amerykańskiego marzenia...”

 

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Artykuł zawiera lokowanie produktu ;)

Niniejszy raport dotyczy mojego pierwszego doświadczenia z Panem Hoffmanem na papirusie. Imiona występujących tutaj osób zostały zmienione. Raport jest dość szczegółowy ze względu na to, że większość zdarzenia nagrywałem na dyktafon.

ZAPRASZAM DO LEKTURY

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Nastawienie na nowe przeżycia, wieczór z kumplem, pozytywne nastawienie i lekki stres.

Moja wiedza na temat szałwii w momencie testu była dość szeroko zakrojona. Jak zwykle przed przystąpieniem do próbowania czegokolwiek nowego muszę wiedzieć o tej substancji tak wiele jak tylko się da. Miałem za sobą już jedną nieudaną próbę z tą rośliną, jej powodem prawdopodobnie było użycie taniego niestandaryzowanego ekstraktu. Prawdopodobnie ze względu na to i tym razem nie do końca wierzyłem, że wszystko się uda. Około godziny 18 dotarłem na wyznaczone na tripa miejsce, które było znane mi już z kilku kwaso-tripów. Mieszkanie w bloku na obrzeżach centrum.