Narkotyki zalewają Pomorze? Najpopularniejsza jest amfetamina

"Zatrzymania osób handlujących narkotykami to w Gdańsku niemal codzienność. "

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wp.pl
Tomasz Gdaniec

Odsłony

1182

- Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Oliwa w Gdańsku wszczęła śledztwo przeciwko 25-latkowi podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu narkomanii - mówi prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas śledztwa okazało się, że 25-latek chciał ukryć prawie 600 gotowych porcji amfetaminy. Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. W związku z tym prokuratura zdecydowała się zastosować wobec niego niewolnościowe środki zabezpieczające w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

- Trwa śledztwo, w toku którego zachodzi konieczność m.in. uzyskania kompleksowej opinii biegłego odnośnie zabezpieczonych w miejscu pracy oraz zamieszkania podejrzanego środków odurzających. Gdy przedmiotem posiadania jest znaczna ilość substancji psychotropowych lub środków odurzających, przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat - dodaje prok. Paszkiewicz.

Zatrzymania osób handlujących narkotykami to w Gdańsku niemal codzienność. Kilka dni temu doszło tam do ujęcia pracowników myjni samochodowej. Policjanci przeszukali pomieszczenia myjni i znaleźli ok. 890 porcji amfetaminy. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku 22-25 lat. Cała czwórka została przewieziona do policyjnego aresztu. Przy jednym z zatrzymanych (25-letnim mieszkańcu Sopotu) funkcjonariusze znaleźli schowane w kieszeniach pojedyncze porcje środków odurzających, a w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków.

- Zabezpieczone środki zostały przekazane do badań. 25-letni mieszkaniec Sopotu usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak wynika z opublikowanego w maju "Europejskiego Raportu Narkotykowego 2016", w krajach Europy Zachodniej i Południowej wyższe jest spożycie kokainy, podczas gdy w Europie Północnej i Wschodniej prym wiedzie amfetamina. Tylko w latach 2010-2013 straż graniczna oraz policja przejęły ponad 2,2 tony tego narkotyku.

Oceń treść:

Average: 5 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Ciemny pokój, późna noc.

Wszystko zaczęło się od wypadku, albo wypadek był pewnego rodzaju katalizatorem. Słoneczna pogoda, rześki, sierpniowy poranek i ja na rowerze, jadący do pracy. Ja kontra samochód.
Diagnoza: uszkodzone nerwy w ramieniu i połamany palec.
Wiare porzuciłem już dawno, ale leżąc na sorze przez moment pomyślałem, że bóg chyba na prawdę na mnie spogląda, przynajmniej od czasu do czasu.
Po wyjściu ze szpitala, po czterodniowym pobycie, mimo że ręka napierdalała jak szalona, cieszyłem się, że w końcu odetchnę od roboty.

  • 5-MeO-MiPT
  • Bad trip

SET: stan psychiczny rozchwiany, nastrój pozytywny, chęć przeżycia nowych doznań seksualnych. SETTINGS: mieszkanie w bardzo jaskrawym kolorze z wielkim pejzażem na ścianie, podniecająca partnerka.

A wiec jak amator nastawienie pozytywne, kompletnie odwrotne do hołdującego motta: ,, znaj umiar, zachowaj przytomność, odrób lekcje, kupuj najczyściej lub wcale", brak przygotowania, spontan.

  • Grzyby halucynogenne

S&S: lipcowe upalne popołudnie 2009 mazury, molo piaszczysty brzeg jeziora

Wiek i doświadczenie: 17 lat, mj, haszysz, amfetamina, alkohol, dopalacze

Ilość: po 50 suszonych łysiczek

  • AM-2233
  • Inne
  • Tripraport

Nie eksperymentowałem, z nieoakcyzowanymi narkotykami już od jakichś 40 dni. Tego dnia nie miałem zamiaru również przyjmować nici po za alkoholem. Jednak spotkałem się z MP, który właśnie przyjechał z Anglii. Miał ze sobą ponad gram AM-2233. Jako, że byliśmy jednymi z pierwszych Polaków, którzy próbowali JWH-210, dlaczego nie mielibyśmy zrobić czegoś pożytecznego dla nauki i nie przetestować AM-2233. Takiej okazji nie mogłem przegapić. A tak przy okazji po prostu miałem ochotę się najarać. Na szybko przygotowaliśmy mieszankę zioło, wysuszyliśmy jej część i rozpoczęła się przygoda. W tym momencie muszę zaznaczyć, że jakieś 2 godziny wcześniej wypiłem 1 litr piwa. :)

W spektaklu biorą udział:
AM-2233 - substancja, która lubi ubielać się w foliowe sukienki.
Joda - bardzo dziwaczne bongo, przypominające postać z gwiezdnych wojen.
MP - mój przyjaciel. Dobry człowiek, który pracuje w Anglii i przyjechał na urlop.
GrenBoy - narrator.
RastaBoy - kolega z LO, który dużo jara i prowadzi rozrywkowy tryb życia.
Krzak - właściciel lokalu.

randomness