Narkotyki zalewają Pomorze? Najpopularniejsza jest amfetamina

"Zatrzymania osób handlujących narkotykami to w Gdańsku niemal codzienność. "

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wp.pl
Tomasz Gdaniec

Odsłony

1174

- Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Oliwa w Gdańsku wszczęła śledztwo przeciwko 25-latkowi podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu narkomanii - mówi prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas śledztwa okazało się, że 25-latek chciał ukryć prawie 600 gotowych porcji amfetaminy. Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. W związku z tym prokuratura zdecydowała się zastosować wobec niego niewolnościowe środki zabezpieczające w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

- Trwa śledztwo, w toku którego zachodzi konieczność m.in. uzyskania kompleksowej opinii biegłego odnośnie zabezpieczonych w miejscu pracy oraz zamieszkania podejrzanego środków odurzających. Gdy przedmiotem posiadania jest znaczna ilość substancji psychotropowych lub środków odurzających, przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat - dodaje prok. Paszkiewicz.

Zatrzymania osób handlujących narkotykami to w Gdańsku niemal codzienność. Kilka dni temu doszło tam do ujęcia pracowników myjni samochodowej. Policjanci przeszukali pomieszczenia myjni i znaleźli ok. 890 porcji amfetaminy. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku 22-25 lat. Cała czwórka została przewieziona do policyjnego aresztu. Przy jednym z zatrzymanych (25-letnim mieszkańcu Sopotu) funkcjonariusze znaleźli schowane w kieszeniach pojedyncze porcje środków odurzających, a w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków.

- Zabezpieczone środki zostały przekazane do badań. 25-letni mieszkaniec Sopotu usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni - informuje podkom. Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak wynika z opublikowanego w maju "Europejskiego Raportu Narkotykowego 2016", w krajach Europy Zachodniej i Południowej wyższe jest spożycie kokainy, podczas gdy w Europie Północnej i Wschodniej prym wiedzie amfetamina. Tylko w latach 2010-2013 straż graniczna oraz policja przejęły ponad 2,2 tony tego narkotyku.

Oceń treść:

Average: 5 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Alprazolam
 • Inne
 • Katastrofa
 • Kodeina
 • Tramadol

Kolejny dzień smutnej i żałosnej egzystencji, ciepły i słoneczny dzień w kawalerce znajomego, następnie mój dom

 Zaczeło się niewinnie tak jak każdy poprzedni opioidowy trip który miałem przyjemność przeżyć, lecz w tym momencie jeszcze nie wiedziałem co czeka mnie tego wieczoru. Kilka opakowań kodeinowego syropku oraz opakowanie Tramalu było już przygotowane do spożycia. Wiedząc, że owy tramal jest w wersji retard czyli takiej z wydłużonym działaniem a co za tym idzie z dłuższym czasem do pojawienia się pierwszych efektów ochoczo zabieram się za gorzkawe tableteczki.

 

 • Inne

nazywam sie - THC :) ksywka na osiedlu luzik z LWA ZIP SQAD

nazwa substancji - PCP (fencyklida)

poziom doswiadczenia - Mj ; speed ; galka muszkatolowa ; MDMA(rozne tablety

:) ; DXM ; alkochol ; efedryna ; inhalanty ; LSD ; kofeina :) ; grzyby ;

ogolnie apteka ; no i PCP wiec jestem raczej doswiadczony

dawka,metody zarzycia - tabletka nie wiem ile bylo mg taka mala plaska jasno

niebieska ; do ustnie

set & setting - stan umyslu dobry (chociaz mam zwale po speedzie )

 • Benzydamina

nazwa substancji: benzydamina (tantum rosa)

poziom doświadczenia: pierwszy raz benzydamina, wczesniej mj, dxm, alkohol

metoda zażycia: doustnie

set&setting: najpierw w mieszkaniu, pozniej wycieczka po pubach

czy dane doświadczenie mnie zmieniło? : jak kazde inne


 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Miks

chłodny listopadowy dzień, ulice i środki komunikacji miejskiej Trójmiasta, zimny i niewygodny garaż na jakimś zadupiu, wspaniały humor w związku ze spotkaniem z moimi ulubionymi ćpunkami ;)

To spotkanie planowaliśmy już od dłuższego czasu, w planach przybierało różne formy (mieliśmy różne pomysły na to co ćpać), jednak ostatecznie z braku środków i możliwości stanęło na tym że znowu będziemy truć się dxm. Przed wejściem do pociągu zaopatrzyłem się w przydworcowej aptece w dwie paczki Acodinu, mając też w kieszeni troszkę mj zakupionej dnia poprzedniego.

randomness