REKLAMA
Narkotyki do testów są legalne

Minister zdrowia zmienia zasady prowadzenia badań naukowych nad narkomanią. Za sprawą nowych przepisów jednostki naukowe prowadzące takie badania mogą posiadać, przechowywać, kupować zakazane środki odurzające, substancje psychotropowe itd. po uzyskaniu zezwolenia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

archiwum.rp.pl

Odsłony

388

Zanim dojdzie do zakupu zakazanych substancji, trzeba postarać się o zezwolenie.

Minister zdrowia zmienia zasady prowadzenia badań naukowych nad narkomanią. Za sprawą nowych przepisów jednostki naukowe prowadzące takie badania mogą posiadać, przechowywać, kupować zakazane środki odurzające, substancje psychotropowe itd. po uzyskaniu zezwolenia. Ich zużycie musi być ewidencjonowane. Środki te przechowuje się w odrębnych pomieszczeniach wyposażonych w metalowe drzwi oraz okna zabezpieczone przed włamaniem albo trzeba zadbać o metalowe szafy, kasety lub lodówki zabezpieczone przed dostępem nieuprawnionych. Środki, które pozostały po badaniach, trzeba zniszczyć, a z czynności tej sporządzić protokół.

W wyniku badań można m.in. ustalić cenę narkotyków. Najważniejszą instytucją w zbieraniu tych danych jest policja, bo prowadzi operacje wymierzone nie tylko w handel hurtowy, ale i detaliczny. Ceny detaliczne pozwalają śledzić zmiany na rynku. Ich wzrost lub spadek jest sygnałem wzrostu lub spadku podaży.

Na cenę narkotyków ma wpływ wiele czynników, m.in.: zróżnicowanie terytorialne, czystość narkotyku, intensywność działań policyjnych i sytuacja międzynarodowa.

Podstawa prawna: rozporządzenie z 31maja 2016 r. DzU z 14 czerwca 2016 r., poz. 845

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

                Wraz z nastaniem świtu postanowiliśmy zarzucić wspólnie trzy kartony, którymi dysponowaliśmy. Wraz z moim stałym towarzyszem pizdy, położyliśmy sobie na językach trochę mniej niż po półtorej kwadracika. Nasza koleżanka brała kwas po raz pierwszy z tego względu daliśmy jej niecałą połówkę.  Z braku innych alternatyw zaczęliśmy się rozciągać przed sporym wysiłkiem zarówno fizycznym jak i umysłowym. Pół godzinna rozgrzewka obudziła w nas elastyczność godną profesjonalnych akrobatów.

  • Amfetamina

prolog: 19 lipiec 2003 roku. godzina 17:00. inhaluje poprzez zwiniety banknot 0.3 grama amfetaminy. o godzinie 1:00 w nocy poprawiam mniej wiecej taka sama iloscia popijajac zimnym piwem. faza nie jest jakas nadzwyczajna. to co zawsze. rozszerzona swiadomosc. kilkukrotnie powiekszona kreatywnosc. gadatliwosc. mila jazda. cala noc w sieci. fajka -woda- kibel -. i tak w kolko. nieunikniony zjazd coraz blizej |...|

(z bezposrednich zapiskow na papierze - przyp. aut.)

  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Nastrój bardzo dobry, okoliczności przyrody piękne.

 

//Trip miał miejsce trzy lata temu, ale został spisany na świeżo. Łapiącym schizy nie polecam.//

 

  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne

Zaraz po pracy, na dworze chłodno aczkolwiek przejaśniło się. Słońce coraz niżej nad horyzontem. W domu spokój, nikogo nie ma, czysto i świeżo. Humor bardzo dobry, ponieważ wiem co mnie czeka

15:00 wyjście z pracy, szybko złapać tramwaj i kierować się prosto do domu. Plan oczywiścię się udało i już o godzinie 15:40 równo wziałem wszystkie blottery. Powrót do domu, włączam kompa, biore plecak lece do sklepu. 16:10 wychodzę ze sklepu i odczuwam pierwsze efekty - lekko skrzywiony humor, zmienia się postrzeganie przestrzeni, "spięcie" na karku oraz ogólna zmiana myślenia. Zaskoczyło mnie tak szybkie działanie, ale to zapewne przez dawkę, którą brałem. Blottery pogryzłem i zjadłem.

randomness