Narkotyki do testów są legalne

Minister zdrowia zmienia zasady prowadzenia badań naukowych nad narkomanią. Za sprawą nowych przepisów jednostki naukowe prowadzące takie badania mogą posiadać, przechowywać, kupować zakazane środki odurzające, substancje psychotropowe itd. po uzyskaniu zezwolenia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

archiwum.rp.pl

Odsłony

390

Zanim dojdzie do zakupu zakazanych substancji, trzeba postarać się o zezwolenie.

Minister zdrowia zmienia zasady prowadzenia badań naukowych nad narkomanią. Za sprawą nowych przepisów jednostki naukowe prowadzące takie badania mogą posiadać, przechowywać, kupować zakazane środki odurzające, substancje psychotropowe itd. po uzyskaniu zezwolenia. Ich zużycie musi być ewidencjonowane. Środki te przechowuje się w odrębnych pomieszczeniach wyposażonych w metalowe drzwi oraz okna zabezpieczone przed włamaniem albo trzeba zadbać o metalowe szafy, kasety lub lodówki zabezpieczone przed dostępem nieuprawnionych. Środki, które pozostały po badaniach, trzeba zniszczyć, a z czynności tej sporządzić protokół.

W wyniku badań można m.in. ustalić cenę narkotyków. Najważniejszą instytucją w zbieraniu tych danych jest policja, bo prowadzi operacje wymierzone nie tylko w handel hurtowy, ale i detaliczny. Ceny detaliczne pozwalają śledzić zmiany na rynku. Ich wzrost lub spadek jest sygnałem wzrostu lub spadku podaży.

Na cenę narkotyków ma wpływ wiele czynników, m.in.: zróżnicowanie terytorialne, czystość narkotyku, intensywność działań policyjnych i sytuacja międzynarodowa.

Podstawa prawna: rozporządzenie z 31maja 2016 r. DzU z 14 czerwca 2016 r., poz. 845

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA

luźny, wakacyjny wieczór w moim ukochanym polskim mieście, wszystko pod stuprocentową kontrolą

Kolejna noc pod znakiem chaosu w połączeniach mózgowych. W zasadzie wiedzieliśmy, że tak to wyjdzie, choć cel wycieczki do mojego ulubionego zakątka pozornie był inny; ot, kilka spraw trzeba było pozałatwiać, niemniej okazji na zresetowanie sobie makówek i nastawienie odbiorników na przygotowania do nadchodzącego zapieprzu mogłoby już potem nie być, więc polecieliśmy w otchłań między stare kamienice.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Cicha spokojna wieś, 30 km za miastem. Grono przyjaciół. Bardzo pozytywne nastawienie.

 

  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Ogromna ciekawość działania ze względu na dużo różnorodnych, sprzeciwiających się sobie nawzajem opinii na temat tripa po gałeczce, humorek niezły, lekki stres, ale raczej z podekscytowania nowym "psychodelikiem naturalnym". Miejscóweczka - mieszkanko, łóżko.

Niedziela, 9 czerwca 2013, godzina 00:32; 4 godzina trwania stanu otumanionej ekstazy i euforii po zażyciu gałki muszkatołowej, w ilości orzechów startych - 6 sztuk. Gałka przyjmowana (wypijana) była od godz. 16:55 do 17:26 dnia 8 czerwca, w sobotę. 

Recenzja poetyckiej fazy gałczanej z niby-marihuanowym tłem bez użycia THC.

Zjaraliście się kiedyś tak mocno, że byliście na krawędzi ogarnięcia świata i umysłu, o mało nie wpadając w przepaść przepalonej bani z czarnym tłem?

  • Marihuana

To była ostatnia sobota. Zwyczajny ciepły majowy dzień. Przynajmniej tak mi się wydawało. Około 17 wpadła do mnie dziewczyna. Postanowilismy spalić bata.

I tak tez miało być tym razem.

Pech chciał ze brakło nam bletek. Zmuszeni byliśmy więc polecieć ze szkła.

Osobiście nie przepadam za tą metodą ale cóż było robić.


Ubiłem duże działo zwyczajnej lufki. Dawka mniejsza przecież niz w joyu. Przysmażylismy to z myślą o następnej. Nic ztego.


randomness