REKLAMA
Na przykładzie Amy policjanci pokazują uczniom, jak złe są narkotyki

Policjanci i specjaliści na przykładzie życia Amy Winehouse rozmawiają z młodzieżą o zgubnych skutkach sięgania po środki odurzające i alkohol.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Elbląski
Informacja KMP w Elblągu
Komentarz [H]yperreala: 
Bo przecież wiemy, że choćby przykład Cobaina odstraszył od heroiny i autodestrukcji tysiące...

Grafika

Odsłony

390

Policjanci i specjaliści na przykładzie życia Amy Winehouse rozmawiają z młodzieżą o zgubnych skutkach sięgania po środki odurzające i alkohol.

Gimnazjaliści z Elbląga uczestniczą w zajęciach profilaktycznych realizowanych przez policję i sanepid. Spotkania odbywają się w elbląskim Multikinie, gdzie wyświetlany jest film dokumentalny o życiu znanej wokalistki jazzowej i soulowej - Amy Winehouse.

Specjaliści rozmawiają z młodzieżą o zgubnych skutkach sięgania po środki odurzające i alkohol. Zainteresowanie jest duże. Od początku listopada w zajęciach wzięło udział już ponad 700 młodych elblążan. Działania są realizowane w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Ten wymowny obraz przedstawia życie Amy Winehouse pogrążonej w świecie uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Ta niezwykle zdolna wokalistka zmarła przedwcześnie w wieku 27 lat. - Film jest hołdem, który złożyli jej przyjaciele i rodzina.

— Jest to jednocześnie przestroga dla każdego, kto chciałby sięgnąć po narkotyki — mówi komisarz Marek Cieślak, z zespołu prewencji kryminalnej KMP w Elblągu.

Tematem poruszanym na zajęciach są skutki prawne i zdrowotne zażywania dopalaczy i narkotyków. Na spotkaniach są prezentowane rodzaje środków odurzających, w tym dopalaczy wraz ze zdjęciami, jak również opinie młodych ludzi dotyczących przyczyn sięgania po te środki i samopoczucia po ich zażyciu. Inicjowanie oraz realizowanie tych programów odbywa się we współpracy z placówkami oświatowymi, stacjami sanitarno-epidemiologicznymi, lokalnymi władzami.

Zainteresowanie jest duże. Od początku listopada w zajęciach wzięło udział już ponad 700 młodych elblążan. Zajęcia są realizowane w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”.

Oceń treść:

Average: 5.1 (8 votes)
randomness