REKLAMA
MZ o marihuanie: nie jest refundowana, więc nie wiemy, ile jej przepisano

Ponieważ medyczna marihuana nie jest refundowana, resort zdrowia nie posiada narzędzi umożliwiających analizę liczby recept zrealizowanych na ten surowiec - odpowiada posłom wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

sejm/ rynekaptek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

70

Ponieważ medyczna marihuana nie jest refundowana, resort zdrowia nie posiada narzędzi umożliwiających analizę liczby recept zrealizowanych na ten surowiec - odpowiada posłom wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski.

Posłowie: Adam Szłapka i Monika Rosa, zapytali ministra zdrowia o medyczną marihuanę. Zwrócili uwagę na ograniczony dostęp do niej pacjentów. Zapytali:

1. Ile w 2019 roku zostało wydanych recept na leczniczą marihuanę oraz na jaką łącznie jej ilość?

2. Jaka ilość leczniczej marihuany została w 2019 roku sprowadzona do Polski?

3. Jaka ilość leczniczej marihuany została w 2019 roku zakupiona w polskich aptekach przez pacjentów?

Minister Zdrowia w odpowiedzi na pytania dotyczące ilości wydanych recept na marihuanę medyczną i ilości leczniczej marihuany zakupionej w aptekach przez pacjentów w 2019 r. uprzejmie informuje, iż

Z uwagi na fakt, że powyższy surowiec nie jest objęty refundacją, Minister Zdrowia nie posiada narzędzi umożliwiających analizę liczby recept zrealizowanych na ten surowiec - odpowiada wiceminister zdrowia, Maciej Miłkowski.

Dodaje, że Minister Zdrowia nie jest organem, który dokonuje zakupu zarówno leków, jak i surowców farmaceutycznych, nie prowadzi także obrotu hurtowego i detalicznego produktami leczniczymi.

- Obrót surowcami farmaceutycznymi odbywa się w dużej mierze na zasadach gospodarki wolnorynkowej. Wszelkie plany dotyczące zwiększenia dostaw produktów leczniczych, jak i surowców farmaceutycznych podejmuje firma farmaceutyczna na podstawie analizy sprzedaży danego produktu leczniczego, czy surowca farmaceutycznego. W najbliższym czasie nie są planowane zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii w kierunku umożliwienia uprawy konopi innych niż włókniste w Polsce - odpowiedział.

Zgodnie z polskim prawem, medyczną marihuanę przepisać może każdy lekarz, oprócz weterynarza. Sam decyduje o wskazaniu i dawkowaniu. Wypełnić jednak musi tzw. receptę narkotyczną. A to oznacza, że dysponować musi specjalnymi drukami Rpv, do których dołączona jest dodatkowa dokumentacja.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Klonazepam
  • Kodeina

Substancje&dawkowanie: sto suszonych łysiczek lancetowatych skonsumowanych we dwójkę w około 20 minut (waga ~70kg), 150mg kodeiny (thiocodin), 3mg klonazepamu, dwie szklannice „swojaka”.

Doświadczenie (psychodeliki): amanita muscaria , bromo-dragonfly, dekstrometorfan, doc, ecstasy, gałka muszkatołowa, haszysz, konopie, lsa, lsd, peganum harmala, psilocybe cubensis, psilocybe semilanceata, salvia divinorum, 4-ho-mipt, 4-aco-dmt.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Lorazepam

Nazwa specyfiku: Lorafen 2mg [sa tez 1 mg], substancja: Lorazepanum

Poziom doswiadczenia: ten lek jadlem pierwszy raz. Mialem kontakt z:

alkoholem [wiele razy], nikotyna [wiele razy], marihuana [wiele razy],

amfetamina [4x], Klonozepanum [przez tydzien], SD [raz] oraz z galka

muszkatalowa [raz].

Dawka oraz metoda zaaplikowania: jedna tabletka [2mg], doustnie.

  • Kannabinoidy
  • Marihuana
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Przeżycie mistyczne

Ogólnie było pozytywnie sytuacja miała miejsce w Niemczech... Spotkanie z kumplami ja i dwóch kolegów, w mieście w którym byłem pierwszy raz także wszystko było nowe. Byłem trochę nie wyspany i po dwóch piwach. To był trochę spontan nie mieliśmy jarania ale mieliśmy ochotę zapalić...

 Ogólnie mówiąc nie nazwałbym tego badtripem choć z punktu widzenia moich znajomych tak to wyglądało.

to było raczej jak „sen” ...

Było to 2 dni temu także sytuacja jest świeża.

Mieszkam od kilku lat w Niemczech... zgadałem się z kolegą że pojedziemy odwiedzić znajomego do Norymberg tj. około 220 km od nas. 

Mieliśmy ogarnąć jakieś palenie ale się nie udało, także pojechaliśmy bez.

Jak byliśmy już na miejscu około 12:30 w południe w Norymbergi

randomness