REKLAMA
,Moda na niebranie'

Polskie Radio BIS oraz Rodzinna Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Warszawie są współorganizatorami kampanii społecznej pod hasłem Moda na niebranie.

Anonim

Kategorie

Źródło

Polskie Radio BIS

Odsłony

4259

Telefony zaufania, kliniki dla uzależnionych - to wszystko już było. Pomysłów na walkę z narkotykami są tysiące. My mamy lepszy pomysł, jakiego jeszcze nie było! To propozycja dla wszystkich, którzy myślą że to ich nie dotyczy. Ten pomysł to "Moda na niebranie". Do tej pory wszyscy koncentrowali się na tym, aby docierać do ludzi uzależnionych. Choć prewencja jest bardzo ważna, naszą akcję kierujemy do tej grupy, która z narkotykami nie ma problemu. Chcemy tworzyć modę na niebranie!!! Jak zmienić swoje życie tak, żeby nie kusiło nas ćpanie - czytamy w komunikacie.

Kampania skierowana jest do młodzieży – grupy najbardziej narażonej na kontakt z narkotykami. Pomysłodawcą akcji jest Adam Nyk z Rodzinnej Poradnii Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR, który skierował list otwarty do dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców (treść listu na www.polskieradio.pl/bis).

W codziennej audycji „Zostaw wiadomość”, o godzinie 23.00, prowadzący Renata Żuchowska i Tomasz Kosiorek przekonują, że przyszedł czas „mody na niebranie”.

W związku z kampanią społeczną do końca listopada trwa konkurs na „Wasze logo”. Przedmiotem konkursu jest stworzenie znaku graficznego bądź rysunku, który stałby się logo kampanii „Moda na niebranie”. Konkurs skierowany jest do młodzieży, która nie miała kontaktu z narkotykami i chciałaby zjednoczyć się w tej wspólnej akcji. Projekty można wysyłać na adres Polskiego Radia BIS (Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa) z dopiskiem „konkurs” lub e-mailem na konkursbis@polskieradio.pl - informuje Polskie Radio.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

hmm (niezweryfikowany)
no coz, nigdy nie bylem modny..
szlaq (niezweryfikowany)
"Konkurs skierowany jest do młodzieży, która nie miała kontaktu z narkotykami i chciałaby zjednoczyć się w tej wspólnej akcji " - Cholera odpadłem w przed biegach :/
lordkupa (niezweryfikowany)
Ale ten news to nie o nas?
kurwa (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
janusz (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
janusz znowu (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
huaq (niezweryfikowany)
na tle radiowej popeliny jaką mamy bis wypada bardzo zacnie
P.... (niezweryfikowany)
mogą sie przeliczyć bo moda szybko mija ;)
NiViX (niezweryfikowany)
Niech do tego zadrudnia jakiegos Kelvina Klein czy Versacze. plus jescze jakies zajebiste modelki (np.Kate Moss) moze im pomoga :D
fao (niezweryfikowany)
taaa, generalnie bogaci ludzie są modni. jam bidak jest :( nie mam kasy by być modnym. swoją drogą nasze społeczeństwo jest rzucone na kolana. zarabiamy uczciwą pracą gówno co, zapipszając trzy razy więcej niż to ustawa przewiduje. gdy zaczynasz z kim kolwiek ważnym (np pracodawcą wyziskiwaczem) walczyć to jest twój koniec zresztą w ogóle kurwstwo i zaraza na każdym kroku. i jak tu być modnym i "nie brać "? wtedy choć przez chwilę jest fajnie, jest nadzieja, że jakoś to wszystko da się wytrzymać. prawda, złudzenie to jest ale państwo nawet nie daje złudzeń, że będzie lepiej. z drugiej strony gdybym był modny i nie brzał, to bym chlał wódę. co lepsze?
hm (niezweryfikowany)
na tle radiowej popeliny jaką mamy bis wypada bardzo zacnie
Armageddon (niezweryfikowany)
Wszystko spoko ale w tym pomyśle z tego co widzę nie ma niczego nowego.. prócz tego że organizowany jest przez radio Bis ;) <br> <br>Z tego powodu (choć szczerze wątpię) być może nie będzie kolejnego prania mózgu młodym pokoleniom, jeszcze &quot;nie skażonym &quot; wiedzą na temat narkotyków. <br> <br>Ale ok jeśli reporterzy z Bis się tym zajmą, są nadzieje..
mdz (niezweryfikowany)
o kurva ;O to juz wszyscy biora ze jest taka alternatywna moda? :D:D:D <br> <br>============[@
scr (niezweryfikowany)
nie bierz!!!! <br>
butla (niezweryfikowany)
nie bierz!!!! <br>
aswad (niezweryfikowany)
To też raczej nie dla mnie :P
szajba (niezweryfikowany)
bo dragi są dla niektórych...I nie ciągle:)To tylko moje zdanie...
Zajawki z NeuroGroove

Meskalina (San Pedro)

Dawka: 25 g skórki kaktusa San Pedro

Waga: 63 kg

Doświadczenie: Meskalina – Pierwszy raz.
Podróż odbyła się u mojej dziewczyny w mieszkaniu. Oprócz mnie i mojej dziewczyny obecna była nasza koleżanka. Dziewczyny spaliły się wcześniej i oglądały Zagubioną Autostradę. Ja przygotowywałem wywar w kuchni, a czasem również zerkałem na film.


  • Amfetamina

prolog: 19 lipiec 2003 roku. godzina 17:00. inhaluje poprzez zwiniety banknot 0.3 grama amfetaminy. o godzinie 1:00 w nocy poprawiam mniej wiecej taka sama iloscia popijajac zimnym piwem. faza nie jest jakas nadzwyczajna. to co zawsze. rozszerzona swiadomosc. kilkukrotnie powiekszona kreatywnosc. gadatliwosc. mila jazda. cala noc w sieci. fajka -woda- kibel -. i tak w kolko. nieunikniony zjazd coraz blizej |...|

(z bezposrednich zapiskow na papierze - przyp. aut.)

  • Bromo-DragonFLY

Substancja: Bromo Dragon Fly (prawoskrętny stereoizomer), Ex-Ses

Ilość: 1/3 kartona, kilka buchów Ex-ses'a

S&s: Najpierw mój pokój, potem otwarta miejska przestrzeń, dość zimna pogoda.

Data : 4/12/08 - start

  • LSD-25

1 kwadrat czarodzieja godzina 18:02
mily kwasik, wchodzi gladziutko, po godzinie poltorej dal o sobie przypomniec

w drugiej godzinie skupilem sie na wizualach, w czym wydatnie pomaga

siatka wojskowa rzucona na sciane i sufit odpowiednio podswietlona

maximum przypadlo w 2 do 3 godzinie po wrzuceniutesty wydajnosciowe: