,Moda na niebranie'

Polskie Radio BIS oraz Rodzinna Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Warszawie są współorganizatorami kampanii społecznej pod hasłem Moda na niebranie.

Anonim

Kategorie

Źródło

Polskie Radio BIS

Odsłony

4265

Telefony zaufania, kliniki dla uzależnionych - to wszystko już było. Pomysłów na walkę z narkotykami są tysiące. My mamy lepszy pomysł, jakiego jeszcze nie było! To propozycja dla wszystkich, którzy myślą że to ich nie dotyczy. Ten pomysł to "Moda na niebranie". Do tej pory wszyscy koncentrowali się na tym, aby docierać do ludzi uzależnionych. Choć prewencja jest bardzo ważna, naszą akcję kierujemy do tej grupy, która z narkotykami nie ma problemu. Chcemy tworzyć modę na niebranie!!! Jak zmienić swoje życie tak, żeby nie kusiło nas ćpanie - czytamy w komunikacie.

Kampania skierowana jest do młodzieży – grupy najbardziej narażonej na kontakt z narkotykami. Pomysłodawcą akcji jest Adam Nyk z Rodzinnej Poradnii Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR, który skierował list otwarty do dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców (treść listu na www.polskieradio.pl/bis).

W codziennej audycji „Zostaw wiadomość”, o godzinie 23.00, prowadzący Renata Żuchowska i Tomasz Kosiorek przekonują, że przyszedł czas „mody na niebranie”.

W związku z kampanią społeczną do końca listopada trwa konkurs na „Wasze logo”. Przedmiotem konkursu jest stworzenie znaku graficznego bądź rysunku, który stałby się logo kampanii „Moda na niebranie”. Konkurs skierowany jest do młodzieży, która nie miała kontaktu z narkotykami i chciałaby zjednoczyć się w tej wspólnej akcji. Projekty można wysyłać na adres Polskiego Radia BIS (Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa) z dopiskiem „konkurs” lub e-mailem na konkursbis@polskieradio.pl - informuje Polskie Radio.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

hmm (niezweryfikowany)
no coz, nigdy nie bylem modny..
szlaq (niezweryfikowany)
"Konkurs skierowany jest do młodzieży, która nie miała kontaktu z narkotykami i chciałaby zjednoczyć się w tej wspólnej akcji " - Cholera odpadłem w przed biegach :/
lordkupa (niezweryfikowany)
Ale ten news to nie o nas?
kurwa (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
janusz (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
janusz znowu (niezweryfikowany)
trzeba sie bronic bo niedlugo wymysla mode na donosicielstwo
huaq (niezweryfikowany)
na tle radiowej popeliny jaką mamy bis wypada bardzo zacnie
P.... (niezweryfikowany)
mogą sie przeliczyć bo moda szybko mija ;)
NiViX (niezweryfikowany)
Niech do tego zadrudnia jakiegos Kelvina Klein czy Versacze. plus jescze jakies zajebiste modelki (np.Kate Moss) moze im pomoga :D
fao (niezweryfikowany)
taaa, generalnie bogaci ludzie są modni. jam bidak jest :( nie mam kasy by być modnym. swoją drogą nasze społeczeństwo jest rzucone na kolana. zarabiamy uczciwą pracą gówno co, zapipszając trzy razy więcej niż to ustawa przewiduje. gdy zaczynasz z kim kolwiek ważnym (np pracodawcą wyziskiwaczem) walczyć to jest twój koniec zresztą w ogóle kurwstwo i zaraza na każdym kroku. i jak tu być modnym i "nie brać "? wtedy choć przez chwilę jest fajnie, jest nadzieja, że jakoś to wszystko da się wytrzymać. prawda, złudzenie to jest ale państwo nawet nie daje złudzeń, że będzie lepiej. z drugiej strony gdybym był modny i nie brzał, to bym chlał wódę. co lepsze?
hm (niezweryfikowany)
na tle radiowej popeliny jaką mamy bis wypada bardzo zacnie
Armageddon (niezweryfikowany)
Wszystko spoko ale w tym pomyśle z tego co widzę nie ma niczego nowego.. prócz tego że organizowany jest przez radio Bis ;) <br> <br>Z tego powodu (choć szczerze wątpię) być może nie będzie kolejnego prania mózgu młodym pokoleniom, jeszcze &quot;nie skażonym &quot; wiedzą na temat narkotyków. <br> <br>Ale ok jeśli reporterzy z Bis się tym zajmą, są nadzieje..
mdz (niezweryfikowany)
o kurva ;O to juz wszyscy biora ze jest taka alternatywna moda? :D:D:D <br> <br>============[@
scr (niezweryfikowany)
nie bierz!!!! <br>
butla (niezweryfikowany)
nie bierz!!!! <br>
aswad (niezweryfikowany)
To też raczej nie dla mnie :P
szajba (niezweryfikowany)
bo dragi są dla niektórych...I nie ciągle:)To tylko moje zdanie...
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

nazwa substancji: salvia divinorum


poziom doświadczenia: sweet mary jane, hasz, grzybki (łysiczki lancetowane i mexicany), LSA, gałka muszkatułowa, avio, DXM, tussi, xanax, SD zapodowałem po raz pierwszy.


  • Kannabinoidy
  • Przeżycie mistyczne

Dobre nastawieniem, chęć doświadczenia czegoś głębszego po raz drugi po mj. Sam w domu.

Wypiłem 4 yerby mate, przebigłem moją małą miejscowość na sprincie, po czym przy dalej wzmożonym oddechu przyjąłem w płucka pięknego spuszczaka. 

Na początku wiadomo nic sie nie dzieje, tak więc zabieram co moje z łazienki, i ruszam do zaciemnionego pokoju. Minęło juz pare mnut a mi dalej nic sie nie dzieje. Co bylo dosyć dziwne ponieważ zazwyczaj od razu mnie łapie. Tak więc zrezygnowany kładę sie na łózko, wkładam słuchawki i zapuszczam sobie piosenkę "rly real-blackbear" i zamykam oczy.

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Setting: Mój pokój, wiosenny słoneczny dzień. Ale przy szałwii nie ma to znaczenia. Set: Nastrój podekscytowany i nieco niepewny.

 

Czytałem kiedyś opis działania szałwii, zaczynał się słowami „it was not long after my first time with acid, and I felt like I did LSD, so I can do everything”. Byłem w podobnej sytuacji, co autor tripraportu; to, że szałwia go zaskoczyła mocą, ostatecznie przekonało mnie do spróbowania boskiej rośliny.

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Nastawienie do palenia jak zawsze dobre, ale czułem lekkie poddenerwowanie, nastrój dobry. Działo się to w parku miejskim, sporo w nim ludzi, pogoda genialna - bardzo ciepło, zero wiatru i chmur.

Zacznijmy może od tego, że cały trip spędzony był z moją lubą, którą tradycyjnie nazywać będę "X". W ramach wstępu wspomnę również o tym, iż za każdym razem po paleniu czułem się genialnie, opisywana przeze mnie sytuacja jest moim pierwszym (a był to mój +/- 30 raz) negatywnym wspomnieniem z tą substancją.

randomness