REKLAMA
Meksyk: prezydent za liberalizacją przepisów dotyczących marihuany

Prezydent Meksyku, Enrique Pena Nieto zaproponował w czwartek legalizację leczniczej marihuany, zwiększenie jej dozwolonej ilości, jaką obywatele mogą mieć przy sobie oraz zwolnienie skazanych za drobne przestępstwa związane z marihuaną. To najważniejsze założenia nowej polityki narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
tmw\mtom

Grafika

Odsłony

28

Prezydent Meksyku, Enrique Pena Nieto zaproponował w czwartek legalizację leczniczej marihuany, zwiększenie dozwolonej ilości tego narkotyku, jaką obywatele mogą mieć przy sobie oraz zwolnienie skazanych za drobne przestępstwa związane z marihuaną. To najważniejsze założenia nowej polityki narkotykowej.

Prezydent Pena Nieto, który zmaga się z brutalną przemocą karteli narkotykowych w kraju, powiedział, że złoży w Kongresie propozycję nowego prawa, w którym zostaną wprowadzone nowe regulacje dotyczące użycia marihuany oraz importu leków zawierających wyciąg z konopi. Według nowego prawa będzie można posiadać 28 gramów, a nie jak dotychczas tylko 5 g marihuany.

Uprawa i sprzedaż marihuany w Meksyku jest nielegalna, jednak jest to główna część biznesu w rękach brutalnych gangów narkotykowych. Meksykański prezydent nie powiedział, w jaki sposób mieszkańcy kraju mogliby mieć dostęp do narkotyku.

Prezydent dodał również, że jeśli propozycja zmiany regulacji zostałaby wcielona w życie, wiele osób, które zostały skazane za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, wyszłaby na wolność. Jednak nie zdradził dalszych szczegółów, czy prawo miałoby zastosowanie wstecz i na jakich zasadach skazani mieliby opuścić więzienie.

Zmiana stanowiska prezydenta

Dotychczas Pena Nieto był przeciwnikiem liberalizacji prawa narkotykowego. W ostatnich miesiącach jednak zmieniał stanowisko, w odpowiedzi na porażki regionalnej tzw. wojny z narkotykami.

- Nasz kraj odczuł szkodliwe skutki ze strony organizacji przestępczych związanych z handlem narkotykami. Na szczęście, nowy globalny konsensus stopniowo wprowadza nowe międzynarodowe regulacje dotyczące narkotyków - powiedział meksykański prezydent, który dodał, że zamiast kryminalizacji konsumentów, będą oferowane alternatywne możliwości.

Propozycja prezydenta Meksyku jest również odpowiedzią na opinię meksykańskiego sądu najwyższego, który wydał w listopadzie przełomową decyzję w sprawie czterech osób, w wyniku której mogą posiadać i uprawiać na własne potrzeby marihuanę. Otworzyło to drogę do liberalizacji przepisów.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Fentanyl
 • Użycie medyczne

Szpital specjalistyczny. Zabieg otolaryngologiczny. Pełnia zaufania do systemu.

T = -300 minut:

0.25 mg alprazolam P.O.

Po pół godziny od zażycia fajny relaks, brak lęków, pozytywne nastawienie. 

T = -45 minut:

7.5 mg midazolam P.O.

Po 20 minutach od zażycia ogarnia mnie totalny błogostan. Czuje się gotowy do lotu. Zakładam skafander kosmiczny, hełm w rękę. Wychodzę z centrum kontroli lotów, uścisk dłoni prezydenta. 

T = 0. S.T.A.R.T.

Fentanyl w ilości 2 mg podany dożylnie zaczął działać w ciągu kilku sekund od podania. 

 • Dekstrometorfan
 • Kodeina
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Miks
 • Pseudoefedryna
 • Tabaka
 • Tytoń

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż ten miks w ilościach podanych przeze mnie jest niebespieczny i raczej nie polecam go próbować osobom niedoświadczonym (Nawet jeśli to koniecznie z trzeźwym opiekunem)

T-10h (12.00

Kolega (k1) po mnie dzwoni, chciał koniecznie zobaczyć proces ekstrakcji kody z antka. No to pokazałem mu, wyciągnąwszy stuff (wtedy jeszcze 2 pudełka), zaczynam od kruszenia, przeprowadzam standardowe kroki nie spiesząc się, kiedy słyszę

K1:Ej, ile czasu to będzie trwało bo moja matka wraca za 30 min"

Ja: Teraz mi to kurwa mówisz?

 • Bieluń dziędzierzawa

Wszystko wydarzyło się kilka lat temu. Kumpel organizował małą imprezkę dla znajomych w swoim domu. W pewnym momencie przyniósł coś co wyglądem przypominało kasztan i rozkroił to na stole, po czym wyciągnął ze środka sporą ilość małych ziarenek. Owy owoc pochodził od rośliny rozkwitającej u niego na balkonie. Nie miałem zielonego pojęcia co to jest. Po chwili powiedział mi że owa roślina ma podobno właściwości halucynogenne i chcą to wyprobować. Zjedli 80 ziarenek bo niby tyle trzeba było. Ja zjadłem dużo mniej nie pamiętam już ile.

 • Amfetamina