Meksyk: prezydent za liberalizacją przepisów dotyczących marihuany

Prezydent Meksyku, Enrique Pena Nieto zaproponował w czwartek legalizację leczniczej marihuany, zwiększenie jej dozwolonej ilości, jaką obywatele mogą mieć przy sobie oraz zwolnienie skazanych za drobne przestępstwa związane z marihuaną. To najważniejsze założenia nowej polityki narkotykowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
tmw\mtom

Grafika

Odsłony

28

Prezydent Meksyku, Enrique Pena Nieto zaproponował w czwartek legalizację leczniczej marihuany, zwiększenie dozwolonej ilości tego narkotyku, jaką obywatele mogą mieć przy sobie oraz zwolnienie skazanych za drobne przestępstwa związane z marihuaną. To najważniejsze założenia nowej polityki narkotykowej.

Prezydent Pena Nieto, który zmaga się z brutalną przemocą karteli narkotykowych w kraju, powiedział, że złoży w Kongresie propozycję nowego prawa, w którym zostaną wprowadzone nowe regulacje dotyczące użycia marihuany oraz importu leków zawierających wyciąg z konopi. Według nowego prawa będzie można posiadać 28 gramów, a nie jak dotychczas tylko 5 g marihuany.

Uprawa i sprzedaż marihuany w Meksyku jest nielegalna, jednak jest to główna część biznesu w rękach brutalnych gangów narkotykowych. Meksykański prezydent nie powiedział, w jaki sposób mieszkańcy kraju mogliby mieć dostęp do narkotyku.

Prezydent dodał również, że jeśli propozycja zmiany regulacji zostałaby wcielona w życie, wiele osób, które zostały skazane za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, wyszłaby na wolność. Jednak nie zdradził dalszych szczegółów, czy prawo miałoby zastosowanie wstecz i na jakich zasadach skazani mieliby opuścić więzienie.

Zmiana stanowiska prezydenta

Dotychczas Pena Nieto był przeciwnikiem liberalizacji prawa narkotykowego. W ostatnich miesiącach jednak zmieniał stanowisko, w odpowiedzi na porażki regionalnej tzw. wojny z narkotykami.

- Nasz kraj odczuł szkodliwe skutki ze strony organizacji przestępczych związanych z handlem narkotykami. Na szczęście, nowy globalny konsensus stopniowo wprowadza nowe międzynarodowe regulacje dotyczące narkotyków - powiedział meksykański prezydent, który dodał, że zamiast kryminalizacji konsumentów, będą oferowane alternatywne możliwości.

Propozycja prezydenta Meksyku jest również odpowiedzią na opinię meksykańskiego sądu najwyższego, który wydał w listopadzie przełomową decyzję w sprawie czterech osób, w wyniku której mogą posiadać i uprawiać na własne potrzeby marihuanę. Otworzyło to drogę do liberalizacji przepisów.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazala mi swoje wdzieki, musialem sie kilkakrotnie do niej przymierzyc. Wlasciwie okolo 70% jej konsumentow odczulo prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze pozniej. Pierwszy raz nie byl wiec dla mnie niczym nadzwyczajnym - troche poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciagalem dym z suszonych lisci, robiac przerwy pomiedzy poszczegolnymi zaciagnieciami i uzywajac zwyklej zapalniczki w zwyklej lufce, co okazalo sie niedostateczne do waporyzacji.

  • Marihuana
  • Problemy zdrowotne

Do wiadra podchodziłem podekscytowany i zmieszany. Palenie odbyło się u ziomka na chacie w 5 osób, wszyscy dobrze mi znani bez żadnych nowych osób.

Siema, jestem Marcin i napiszę o tripie który miał miejsce już dość dawno (maj 2017).

Wtedy jeszcze jako 16 letni gówniarz, wraz z kolegami poszukiwaliśmy nowych wrażeń i stwierdziliśmy, że zajebiemy sobie wiadro. Wybiła 17, byłem podekscytowany ponieważ z takowym obrzędem w moim nastoletnim życiu jeszcze do czynienia nie miałem. Ziomek ogarnął niecałe 2g baki wątpliwej jakości. Z początku wszystko fajnie, rozsiedliśmy się u ziomka. Ekscytacja narasta, w tle leci muzyka. Po nabiciu lufki zaczynamy zabawę.

  • Alprazolam
  • Fluoksetyna
  • Użycie medyczne

Leczenie psychiatryczne.

W wyniku ciągłego stresu związanego przede wszystkim z chorą ambicją i całym procesem edukacji, a także w wyniku przykrych doświadczeń z dzieciństwa (przez które popadłem w depresję), w pewnym momencie życia zdecydowałem się na terapię. Nie byłem pewien czy od razu chcę udać się do psychiatry. Na początek wybrałem psychologa. Niestety - albo miałem pecha przy wyborze albo po prostu to nie jest dla mnie. Od jednego z psychologów usłyszałem, że mogę być opętany....Dlatego właśnie zrezygnowałem z tego hmmm...'leczenia'. Udałem się do psychiatry.

randomness