Medyczna marihuana może pomóc łagodzić ból u pacjentów z rakiem

Badania kanadyjskich naukowców wskazują, że medyczna marihuana może pomóc w łagodzeniu bólu wywołanego przez raka oraz zmniejszyć ilość potrzebnych leków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ipolska24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

34

Badania kanadyjskich naukowców wskazują, że medyczna marihuana może pomóc w łagodzeniu bólu wywołanego przez raka oraz zmniejszyć ilość potrzebnych leków.

W badaniach wzięło udział 358 pacjentów onkologicznych, a badacze doszli do wniosku, że marihuana medyczna jest bezpieczną opcją w leczeniu bólu, w połączeniu z innymi lekami.

W Wielkiej Brytanii lekarze specjalizujący się w szpitalach mogą przepisywać leki oparte na marihuanie jedynie w bardzo specyficznych przypadkach, np. w leczeniu ciężkiej padaczki. Badania dotyczące tego, jak dobrze te leki radzą sobie z bólem, są wciąż prowadzone w Wielkiej Brytanii.

W badaniach opublikowanych w czasopiśmie BMJ Supportive & Palliative Care naukowcy doszli do wniosku, że medyczna marihuana jest “bezpiecznym i skutecznym uzupełniającym leczeniem w łagodzeniu bólu u pacjentów z rakiem”. Produkty z równowagą aktywnych składników – tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD) – okazały się najskuteczniejsze. Rośliny konopi zawierają oba składniki – THC powoduje “odurzenie”, a CBD nie.

Badacze stwierdzili, że po przyjęciu leków opartych na marihuanie pacjenci odczuwali znacznie mniej bólu i zauważali, że wpływa on mniej na ich codzienne życie. Najczęstszymi skutkami ubocznymi leków były zawroty głowy i zmęczenie.

Wyniki badań są obiecujące, jednak potrzebne są bardziej rygorystyczne badania z użyciem grupy kontrolnej, aby potwierdzić ich skuteczność. Oficjalne wytyczne mówią, że medyczna marihuana nie jest zalecana w leczeniu bólu ani większości rodzajów padaczki. Niemniej jednak, od 2018 roku brytyjskie prawo pozwala na przepisywanie leków opartych na marihuanie bez licencji w bardzo specyficznych okolicznościach, w tym dla dzieci i dorosłych z rzadkimi, ciężkimi formami padaczki, dla dorosłych z wymiotami lub nudnościami wywołanymi chemioterapią oraz dla osób z sztywnością mięśni i skurczami wywołanymi przez stwardnienie rozsiane (SM).

Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że licencjonowane leki oparte na marihuanie są rutynowo finansowane przez NHS,

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nie idealne, ale tak czy siak sprzyjające.

Jestem myślą. Piękną myślą. Kieruję się do apteki. Nudno. Wychodzę ze szkoły, świat jest ciepły i wietrzny. Otwieram pierwsze drzwi:

-Dzień dobry. Poproszę Tussidex- mówię, uśmiechając się niewinnie i myśląc, że na sto procent widać w moich szarych, głębokich oczach powód, dla którego tu jestem.

-Tussidex... nie mamy, ale Acodin jest...

-W porządku, dziękuję, do widzenia!

Heh, myślę, że zna mój zamiar. Ako to przeżytek, kieruję się dalej.

 

Drugie drzwi:

  • Benzydamina

Set & Setting: kwiecień roku 2010, dość pochmurny dzień. Pozytywne nastawienie, wręcz entuzjastyczne, ogromna ciekawość przed nieznanym dotąd trip’em. Miejsce zażycia: dom, godzina 12.20. Osobą towarzyszącą i również zażywającą – dobry kumpel. Stawiane cele: doświadczyć halucynacji, spędzić ciekawie dzień.

Dawkowanie: po nieco stratnej ekstrakcji ~900mg wymieszane z deserem waniliowo-czekoladowym, to samo dla kumpla.

Wiek i doświadczenie: 17 lat, alkohol etylowy, acodin, thc.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Jest to mój pierwszy tr więc proszę o wyrozumiałość

Data wydarzenia 10.05.19

 

Był piątek i szykowało się ognisko z moimi ziomeczkami, nazwę ich B i A, ognisko organizował moj ziomek nazwę go M i kilka innych osób później wpadło. Akurat się złożyło że z soboty na niedzielę miałem wolną chacjente i planowaliśmy wziąć kode + mj, ale na ognisku też trzeźwym nie można siedzieć, a że z kasą było krucho postanowiliśmy że ja i B weźmiemy dxm, a M i A wezmą kodeine, a w sobotę na odwrót.

16:00

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Zupełny przypadek poszlam do apteki w celu kupienia thiocodinu, w pobliżu 4 apteki w każdej kupowalam syrop juz raz w tygodniu nie chciałam czuć się podejrzana, pierwsza na myśl przyszła tamtum rosa. W internecie same złe opinie ale czemu nie przekonać się samemu? Dwie saszetki tamtum rosa dziękuje do widzenia.

Ważną sprawą jest że mieszkam w bursie więc możliwość przypalu 70%.

randomness