REKLAMA
Manifestacja

Notatka z "Trybuny" o sobotniej manifestacji (21.VI.2003)

Anonim

Kategorie

Źródło

Trybuna

Odsłony

4593
W sobotę, pod hasłem "Legalna marihuana ulgą dla organów ścigania" na warszawskiej Starówce odbyła się demonstracja zwolenników tej używki. Kilkudziesięciu młodych ludzi skandowało "Palić! Sadzić! Zalegalizować!". Najwytrwalszych miłośników marihuany nie wypłoszył nawet ulewny deszcz. W jego strugach maszerowali oni wokół kolumny Zygmunta niosąc transparenty "Siejmy konopie - nie śmierć" i "Zioła wolności i pokoju".

Celem demonstracji było przeciwstawienie się obecnej polityce antynarkotykowej, która przewiduje sankcje nie tylko za sprzedaż, ale również za posiadanie marihuany na użytek osobisty. Protestujący chcieli zasygnalizować, że ich zdaniem przepisy te są zbyt restrykcyjne.

- Papierosy i alkohol są legalne i można je kupić w każdym sklepie a uzależniają bardziej niż marihuana. Nasi rodzice pamiętają czasy, gdy konopie rosły na całych polach. Dla nas marihuana jest zwykłą używką i w przeciwieństwie do alkoholu nie wywołuje agresji. Ona działa uspokajająco. Dla nas straszne jest to, że nie możemy w spokoju oddać się swojej ulubionej rozrywce - powiedział Wojciech Szpula, współorganizator protestu.

- Marihuana i konopie mają wiele zastosowań, zarówno w medycynie, jak i w przemyśle. Można z nich wyrabiać choćby żagle do jachtów i papier. Konopie to najmocniejsze włókno i są tańsze niż drewno. Państwo mogłoby też zarabiać na akcyzie, tak jak w przypadku papierosów. Pamiętajmy, że nie chodzi tu o twarde narkotyki np. heroinę. To jest po prostu zwykłe zioło, mniej groźne od alkoholu, co stwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia. Nie mają racji ci, którzy mówią, że narkomani zaczynają od marihuany, a potem sięgają po mocniejsze środki. Tak naprawdę zaczynaja właśnie od piwa i papierosów. Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć z tego korzystać - dodał Aleksander Leydo, kolejny organizator.

Zwolennicy marihuany zbierali też podpisy pod projektem ustawy legalizującej konopie. Podobne demonstracje odbyły się również w Krakowie, Częstochowie, Poznaniu i Trójmieście. (DNT)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

FlexRay (niezweryfikowany)
no i tak to, wypadlo sromotnie slabo, aczkolwiek najtwardsi dali rade:) pozdro dla wszystkich, ktorym deszcz nie byl straszny
Anonimowy tchorz (niezweryfikowany)
Ladna notatka.
macthc (niezweryfikowany)
w sumie bardzo pozytywna notatka... Jeden blad tylko jest, powinno byc: Sadzic! Palic! Zalegalizowac! Tak jest w piosence WYP3, ale to nie jest istotne:P
niewiedzący (niezweryfikowany)
Trybuna? Co to za gazeta i jaki ma nakład?
kubaj (niezweryfikowany)
trzeba zorganizowac manifestacje na wieksza skale hehe zablokowac ulice wtedy powiedza o tym w tv :P
ja (niezweryfikowany)
te manifestacje to niwypał
wza (niezweryfikowany)
konopie na zagle hehehe, dobre, dobre. 100 lat temu by sie nadaly. ale spox, dobra robota, nadaje sie do prasy.
kropek (niezweryfikowany)
notka jest bardzo wporzo nie ma tam dodatków typu ale jednak marihuana robi to i tamto tak jak to było z filmikiem z manify na onecie--&gt;forum&lt;-- <br>bardzo mi sie ona podoba, wreszcie ludzie dorośleją :P
luxx (niezweryfikowany)
notka jest bardzo wporzo nie ma tam dodatków typu ale jednak marihuana robi to i tamto tak jak to było z filmikiem z manify na onecie--&gt;forum&lt;-- <br>bardzo mi sie ona podoba, wreszcie ludzie dorośleją :P
pchla (niezweryfikowany)
trzeba zorganizowac manifestacje na wieksza skale hehe zablokowac ulice wtedy powiedza o tym w tv :P
artur (niezweryfikowany)
trzeba zorganizowac manifestacje na wieksza skale hehe zablokowac ulice wtedy powiedza o tym w tv :P
BAJO (niezweryfikowany)
Calkowicie zgadzam sie organizatorami protestu! Musimy walczyć bo niedługo bedzie tak, że za grama bedziemy płacić 100zł.
AleX (niezweryfikowany)
z tego co widzialem i slyszalem to troche przekrecone zostaly wypowiedzi [wybrane to i tamto, przeformulowane troche], ale i tak pozytywnie ;)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Tripraport

Nastawieni jak zwykle na cudowne doświadczanie. Jak za każdym razem, głównym filarem przyjaciele, następnie muzyka, światełka kolorowe by co nie co ubarwić ściany, kocyki, poduszeczki i całkiem sporo miejsca.

1:55 - przez nasze przełyki drogę przebyła kapsułka wypełniona magicznym kryształem. Do ok. 2:30 każdy z nas oczekiwał pierwszych efektów działania substancji. Minuty mijały w spowolnionym tempie tylko po to by nagle przyspieszyć na sile. Klaudiusz nasz zawodnik numer jeden nadal narzeka że nie odczuwa żadnych skutków ‚emki’. Muzyka toczy się spokojnym tempem, na suficie migoczą światła lasera mieniąc się w czerwieni i zieleni na przemian.

  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Bardzo wysoki poziom ekscytacji związany z pierwszą próbą, lekko zdenerwowana. Pełna pozytywnego nastawienia i gotowa na przeżycie.Towarzystwo bardzo bliskiej osoby, Di. Miejsce - mój pokój. Lekkie obawy o zmarnowanie potencjału pigułki w związku z przebywaniem w pokoju.

Ekstazy - jak sama nazwa sugeruje - dostarcza niesamowitych wrażeń. Dobrej jakości, czysty towar zapewnia naprawdę euforyczną, nieoczekiwaną i niespodziewaną podróż w głąb siebie. W głąb czystej przyjemności duchowo fizycznej. A to wszystko za cudownym połączeniem amfetaminy i syntetycznej meskaliny, razem tworzących niesamowicie zgrany duet.

Miejsce akcji - mój pokój

Czas akcji - noc z soboty na niedzielę (5-6.07)

Czas trwania - około 4-5 godzin

Osoby towarzyszące - Di

Sposób zażycia i wielkość dawki - doustnie, 125 mg (pół tabletki).

  • Zolpidem

pewnego wieczoru zapodałam sobie JEDNĄ tabletke Stilnoxu mając nadzieję tylko i wyłącznie na to, że zasnę w końcu po czwartym dniu walenia fetki. Nie spodziewałam się żadnych "atrakcji dodatkowych". Rzeczywiście, z zaśnięciem nie miałam żadnych problemów, z małym zastrzeżeniem. Obudziłam się po ok. godzinie i to co się ze mną później działo pamietam jakby ze snu. Dookoła mnie było mnóstwo ludzi, moich znajomych. Mówili cos do mnie. Dookoła migające kolorowe światła.