Legalizacja marihuany w Niemczech. Oto ile gramów narkotyku będzie można posiadać i od kiedy

Wiadomości z Niemiec – Po długich negocjacjach i opóźnieniach sytuacja w kwestii legalizacji marihuany w Niemczech staje się klarowna. Rząd federalny przedstawił ostateczny projekt ustawy o częściowej legalizacji konopi indyjskich. Jest bardziej liberalny niż zakładano. Oto ile roślin będzie można hodować w domu, ile gramów suszu można posiadać, a ile mieć ze sobą w przestrzeni publicznej oraz od kiedy ustawa wchodzi w życie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

t-online.de, PolskiObserwator.de / Dominika Słomska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

307

Wiadomości z Niemiec – Po długich negocjacjach i opóźnieniach sytuacja w kwestii legalizacji marihuany w Niemczech staje się klarowna. Rząd federalny przedstawił ostateczny projekt ustawy o częściowej legalizacji konopi indyjskich. Jest bardziej liberalny niż zakładano. Oto ile roślin będzie można hodować w domu, ile gramów suszu można posiadać, a ile mieć ze sobą w przestrzeni publicznej oraz od kiedy ustawa wchodzi w życie.

Legalizacja marihuany w Niemczech

SPD, Zieloni i FDP ustalili ostateczny projekt ustawy o częściowej legalizacji konopi indyjskich. Prawo przewiduje, że uprawa, posiadanie i zażywanie narkotyku są dozwolone dla osób, które ukończyły 18 r.ż. do określonych górnych limitów. Częściowej legalizacji ma towarzyszyć kampania edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

Po pierwszej debacie nad projektem w Bundestagu nadal istniała potrzeba wprowadzenia szczegółowych zmian. Dzięki temu w przyszłości nie tylko będzie można wyhodować w domu trzy rośliny konopi, ale także będzie można przechowywać do 50 gramów suszu. Wcześniej planowano 25 gramów, ale według ekspertów waga ta wynosi mniej niż urośnie na dozwolonych trzech roślinkach. Każdy, kto będzie posiadał więcej niż 50, ale mniej niż 60 gramów, popełnia wykroczenie.

Karane będą tylko większe ilości marihuany. W przestrzeni publicznej będą obowiązywać górne limity wynoszące do 25 gramów. 25-29 gramów – wykroczenie. Powyżej 30 gramów – przestępstwo.

Częściowa legalizacja konopi indyjskich w Niemczech

Spożywanie konopi indyjskich jest zabronione w promieniu 100 metrów od szkół oraz innych obiektów dla dzieci i młodzieży – planowano odległość 200 metrów, ale skrytykowano ją jako trudną do kontrolowania.

Konopie indyjskie powinny być uprawiane i dystrybuowane w Cannabis Social Clubs w sposób niekomercyjny i na ściśle określonych warunkach, tak aby konsumenci nie musieli kupować ich na czarnym rynku.

Ustawa ma zostać uchwalona przez Bundestag w grudniu. Uprawa roślinek w domu i posiadanie określonych ilości narkotyku dla dorosłych powinno być dozwolone od 1 kwietnia przyszłego roku. Kluby konopne zajmujące się zbiorową uprawą powinny zacząć działać już 1 lipca.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Doświadczenie – jointy od 1 liceum w dużych ilościach , od 2 roku studiów pełne spektrum psychodeli:) extasy, amfetamina, lsd , kokaina
Chciałem wam opisać absolutny szczyt mojego pędu ku samodestrukcji. Totalne apogeum wygrzania, do którego tej felernej nocy z całą świadomością ja i mój przyjaciel dążyliśmy. Imperatyw był jeden zniszczyć się , nie ważne jak i nie pytajcie po co:).


  • AM-2201
  • Bad trip
  • Inne

Samopoczucie dobre, wieczór. Chęć odprężenia. Miasto, a później łazienka i wspólny pokój z siostrą.

Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis i proszę o wyrozumiałość. Pisze go dla przestrogi przed syntetycznymi kannabinoidami. Z braku mj wziąłem od znajomego trochę czegoś do palenia z syntetykow  (niestety nie wiedział jak się to nazywa). 

  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa
  • Odrzucone TR

nastawienie bardzo pozytywne, oczekiwanie na nowe przeżycie w towarzystwie super ludzi, wolny dzień i urodziny najlepszego kumpla

T: 0+

Po przejściu 6 aptek w których '' nie było '' acodinu zdesperowani postanowiliśmy odwiedzić ostatnią aptekę, jeśli sprzeda to biorę jeśli nie to nie, sprzedała! W tym czasie szliśmy na nasze ulubione miejsce do takich '' zabaw '' tak zwany '' jebak '' Rozpoczynam konsumpcję 20 tabletek Acodinu, są ze mną:

MŻ ~ jego urodziny, najlepszy kumpel, w życiu próbował jedynie nikotyny, thc ale preferuje alkohol

M ~ koleżanka, preferuje alkohol

P  ~ koleżanka, również alkohol

  • MDMA (Ecstasy)

Tydzien po pierwszy kontakcie z XTC postanowilem ze wezme drugi raz. Zreszta, nie oszukujmy sie, caly tydzien myslalem o tym ze juz jest piatek, a co za tym idzie - dyskoteka. Ulubione `Metro` - najwieksza cpalnia w miescie i takie tam... Mniejsza o to. Pomijajac fakt ze musialem czekac jakies dobre dwie godzinki, ktore umilalem sobie graniem w pasjansa, paleniem papierosow, ciaglym (prawie) patrzeniem w okno, ogolnym wyczekiwaniem no i stresem ;), na kolesia, ktory mial mi `podrzucic` kolko... pomijajac ten fakt bylo pozytywnie.