Konopie indyjskie osłabiają ból głowy o połowę

Na Uniwersytecie Stanu Waszyngton odkryto, że wdychanie konopi indyjskich zmniejsza nasilenie bólu głowy o 47,3 proc., a migren - o 49,6 proc.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

senior.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

24

Na Uniwersytecie Stanu Waszyngton odkryto, że wdychanie konopi indyjskich zmniejsza nasilenie bólu głowy o 47,3 proc., a migren - o 49,6 proc.

Wpływ konopi na bóle głowy i migrenę badano w czasie rzeczywistym. Dotychczas przeprowadzono jedno badanie kliniczne pokazujące, że konopie indyjskie były lepsze niż ibuprofen w łagodzeniu bólu głowy, wówczas jednak stosowano nabilon, syntetyczny lek kannabinoidowy.

- Mieliśmy motywację do przeprowadzenia tego badania, ponieważ wielu ludzi twierdzi, że używa konopi indyjskich dla osłabienia bólu głowy i migren, ale zaskakująco niewiele testów przeprowadzono na ten temat - mówi Carrie Cuttler, wspołautorka badań.

1300 pacjentów stosowało medyczną marihuanę i w specjalnej aplikacji odnotowywało zmiany w nasileniu bólu głowy oraz migreny. Nie zaobserwowano, aby marihuana nasilała ból głowy, co zdarza się przy bardziej konwencjonalnych metodach leczenia, które z czasem mogą pogorszyć dolegliwości. Jednak odnotowano sukcesywne stosowanie większych dawek marihuany, co sugerowało, że może rozwijać się tolerancja na tę roślinę.

Wykryto niewielką różnicę w zakresie zmniejszenia bólu głowy między mężczyznami (90,0 proc.) i kobietami (89,1 proc.). Zauważono też, że koncentraty z konopi indyjskich, takie jak olej z konopi, powodowały intensywniejsze osłabienie bólu głowy niż kwiat tej rośliny.

Nie było jednak znaczącej różnicy w zmniejszaniu bólu między odmianami konopi, które miały wyższe lub niższe poziomy tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD), dwóch najczęściej badanych składników w konopiach o nazwie kannabinoidy. Ponieważ konopie składają się z ponad 100 kannabinoidów, odkrycie to sugeruje, że różne związki tego rodzaju lub inne składniki, takie jak terpeny, mogą odgrywać główną rolę w łagodzeniu bólu głowy i migreny.

Autorzy zaznaczają, że potrzebne są dalsze badania ze względu na pewne ograniczenia przeprowadzonych testów, w tym możliwość przeszacowania skuteczności konopi.

Na podstawie:Cannabis reduces headache and migraine pain by nearly half

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Powoje
  • Przeżycie mistyczne

Z jednej strony się bałem, ale z drugiej miałem ogromne nadzieje wobec tej rośliny, a raczej jej nasion. Nastawienie miałem zdecydowanie pozytywne.

Jest godzina 16:24. Właśnie wypiłem cały kubek wodnej zawiesiny magicznych nasion. Zawartość kubka ma mętno-zieloną barwę. W smaku i konsystencji jest bardzo zbliżone do siemienia lnianego, albo krochmalu. Postaram się pisać raport na bieżąco. Z ledwością przełknąłem oślizgłą końcówkę. Mimo że zmieliłem wszystko na proszek i przed wypiciem zamieszałem, to całość od razu opadła na dno, formując kleistą, rzadką kluchę, która z ledwością przeszła mi przez gardło.

  • N2O (gaz rozweselający)

  • 5-APB
  • 5-APDB
  • Inne
  • Pierwszy raz

Pokój w internacie.

Dzień wcześniej trafiło do mnie 0,5g  5-MAPB. Czekaliśmy na wieczór i Ja razem z P mieliśmy spróbować czegoś nowego. Razem z nami w pokoju był jeszcze D ale ten nic nie brał. Dodam jeszcze, że P był na zjeździe po fecie i łaził cały dzień strasznie wkurwiony.

 

  • Amfetamina
  • Tripraport

Mój pokój, nastrój chujowy

Dużo czasu minęło, odkąd ostatnio pisałem. Dużo też się pozmieniało. W tej chwili leże na bombie. Porobiłem się przede wszystkim winem. Czerwonym Fresco, a dokładniej dwoma, właśnie kończę drugą butelkę. Fart, bo było na promocji w Biedronce. Dwa za pół ceny. Tylko głupiec by nie skorzystał. A jednak, jestem głupcem i skorzystałem. Zabawne prawda? 

randomness