Konopie indyjskie osłabiają ból głowy o połowę

Na Uniwersytecie Stanu Waszyngton odkryto, że wdychanie konopi indyjskich zmniejsza nasilenie bólu głowy o 47,3 proc., a migren - o 49,6 proc.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

senior.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

29

Na Uniwersytecie Stanu Waszyngton odkryto, że wdychanie konopi indyjskich zmniejsza nasilenie bólu głowy o 47,3 proc., a migren - o 49,6 proc.

Wpływ konopi na bóle głowy i migrenę badano w czasie rzeczywistym. Dotychczas przeprowadzono jedno badanie kliniczne pokazujące, że konopie indyjskie były lepsze niż ibuprofen w łagodzeniu bólu głowy, wówczas jednak stosowano nabilon, syntetyczny lek kannabinoidowy.

- Mieliśmy motywację do przeprowadzenia tego badania, ponieważ wielu ludzi twierdzi, że używa konopi indyjskich dla osłabienia bólu głowy i migren, ale zaskakująco niewiele testów przeprowadzono na ten temat - mówi Carrie Cuttler, wspołautorka badań.

1300 pacjentów stosowało medyczną marihuanę i w specjalnej aplikacji odnotowywało zmiany w nasileniu bólu głowy oraz migreny. Nie zaobserwowano, aby marihuana nasilała ból głowy, co zdarza się przy bardziej konwencjonalnych metodach leczenia, które z czasem mogą pogorszyć dolegliwości. Jednak odnotowano sukcesywne stosowanie większych dawek marihuany, co sugerowało, że może rozwijać się tolerancja na tę roślinę.

Wykryto niewielką różnicę w zakresie zmniejszenia bólu głowy między mężczyznami (90,0 proc.) i kobietami (89,1 proc.). Zauważono też, że koncentraty z konopi indyjskich, takie jak olej z konopi, powodowały intensywniejsze osłabienie bólu głowy niż kwiat tej rośliny.

Nie było jednak znaczącej różnicy w zmniejszaniu bólu między odmianami konopi, które miały wyższe lub niższe poziomy tetrahydrokannabinolu (THC) i kannabidiolu (CBD), dwóch najczęściej badanych składników w konopiach o nazwie kannabinoidy. Ponieważ konopie składają się z ponad 100 kannabinoidów, odkrycie to sugeruje, że różne związki tego rodzaju lub inne składniki, takie jak terpeny, mogą odgrywać główną rolę w łagodzeniu bólu głowy i migreny.

Autorzy zaznaczają, że potrzebne są dalsze badania ze względu na pewne ograniczenia przeprowadzonych testów, w tym możliwość przeszacowania skuteczności konopi.

Na podstawie:Cannabis reduces headache and migraine pain by nearly half

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Piękna pogoda, brak obowiązków, tylko kobiete rano obudzic :D

 

Wtorek 05.06.1*

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Festiwal sprzyjający psychodelicznym podróżom. Słoneczne późne popołudnie. Trip grupowy, jednak reszta ekipy na kwasie.

- Niech mi pan powie jeszcze tylko jedno – odezwał się Harry. – Czy to dzieje się naprawdę, czy tylko w mojej głowie?

(…)

- Ależ oczywiście to dzieje się w twojej głowie, Harry, tylko skąd, u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę?

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: ecstasy, drops, piguła, zwał jak zwał.poziom doświadczenia użytkownika: hmm, no będzie pod 20-30 razy w ciągu 3-4 lat. Inne doświadczone: marihuana, LSD, feta, grzyby, DXM; mniej ważne mieszaniny prochów.  • 2C-P
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, troche chodzenia po mieście + impreza u znajomych.

T+0 

Godzina 16:00 zarzucamy z kumplem po 12mg 2C-P. Po zarzuceniu postanawiamy pójść do sklepu po winko, co by poczekać aż się załaduje i coś w tym czasie porobić. (później mieliśmy iść na impreze).

T+1

randomness