REKLAMA
Koniec produktów z CBD w UK? "Zawierają substancje psychoaktywne"

Oleje, przekąski i napoje zawierające ekstrakt z konopi indyjskich kanabidiol (CBD) mogą zostać w przyszłym roku całkowicie wycofane z brytyjskiego rynku - ostrzega BBC.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
BBC / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

218

Oleje, przekąski i napoje zawierające ekstrakt z konopi indyjskich kanabidiol (CBD) mogą zostać w przyszłym roku całkowicie wycofane z brytyjskiego rynku - ostrzega BBC. Zwrócono uwagę, że rynek ten jest pozbawiony kontroli, co stanowi duży problem dla Food Standards Agency.

Rządowy organ Food Standards Agency (FSA) przekazał, że ​​wszystkie produkty muszą zostać zarejestrowane do marca 2021 roku, ponieważ w przeciwnym razie zostaną wycofane.

Pomimo rosnącej sprzedaży towarów z CBD, żaden produkt nie został jeszcze zatwierdzony w Wielkiej Brytanii, co budzi obawy dotyczące ich bezpieczeństwa.

FSA wydała również nowe porady dotyczące stosowania produktów z CBD, ostrzegając, że nie należy ich stosować razem z innymi lekami.

Kannabidiol (CBD) pochodzi z marihuany, ale nie ma żadnych właściwości psychoaktywnych. Jest sprzedawany w wielu aptekach i sklepach ze zdrową żywnością jako suplement diety. Stosuje się go w leczeniu stanów takich jak ból lub bezsenność.

FSA zaczęła regulować nowy rynek dopiero w styczniu ubiegłego roku - zdaniem ekspertów działania organu były jednak niewystarczające i rynek wymaga pilnej interwencji. Zwrócono uwagę, że wiele produktów zawiera zbyt duże ilości tetrahydrokanabinolu (THC), psychoaktywnego składnika marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inhalanty

Substancja: Gaz Ronson (Propan Butan)


Doswiadczenie: Marihuana, Hasz, Klej, Benzdydamina, DXM, Ronson.


Dawka: 300ml (+free)


"set and setting": Park, polana


Stan umyslu: Niepokój


Efekty: Halucynacje, zamotanie.

  • Bad trip
  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan

Chciałem powtórnie porozmawiać sobie z halucynacjami, jednak tym razem chciałem wywołać działanie chociażby lekko mistyczne przez dodanie lufy ziółka. Ogólnie to raczej tak jak zawsze- Wyciszony, spokojny, weekendowy wieczór i sam w domu na całą noc

Moja bardzo niedawna podróż tym razem wymknęłą się spod kontroli- Ten raport może być dla niektórych przestrogą przy mieszaniu tych dwóch substancji, a nawet zażywania ich osobno!

Około godziny 18- Wyciągam z zamrażalnika zimną, ale nie zmarznietą wodę. Wysypuję 2 saszetki TR do 1 kubeczka i kolejne 2 do drugiego. Zalewam równo odmierzone 50ml wody (strzykawka) do obu kubeczków i mieszam. Itd itp. Przejdźmy do konkretów ;)

Łyk kontrolny i jazda z tym... Czymś... 

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Dzień wolny, chata wolna, ogólnie spokój i zero problemów

Normalnie nie opisywałbym tripa na dxm, bo takich tutaj multum, ale ten był czymś, co zmieniło mój światopogląd i ogólnie nastawiło mnie bardziej pozytywnie do życia. Więc zacznę od początku. Miałem roczną przerwę od dxm, bo nawet duże dawki nie klepały, a tylko dawały kilkunastogodzinny nieciekawy zjazd pełen dysforii i ogólnego udręczenia mojego biednego ciała. Potem znów wróciłem do dexa i zacząłem tripować mniej więcej co dwa-trzy dni na drugim plateau.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Niewielki psytrance'owy festiwal, w gronie znajomych. Tydzień wcześniej dieta oczyszczająca

To tylko pomylony sen obłąkańca.

3,2,1... kwas! Procedura błyskawiczna. Podzieliliśmy papierki w samochodzie, ja i Krzysiek. Specjalnie trzymaliśmy je na tę okazję, zakupione parę miesięcy wcześniej. Bez głębszego zastanowienia, ochoczo i z ufnością włożyłam do buzi wizerunek Doskonałego Jogina. Wszystko będzie dobrze.