Koniec produktów z CBD w UK? "Zawierają substancje psychoaktywne"

Oleje, przekąski i napoje zawierające ekstrakt z konopi indyjskich kanabidiol (CBD) mogą zostać w przyszłym roku całkowicie wycofane z brytyjskiego rynku - ostrzega BBC.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

londynek.net
BBC / Marcin R.
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

246

Oleje, przekąski i napoje zawierające ekstrakt z konopi indyjskich kanabidiol (CBD) mogą zostać w przyszłym roku całkowicie wycofane z brytyjskiego rynku - ostrzega BBC. Zwrócono uwagę, że rynek ten jest pozbawiony kontroli, co stanowi duży problem dla Food Standards Agency.

Rządowy organ Food Standards Agency (FSA) przekazał, że ​​wszystkie produkty muszą zostać zarejestrowane do marca 2021 roku, ponieważ w przeciwnym razie zostaną wycofane.

Pomimo rosnącej sprzedaży towarów z CBD, żaden produkt nie został jeszcze zatwierdzony w Wielkiej Brytanii, co budzi obawy dotyczące ich bezpieczeństwa.

FSA wydała również nowe porady dotyczące stosowania produktów z CBD, ostrzegając, że nie należy ich stosować razem z innymi lekami.

Kannabidiol (CBD) pochodzi z marihuany, ale nie ma żadnych właściwości psychoaktywnych. Jest sprzedawany w wielu aptekach i sklepach ze zdrową żywnością jako suplement diety. Stosuje się go w leczeniu stanów takich jak ból lub bezsenność.

FSA zaczęła regulować nowy rynek dopiero w styczniu ubiegłego roku - zdaniem ekspertów działania organu były jednak niewystarczające i rynek wymaga pilnej interwencji. Zwrócono uwagę, że wiele produktów zawiera zbyt duże ilości tetrahydrokanabinolu (THC), psychoaktywnego składnika marihuany.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Lekka adrenalinka, nastawienie pozytywne. Niezaznajomienie się z substancją wiodącą. Wolna chata, luźny weekend z dwoma kumplami.

Całe zajście miało miejsce w wakacje. Niedziela godzina 17:00 spotkałem się z kolegami na mieście gdzie czekaliśmy na potwierdzenie odbioru. Po godzinie albo i więcej czekania dostaliśmy sygnał i od razu ruszyliśmy. Po dotarciu do domu gdzie czekał już na nas kartonik, rozsiedliśmy się i odpaliliśmy nutę.

  • Baklofen
  • Heroina
  • Inne

Sam w domu, pozytywny dzisiejsza zdobycza - baclofenem.

Wracam z dobrym nastrojem z pracy, co akurat nie czesto sie zdarza.

Celem dzisiejszego dnia bedzie rozluznienie bardzo spietych miesni, oraz z braku zajecia postanowilem sie podzielic wrazeniami w czasie terazniejszym. 

Niestety od dluzszego czasu mam taki problem ze ciagle mam napiete miesnie, i musze cos z tym zrobic. Dodam ze nie mam tolerancji na zadnych z substancji.

Kiedys duzo czytalem i jak probuje nowa substancje czytam raporty - wiec postanowilem sam cos zmajstrowac :)

To zaczynajmy :) 

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

Jak na szałwię przystało- sprzyjające pod każdym względem :)

Cześć wam. Chcę dołączyć do neuro grona pisarzy i pisarek, to podzielę się z wami swoją wspomnieniową zupą z przeszłości :) Raporty czytam od dłuższego czasu i tak na dobrą sprawę z założeniem konta i spisaniem własnego ociągałam się aż po dziś dzień. Mam nadzieję, że się spodoba :)

  • Dekstrometorfan
  • Dimenhydrynat
  • Miks

14.12.2007

Ponieważ nikt nie napisał szerzej na temat łączenia dekstrometorfanu z dimenhydrynatem (tak jak na przykład o BXM, naszym polskim wynalazku) postanowiłem wypełnić tę lukę. Nie będzie to opis jednej konkretnej podróży, a zlepek możliwości, jakie daje powyższa mikstura.

randomness