Kolorowa śmierć

Dziecko wchłonęło 389 mikrogramów wzmocnionej marihuany, gdy 50 jednostek to dawka maksymalna... Bieluń zawiera meskalinę i skopolaminę. Działa halucynogennie. Oficjalnie nie jest narkotykiem, ale w Kołobrzegu jest stale na rynku...

Anonim

Kategorie

Źródło

Halina Szczepańska

Odsłony

36826
Mogą się kryć w niewinnie wyglądających szczątkach roślin, nasionach, a nawet butelce coli...

Jak narkotyk wygląda, jak pachnie, działa... Tradycyjne narkotyki wypierane są przez nowe. Za pomysłowością biorących i dilerów trudno nadążyć.

-­ Pani redaktor, znalazłem w kieszeni syna to... ­- ojciec szesnastolatka wysypuje na kartkę papieru brunatno-brązowe owalne ziarenka. ­- Jestem przerażony. Co to jest?! Jakiś narkotyk, ale jaki? Kto mi pomoże to sprawdzić?
Broszury informacyjne publikowane przez instytucje zajmujące się walką z narkomanią zawierają sporo informacji, ale nie zawsze wystarczają. -­ Mamy testery ­- mówi policjant z komórki zajmującej się narkotykami w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu (ze względu na charakter pracy personalia zastrzeżone). -­ Możemy pomóc. Niestety, rodzice w ogóle nie są zainteresowani. Szkolenia w szkołach organizowane dla rodziców trafiały w próżnię, przychodziły trzy, cztery osoby. Rodzice nic nie wiedzą i nie interesują się. A młodzież przeciwnie, orientuje się we wszystkim doskonale. Ten ojciec, który do pani przyszedł, znalazł prawdopodobnie ziarna trującej rośliny ­ bielunia.

Nasionka!

Bieluń dziędzierzawa ­- pospolita, rosnąca dziko lub uprawiana w ogrodach, roślina, której nasiona wyrastające w charakterystycznych szyszkach są trujące. Zielone, a po ususzeniu brązowo-brunatne. Bieluń zawiera meskalinę i skopolaminę. Działa halucynogennie. Oficjalnie nie jest narkotykiem, ale w Kołobrzegu jest stale na rynku. Uprawiany nawet w przydomowych ogródkach. Dilerzy sprzedają porcje po pięć ziaren. Dwadzieścia to dawka śmiertelna! Zdarza się także, że dzieci jedzą liście tej rośliny.

Mocna "marycha"

Według policjantów do spraw narkotyków, nie ma już podziału na narkotyki miękkie i twarde. Marihuana, czyli suszone liście konopi indyjskich, uważana za niegroźną odchodzi do lamusa. Pojawiła się marihuana zmieniona genetycznie, która jest kilkadziesiąt razy mocniejsza. Teraz dilerzy rozprowadzają najczęściej "skun" lub inaczej "orange"... Kwiatostany zwykłej "marychy" uszlachetnia się, utwardza chemicznie innymi ­ mocnymi narkotykami -­ amfetaminą, heroiną, LSD. Znane zielone pączki nabierają barwy zielono-brunatnej lub zielono- pomarańczowej. To właśnie nowa forma zadawania śmierci -­ "skun" spowodował niedawno groźne zatrucie u 14-nastoletniego gimnazjalisty. Dziecko wchłonęło 389 mikrogramów wzmocnionej marihuany, gdy 50 jednostek to dawka maksymalna.
Marihuana ma charakterystyczny słodkawy zapach. Przesiąkają nim pomieszczenia, włosy, ubranie i oddech. Ale producenci idą z postępem... Często dla trudniejszego wykrycia nasącza się ją różnymi substancjami zapachowymi. Zdarza się, że młodzież dla zmylenia rodziców pali w domu kadzidełka.

Od miłości do psychozy

Amfetamina. Zwykle dostępna jest w postaci białego proszku. Ale zależnie od stopnia oczyszczenia może mieć barwę błękitną, różową i pomarańczową. -­ Choć znajdujemy też amfetaminę barwioną ­- dla niepoznaki ­- mówi policjant.
"Amfę" wciąga się przez nos, wstrzykuje dożylnie jej roztwór wodny, często też zwłaszcza najmłodsi dosypują ją do napojów gazowanych. -­ Bardzo niebezpieczna jest amfetamina pomieszana z jakimkolwiek alkoholem, nawet piwem ­ tłumaczy policjant. -­ To jedna z ostatnich plag. Taka mieszanka działa podniecająco na kobiety. To się nazywa "eliksir miłości". Jest serwowane nieletnim dziewczynom, które po takiej dawce nie wiedzą, co robią.
­- Amfetamina działa pobudzająco, powoduje bezsenność, lęk, spaczone myślenie aż do manii prześladowczej -­ dodaje Ewa Giza, lekarz psychiatra. -­ Daje początek chorobom psychicznym, głównie psychozom maniakalno-depresyjnym. Upośledza funkcjonowanie. Ale to czysta amfetamina. A to świństwo, które rozprowadzają dilerzy, zawiera różne toksyczne środki.

Plastelinki

Haszysz ­- małe brunatne kostki przypominają lak. Nie mają zapachu. Narkomani skrobią je na wiórki i palą. W Kołobrzegu modna jest też haszyszowa nowinka w postaci wygodnych plastycznych kuleczek. Policjanci nazywają je "plastelinkami". Haszysz popularny jest zwłaszcza wśród dorosłych. Do dobrego tonu należy pociąganie ze szklanej lufki na alkoholowych imprezach.

Po kompocie

Jeszcze kilka lat temu typowy polski narkoman kojarzył się ze stosem garnków z brunatną cieczą i strzykawką. Teraz... -­ Może jedna czy dwie osoby w Kołobrzegu robią kompot - rozwiewa tę wizję nasz policyjny rozmówca. ­- Nie przyjął się też u nas popularny gdzie indziej, powodujący bardzo szybko uzależnienie tak zwany brown sugar. To heroina w postaci brunatnych kryształków. Brown sugar jest jednym z nielicznych narkotyków pakowanych w folię aluminiową. Na tym kawałku folii narkoman go podgrzewa i wdycha dym.

"Ładne" tabletki

Nowość ostatnich lat -­ tabletki ekstazy - są ładne, zabawne. Wśród młodzieży popularne są produkowane w Polsce pastylki z wytłoczonym logo firm motoryzacyjnych ­- Mercedesa, Mitsubishi, Michelin oraz króliczkiem Playboya. Inne znaki -­ pochodzące z materiałów dostarczanych przez policję niemiecką ­- można zobaczyć głównie w broszurach wydawanych przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii. U młodych kołobrzeżan spotyka się także, choć rzadziej, pastylki UFO.

Psiaki

Grzybki halucynogenne. Rosną wszędzie, dziko na nieużytkach, łąkach, w parkach. Są spożywane na surowo i suszone. Suche, rozdrobnione nie zwracają niczyjej uwagi.

Tanie i dostępne

W Kołobrzegu 1 gram amfetaminy kosztuje 50-60 złotych. Wystarcza na 10 porcji. "Skun" sprzedawany jest po 20-30 złotych. Porcja wystarcza na cztery zażycia. ­- Taka dawka działa mocniej niż ćwiartka wódki, czyli kalkulacja jest prosta... ­- przelicza policjant. -­ O tym, jak pozyskiwać narkotyki, często młodzi ludzie dowiadują się z Internetu. Prowadzimy sprawę o umieszczenie swoistego "podręcznika" uprawy konopi indyjskich w Internecie. Sprawę wykryła policja z Opola. W jednej z tamtejszych podstawówek dzieci dostawały pocztą porcje nasionek wraz z broszurą zawierającą instrukcję uprawy. Jeden ze śladów prowadzi do Kołobrzegu. Sprawdziliśmy. Na hasło np. marihuana na stronach "www" otwiera się wiele witryn. Na niektórych można nawet się dowiedzieć, w którym pubie i po jakiej cenie sprzedawany jest narkotyk w Kołobrzegu. Są trzy takie publiczne miejsca! Oprócz tego istnieje sieć dilerów. Jak do nich trafić? Wystarczy młody wiek i pytanie: -"masz działkę?"
­- Wszyscy narkomani, którzy teraz przebywają w ośrodkach na leczeniu, zaczynali kiedyś od marihuany ­- stwierdza Ewa Giza, ordynator oddziału psychosomatycznego w kołobrzeskim szpitalu. -­ Wie pani, że większość moich kolegów, lekarzy nie wie, jak pachnie marihuana?! A narkotyki bywają przyczyną śmierci, samobójstw. Każdy narkotyk jest przyczyną przyszłej choroby psychicznej, upośledzenia. Są poradnie, gdzie rodzice mogą się zwrócić, dowiedzieć, tylko trzeba chcieć. W szpitalu od roku jest sprzęt do badania moczu. Robi się testy na zawartość narkotyków, można je też kupić w aptekach.


Halina Szczepańska
Dziennikarska Oficyna Wydawnicza "Rondo" sp. z o.o.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

IDORU (niezweryfikowany)
&quot;Masz DZialke? &quot; <br> <br>Buhahaha!!! <br> <br>Co za buraki... sa zachu...wi by dotrzec do rodzicow bo wiedza tylko to co napisano w tych parszywych ulotkach
Anonim (niezweryfikowany)
O kurwa hahaha jaki stek bzdur ta alkoholowa rybia cipa co to pisala niech lepiej odstawi te swoje kawe i fajki bo jej chyba kurwa na psychike zaszkodzily. Ide sobie przygotowac marihuane z 666 mikrogramami i meskaline z bielunia hahahahaha brak kurwa slow gdzie my zyjemy.
hiena (niezweryfikowany)
kolejne przemieszanie prawd, półprawd, zwykłych kłamstw i obiegowych opinii, niekoniecznie mających cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. <br>Dopóki nie skorzystamy z doświadczeń holenderskich, małolaci będą padać ofiarą cwaniaków żeniących jakiś podejrzany stuff.
Anonim (niezweryfikowany)
<p>ja zjadłem z 200 ziaren i miałem faze przez 14godzin nie wiem nawet jak znalazłem sie w szpitalu i te halucynacje&nbsp;</p>
GAL (niezweryfikowany)
PO pierwsze nie ma genetycznie zmodyfikowanej ganji z dodatkami takimi jak feta czy inne. Skun po prostu ma większe stęzenie THC niż zwykła marycha {od 10 do 15%] A co ty pierdol... że dawka śmiertelna bielunia to 20 ziarenek jak jeden z mojej budy wpierdolił ok 250 i trafił do szpitala ale tylko na płukanie żołądka a po za tym który szanujący się diler wciskał by taki szajs który można zerwać prawie wszędzie swojemu klientowi. Debil który to pisał chociaż mógł pofatygować się o o znalezieniu paru informacji na temat narkotyków a nie pisać co mu na język najdzie.
Anonim (niezweryfikowany)
Oj, HALINA, popierdolilo Ci sie w glowie, maz cie dawno nie stukal zeby takie gowno rozpowszechniac dalej. Serdecznie pozdrawiam polmozgi z policji antynarkotykowej razem z pokurwionymi legislatorami, pies ich jebal w dupe. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!STAY HIGH STAY FREE!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonime (niezweryfikowany)
<p>Halinka.. to swiat, a wlasciwie ludzie, "spoleczenstwo", struktury spoleczne w jakich zyjemy sa przyczyna smierci i samobojstw!</p>
Patka (niezweryfikowany)
<p>" ... - przelicza policjant " &nbsp; &nbsp;hahaha! Przecież oni sami ćpają i jarają na okrągło ..&nbsp;<br><br>Stek bzdur, a potem rodzice czytają artkuły albo ludzie i myślą, że taka prawda..&nbsp;<br><br>Jestem zażenowana, że ludzie potrafią napisać takie bzdury a inni się na tym wzorują, marihuana wcale nie jest mocniejsza od wódki , działa całkowicie inaczej &nbsp;- człowieka dospiera euforia oraz uczucie spokoju i wyluzowanie , nic po za tym, po paru godzinach przechodzi całkowicie. Wódka to zło, nachlejesz sie, agresor się włącza, nerwy puszczają, mozna płakać , popełniać samobójstwo, zabijać ludzi, nie ogarniać do dnia następnego, budząc się z ogromnym kacem ...</p><p>&nbsp;</p><p>I gdzie tu sprawiedliwość ?! &nbsp;</p>
smileman (niezweryfikowany)
coz smiac sie czy plakac mam pomysl skocze sie spytac jakiegos kolesia czy ma dzialke :P
02yry5 (niezweryfikowany)
kto wam powiedzial ze bieluń zawiera meskaline ? co sie wam poje...ło. Meskalina jest w pejotlu (taki kaktus). a co do dawki 20 ziaren jako dawki śmiertelnej to tez jakieś herezje, ja zjadlem kiedyś 50 i nic mi niebylo...
RV (niezweryfikowany)
50 jednostek to dawka maksymalna?? <br>o co chodzi jakie dawki max???
wtk (niezweryfikowany)
porazka ,genetycznie modyfikowana konopi konopia to qrwa konopia i nigdy z trawy nie wyrosnie opium, no a swoja droga to bym sie cieszyl jakby muj dil dodawal do sortu LSD :))) <br> <br>takich ludzi pod mur i kazdemu zamiast ostatniego papierosa to pierwszego i ostatniego blanta
AleX (niezweryfikowany)
Ja pierdole, ręce mię opadły po przeczytaniu tego czegoś !!!!!
cls (niezweryfikowany)
ELO MASZ DZIALKE BRAHU?? bleheheehehe
głos koszaliński (niezweryfikowany)
czy ten cudowny art.. nie był publikowanny w tym wielce sanowanym i obiektywnym w każdym calu czasiopiśmie ;D <br>Polecam do poczytania. <br>
xil (niezweryfikowany)
no smieszne to :) <br> <br>moze zrobcie dzial &quot;szmieszne &quot; lub z angielska &quot;fun &quot; i tam umieszczajcie takie arty :) <br> <br>no ale ja to nie wiem co mowie zazylem 666 jednostek skuna :D buehehehhehe
damien (niezweryfikowany)
Bardzo zabawny artykół :-), nie wiedziałem że bieluń zawiera meskalinę (?) myślałem że atropinę... hmmm... a pozatym to tak bzdurny artukół że nie wiem czy się śmiać czy płakać?
Armageddon (niezweryfikowany)
Bardzo zabawny artykół :-), nie wiedziałem że bieluń zawiera meskalinę (?) myślałem że atropinę... hmmm... a pozatym to tak bzdurny artukół że nie wiem czy się śmiać czy płakać?
gregor (niezweryfikowany)
Ja pierdole, ręce mię opadły po przeczytaniu tego czegoś !!!!!
imię (niezweryfikowany)
co do kurwy jak oni mogom poruwnywac alkohol do wódki no pojebało ih przecież to całkiem inaczej działa po alkocholu widzi sie tylko rzeczy codzienne szare, po stafie całkiem odwrotnie (tak jak teraz) widzisz sie rzeczy dodad niedostrzegalne budza sie zmysły człowiek patrzy na to powiedziałbym totalnie globalnie i barzdiej subiektywnie co policia(wtedy milicja ,teraz policja) z głowami zrobiła staremu pokoleniu(PRL). żeby mylic pojecia.
uczen (niezweryfikowany)
ELO MASZ DZIALKE BRAHU?? bleheheehehe
SK..! (niezweryfikowany)
Noz kurwa co to za bajki popisali, jutro spozyje 1000 pojedynczych dawek marihuany &quot;wzmocnionej genetycznie &quot; przez Domestosa - osiedlowy skun kurwa ;]]] noz kurwa ciekawe czym sie dzieciak zatrul - czy to wogole bylo jaranie ... pewnie chlopaki lamusikowi sprzedali suszoną paprotke i mu kometa rozpierdolila tchawice [hehehe]
Tomoraminium (niezweryfikowany)
Noz kurwa co to za bajki popisali, jutro spozyje 1000 pojedynczych dawek marihuany &quot;wzmocnionej genetycznie &quot; przez Domestosa - osiedlowy skun kurwa ;]]] noz kurwa ciekawe czym sie dzieciak zatrul - czy to wogole bylo jaranie ... pewnie chlopaki lamusikowi sprzedali suszoną paprotke i mu kometa rozpierdolila tchawice [hehehe]
pesti (niezweryfikowany)
dawno podobnych bredni nie czytalem. ale najbardziej rozpierdolily mnie dwa fragmenty: <br> <br>1. ten o rzekomym eliksirze milosci. jak wciagam krechy i chlam do tego wode, to fakt, faza konkretna, ale dymac to bym nie mogl. ostatnia rzecz jaka mi wtedy przychodzi do glowy, to jebanie. <br> <br>2. a jesli w dobrym tonie jest palenie haszu z lufki, to chyba narkotyczny savoir-vivre zostal wywrocony do gory nogami, a ja zaczne sie ze skretami chowac po kiblach, bo to widac kicha.
mhm (niezweryfikowany)
kto wam powiedzial ze bieluń zawiera meskaline ? co sie wam poje...ło. Meskalina jest w pejotlu (taki kaktus). a co do dawki 20 ziaren jako dawki śmiertelnej to tez jakieś herezje, ja zjadlem kiedyś 50 i nic mi niebylo...
LRU (niezweryfikowany)
Komus po prostu odjebalo piszac o smierci po skunie, tzw. skun to na prawde skunk-z racji zapachu (zapachu smierci oczywiscie hihihi). <br>Zal mi dupe sciska czytajac te herezje.
maria fura (niezweryfikowany)
Jako, ze dobro mojego nastoletniego dziecka jest dla mnie priorytetem, wiedze o wszelkich narkotykach zdobywam, korzystajac z Hyperreala- tu sa konkrety, a nie, jak w innych miejscach Sieci, czy pozostalych mediach- stek bzdur, czy polprawdy... Obiektywnie o dragach pisuje jeszcze Iza Kosmala w ,,NIE &quot;... Wiekszosc rodzicow, jakich znam, zywi sie stereotypami, powtarzanymi przez media, co skutkuje np. takim oto stwierdzeniem- ,, dobrze, ze moje dziecko tylko pali papierosy, czy pije piwo- grunt, ze nie cpa! &quot;. Jestem przez nich postrzegana, jako dziwolag, gdy pytam: czy jest jakas roznica, gdy chodzi o uzaleznienie, oraz, czy nikotyna i alkohol nie dokonuja czasami aby wiekszych spustoszen w rozwijajacych sie organizmach, niz wydaje sie rodzicom palacych, czy pijacych pociech. Odpowiedz jest przewaznie taka sama- ale to nie jest tak, jak przy narkotykach... Rece opadaja i komentowac sie nie chce...
Wild Child (niezweryfikowany)
samosieji znaleść kilka roślinek z thc czym sie rużnią od nolmalnej konopi bez thc?? pytam bo znalezłem całe pole w kukurydzy frajnie w 3 dupy jak całe pole jest dobre ale w to wontpie .jak to powiedział muj kumpel &quot;jak by to ziło było dobre to by ogrodzili całe pole postawili szklarnie a kukurydze by wypielili jak hwasty&quot;
imię (niezweryfikowany)
niema to jak zamiecić komentarz z rana...(twarug beee)
ASheh (niezweryfikowany)
doszedlem do mowy o zielsq i juz mi sie nie chce czytac tego gowna!! <br>kto tak bezsensownie pierdoli!!?? - przepraszam ale jak czytam takie bzdety to mi sie cisnienie podnosi!! <br> <br>mocJOINTAzWAMI!!
Alfonso (niezweryfikowany)
na jakiej imprezie oni ten ten hasz widzieli??? czyżby Kołobrzeg był już jedną noga w Europie a reszta jest głęboko w dupie!? <br>Nawet polskie zioło to jakaś podła samosieja z dodatkiem kreta do rur.
OrGaN (niezweryfikowany)
kto wam powiedzial ze bieluń zawiera meskaline ? co sie wam poje...ło. Meskalina jest w pejotlu (taki kaktus). a co do dawki 20 ziaren jako dawki śmiertelnej to tez jakieś herezje, ja zjadlem kiedyś 50 i nic mi niebylo...
adriahu (niezweryfikowany)
kto wam powiedzial ze bieluń zawiera meskaline ? co sie wam poje...ło. Meskalina jest w pejotlu (taki kaktus). a co do dawki 20 ziaren jako dawki śmiertelnej to tez jakieś herezje, ja zjadlem kiedyś 50 i nic mi niebylo...
bartula (niezweryfikowany)
ten artykuł to nic... moja stara ostrzegała mnie kiedyś przed łażeniem na sopocką plażę (poza sezonem), bo &quot;ostatnio obok siedzącej na piasku grupki stała beczka, w której coś się paliło, wydając spore ilości dymu. i wiesz co się okazałoooo?!? że to były jakieś narkotyki i wszyscy się naćpali!!! &quot;. <br> Mówiła też że sprytni dilerzy dorzucają &quot;coś &quot; do plażowych ognisk. <br>szczególnie podobały mi się jej podejrzenia o dolewaniu mi czegoś do brona przez dobrodusznego barmana albo któregoś z podstępnych, acz równie wspaniałomyślnych kolegów. <br>ojjj, dlaczego, dlaczego nasi starzy robią z siebie takich idiotów??? mojej mamie nie pomogły opowieści o temperaturze w ognisku, która jest na pewno kilka razy większa od tej, w której thc ulega destrukcji, o tym, że dzisiaj nie ma nic za darmo i nikt mi w pabie nie dosypie setki gratis, chyba że przyjaciel. <br>a ten art.? noł koment. <br>i jeszcze poproszę kogoś kompetentnego o kilka słów na temat doprawiania stafiku chemikaliami. rozumiem, że przed laty, kiedy rynek i sama hodowla nie były tak rozwinięte, a o imporcie nie było mowy, taki proceder miał napewno miejsce. czy obecnie jest to potrzebne? przy tak ogromnej konkurencji to chyba ryzykowne? ktoś się pożyga i już nie wróci. jak to jest i jak można się skumać? <br> &quot;psssst... masz działkę? &quot;
LRU (niezweryfikowany)
Komus po prostu odjebalo piszac o smierci po skunie, tzw. skun to na prawde skunk-z racji zapachu (zapachu smierci oczywiscie hihihi). <br>Zal mi dupe sciska czytajac te herezje.
makijaz (niezweryfikowany)
bzdury, glupoty pierdolenie... <br>Ten tekst albo jest wielka pomylka (w co watpie) albo pisala go osoba nie majaca zadnego pojecia na ten temat. <br>_____________________________________ <br>znam ludzi co zarli po 100 nasion, a zeby zdechnac trzeba wypalic ponad 0,5 kilo a nie 50 mikrogramow... <br> &quot;Experci &quot; z policji - musicie sie jeszcze duuuuuuuuuzo nauczyc ...
angree (niezweryfikowany)
wypisz wymaluj propaganda w czystej postaci! jak sie czyta po raz 50 to samo to juz przestaje zloscic tylko smieszy. a moze u niektorych na odwrot.
siwyy (niezweryfikowany)
50 jednostek to dawka maksymalna?? <br>o co chodzi jakie dawki max???
GowWA (niezweryfikowany)
nie no ludzie porażka z tym artykułem jak można wypisywać takie BZDURY ,np. że haszysz nie ma zapachu :D , 20 nasion bielunia to dawka śmiertelna (hahahaaha) chyba chciała napisać 2000 :] , a jak przeczytałem o tych jednostkach to sie załamałem. Nie daj Boże ktoś przeczyta te wszystkie brednie i jeszcze w nie uwieży , Hyperreal prosze nie publikujcie takich farmazonów. POZDRO dla &quot;konsumętów&quot;:] <br>
Cuba (niezweryfikowany)
Po przeczytaniu artykułu 2456 pod tytułem &quot;kolorowa śmierć&quot; nie wiedziałem czy wybuchnąć śmiechem, czy zapałakać nad głupotą jego treści. W każdym jego rozdziale znajduje się stek bzdur. &quot;bieluń dostepny jest na rynku&quot;! Człowieku, bieluń to roślina, którą znajdziesz na co drugiej łące, nikt jej nie sprzedaje i nikt jej nie kupuje, ponieważ jest bardziej dostępna niż chleb w piekarni, &quot;dilerzy sprzedają go po 5 ziarenek, dawka śmiertelna, to 20&quot;. Żeby osiągnąc stan narkotyczny po zażyciu bielunia, trzeba zjeśc nasiona z przynajmniej dwóch szyszek, w których one się znajdują, o tym nie wspomnieliście, w jednej takiej szyszce znajduje sie chyba z 300 ziarenek! Ja to jadłem i nie umarłem po 20 ziarenkach! Co do &quot;mocnej marihuany&quot; nie pomyślałaś/eś pani/panie redaktorze że aby osiągnąc stan po lekkiej marihuanie równy stanowi po mocnej, trzeba tej pierwszej spalić DUŻO wiecej? Zresztą proszę o wyjaśnienie słowa &quot;mocna&quot; marihuana, aha i te przypadki samobójstw i śmierci po marihuanie (hahaha). Z niecierpliwością czekam na maila ze spisem autentycznych zgonów pod wpływem marihuany. Mógłym jeszcze długo pisać, ale pewnie zeszło by mi do rana. Ten, kto napisał, oraz ten kto dopuścił ten artykuł do wiadomości publicznej jest skończonym durniem i nie ma pojęcia o narkotykach, należy do pokolenia alkoholików myślących w sposób co legalne, to dobre. Cuba.
toksykomaniak 666 (niezweryfikowany)
ja pierdole co to za artykuł meskalina w bieluniu !!!!!! kurwa i inne taki bzdury !!!!!!!kto to pisał??? pogratulujcie mu odemnie !!!! <br>jaki pojeb ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymam !!!!! <br>
W@R!@T (niezweryfikowany)
ej ludzie wie ktos z was jak z tych kaktusow zrobic ta meskaline zeby byla dobra do spozycia i ile tego trzeba zarzucic jak tak to prosze o pomoc
BenY (niezweryfikowany)
ej ludzie wie ktos z was jak z tych kaktusow zrobic ta meskaline zeby byla dobra do spozycia i ile tego trzeba zarzucic jak tak to prosze o pomoc
Lolita (niezweryfikowany)
apsórt <br> <br>
orfeusz (niezweryfikowany)
ja pierdole przez taka alkocholiczke w dupe jebaną , którą tata dotykał w nocy , i ciagał po dzialkach , dam jej dupy za biekunz meskalina , a pulicera damy tej idjotce za................ poruszenie tak kontrowersyjnej i mrozacej akji z tym biednym 14 letnim chlopcem uczcimy tygodniem palenia wiórków kokosowych........... nie no mojej starej to ta debilka nie przebije ........
Tępiciel grzybów (niezweryfikowany)
apsórt <br> <br>
Martwy od skuna (niezweryfikowany)
Komus po prostu odjebalo piszac o smierci po skunie, tzw. skun to na prawde skunk-z racji zapachu (zapachu smierci oczywiscie hihihi). <br>Zal mi dupe sciska czytajac te herezje.
lolek :) (niezweryfikowany)
ta &quot;wzmocniona marihuana&quot; to bielun. O nim przeciez jest mowa. Tylkod laczego nazwali go mj?
mimsqn (niezweryfikowany)
samosieji znaleść kilka roślinek z thc czym sie rużnią od nolmalnej konopi bez thc?? pytam bo znalezłem całe pole w kukurydzy frajnie w 3 dupy jak całe pole jest dobre ale w to wontpie .jak to powiedział muj kumpel &quot;jak by to ziło było dobre to by ogrodzili całe pole postawili szklarnie a kukurydze by wypielili jak hwasty&quot;
Mesjasz (niezweryfikowany)
w bieluniu jest meskalina!!!!!!!!!!!!!ooooo kurwa,ja chce taki bielun!!!hahahahaha <br>autor artykułu jest kompletnym debilem i o dragach ma takie pojecie jak rzad jugosławi o hodowli rogatego bydła na obszarach podbiegunowych,hahaha
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Pierwszy raz

Strach, pierwszy raz brałem coś samemu w dodatku z rodziną w domu, pomimo później godziny i własnego pokoju. Laptop i łóżko

19:30

Odbieram oczekiwaną paczke z paczkomatu, jednak jadę z rodziną w aucie więc na razie nue mogę nieczego sprawdzić

  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazała mi swoje wdzięki, musiałem się kilkakrotnie do niej przymierzyć. Właściwie około 70% jej konsumentów odczuło prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze później. Pierwszy raz nie był więc dla mnie niczym nadzwyczajnym - trochę poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciągam dym z suszonych liści, robiąc przerwy pomiędzy poszczególnymi zaciągnięciami i używając zwykłej zapalniczki w zwykłej lufce, co okazało się niedostateczne do waporyzacji.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

W samotnosci, przed komputerem. Z relaksujaca muzyka w tle. Nastrojowe nagranie ognia z ogniska odpalone na TV. Wygaszone swiatla.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze czasami zazywam Thiocodin w leczniczych ilosciach w celu zlagodzenia kaszlu. W zeszlym tygodniu cos mnie tknelo i zazylem wieksza ilosc. Bylo to okolo 300mg, pogryzione tabletki i popite woda. Chyba nie udalo mi wczuc sie w faze. Nastepnym razem, wczoraj zrobilem ekstrakcje z Antidolu 15 w ilosci 2 opakowania. Niestety rowniez nie bardzo poczulem, nie mialem reakcji histaminowej ani za pierszym ani za drugim razem.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

randomness