REKLAMA
Kolejna partia dopalaczy przejęta przez lubelskich kryminalnych

Kolejne 2 kilogramy substancji z zawartością dopalaczy przechwycili wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wysłana z Chin przesyłka adresowana była do 25-letniego mieszkańca Lublina.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

KWP w Lublinie
A.K.

Grafika

Odsłony

99

Kolejne 2 kilogramy substancji z zawartością dopalaczy przechwycili wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Nielegalny towar mundurowi przejęli w jednej z placówek pocztowych w Lublinie. Wysłana z Chin przesyłka adresowana była do 25-letniego mieszkańca Lublina. Zgodnie z kodeksem karnym za narażenie na utratę życia lub zdrowia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ramach postępowania prowadzonego w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia kryminalni z KWP w Lublinie wczoraj przed południem przechwycili kolejne dwa kilogramy dopalaczy. Zabronione substancje znajdowały się na poczcie w przesyłce wysłanej z Chin do mieszkańca Lublina.

Czynności prowadzone w tej sprawie przez policjantów z KWP w Lublinie pozwoliły przechwycić do tej pory łącznie ponad 13 kg dopalaczy. Jak wynika z ustaleń operacyjnych, 25-latek kupował niebezpieczne substancje poza granicami Polski, a następnie zbywał je różnym odbiorcom na terenie całego kraju. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość przechwyconych dopalaczy to kwota ponad pół miliona złotych.

Zabezpieczone substancje trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, gdzie poddane zostaną szczegółowym badaniom. Ustalenia wskazują że, że dopalacze posiadają w składzie substancje o działaniu psychoaktywnym.

Zgodnie z kodeksem karnym za narażenie na utratę życia lub zdrowia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness