Kanada zalegalizowała marihuanę dla dorosłych, ale wciąż na wiele sposobów możesz być przestępcą

Kanadyjczycy czekali na tę legislację 95 lat. W roku 1923 konopie indyjskie zostały w tym kraju zakazane. Prawo regulujące dostęp do marihuany miało obowiązywać już w lecie 2018 roku, ale data ta została przesunięta ze względu na przymus głębszej analizy tego tematu przez jednostki rządowe.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła (pozdrawiamy!).

Odsłony

214

Od 17 października 2018 r. w Kanadzie marihuana została dopuszczona do oficjalnej sprzedaży. Jest to spełnienie obietnicy wyborczej z 2015 roku premiera Justina Trudeau, u którego jednym z głównych punktów kampanii było zalegalizowanie jej dla dorosłych użytkowników.

Kanadyjczycy czekali na tę legislację 95 lat. W roku 1923 konopie indyjskie zostały w tym kraju zakazane. Prawo regulujące dostęp do marihuany miało obowiązywać już w lecie 2018 roku, ale data ta została przesunięta ze względu na przymus głębszej analizy tego tematu przez jednostki rządowe.

Kanada jest pierwszym krajem z grupy G-7, który zalegalizował marihuanę i tym samym dołączył do garstki mniejszych Państw, w których zalegalizowano lub zdekryminalizowano używanie konopi indyjskich (Urugwaj, Czechy, Portugalia, Holandia, Bangladesz). Oczekuje się, że legalizacja w Kanadzie niemal natychmiast uruchomi przemysł wart wiele miliardów dolarów, dzięki któremu powstanie wiele nowych miejsc pracy.

W czerwcu 2018 r. Izba Gmin zaakceptowała nowe prawodawstwo. Formalnością było wystąpienie o zgodę gubernatora generalnego, reprezentanta królowej Elżbiety II, który zatwierdził propozycję. Kanada usunęła marihuanę z listy “Kontrolowanych Leków i Substancji Psychoaktywnych”, aby umożliwić jej konsumpcję i posiadanie. Podniesiono kary za prowadzenie samochodu w stanie “pod wpływem” i za sprzedaż, lub udzielanie marihuany osobom nieletnim. Prowincje mogą nakładać dodatkowe kary i ustanawiać inne przepisy, których nie obejmują mandaty federalne.

Ustawodawstwo federalne zostanie zaktualizowane 18 grudnia 2018 r. w ramach ogólnej reformy kodeksu karnego w sprawie przestępstw transportowych. Wśród zmian, policja będzie miała większą swobodę w zatrzymywaniu podejrzanych kierowców i zażądaniu od kierowców poddania się badaniu doustnemu lub badaniu przesiewowemu krwi, bez względu na zauważalne upośledzenie.

Prawnym limitem THC w krwiobiegu są dwa nanogramy na mililitr. Nanogram to jedna miliardowa części grama. Stężenie między dwoma i pięcioma nonogramami powoduje grzywnę do 1000 USD. Stężenie pięciu lub więcej nanogramów skutkuje minimalną grzywną w wysokości 1000 USD za pierwsze przestępstwo, pozbawienie wolności na okres 30 dni lub więcej za drugie przestępstwo i 120 dni lub więcej za trzecie przestępstwo. Wypadki samochodowe w zależności od skutków mogą wynosić od 18 miesięcy, do nawet dożywotniego więzienia za wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie policja jest uprawniona do zażądania testu trzeźwości w terenie. Jeśli mają uzasadnione powody, by sądzić, że popełniono przestępstwo, mogą zażądać od badanego próbki krwi lub wykrycia rodzaju zażytego narkotyku przez wykwalifikowany personel.

Dostarczenie konopi indyjskich osobie niepełnoletniej podlega karze pieniężnej w wysokości 5 000 USD i zagrożone jest pozbawieniem wolności do lat 14.

Przestępstwem jest również wykonywanie pracy pod wpływem marihuany.Pracodawcy mogą ustalać własne zasady dotyczące zażywania konopi, a pewne wyjątki dotyczą osób używających marihuany w celach medycznych. Przekraczanie granicy i posiadanie marihuany również jest przestępstwem.

Poszczególne prowincje mogą ustanawiać własne regulacje dotyczące dystrybucji i sprzedaży dotyczących obszarów dozwolonego użytku, wieku prawnego oraz limitów upraw i innych wymagań.

Jak dokonać zakupu?

Rząd pozostawił prowincjom ustalenie jak ma wyglądać sprzedaż konopi indyjskich. Niektóre prowincje ściśle ograniczają działalność handlową i zamierzają pozwolić na sprzedaż jedynie w sklepach rządowych. W innych prowincjach będzie szersza dystrybucja oraz publiczne i prywatne punkty, gdzie będzie można kupić marihuanę tzw. dispensaries. Pozostawia się również prowincjom decydowanie o wspólnej sprzedaży konopi i alkoholu w tych samych sklepach. Na niektórych obszarach wiejskich marihuana będzie sprzedawana wraz z biletami loteryjnymi i żywnością. Wielu producentów w kraju oferuje marihuanę pocztą z zamawianiem online. Prowincje będą również mogły decydować, czy zezwolić na dostawy pocztowe.

Gdzie można bezpiecznie konsumować?

Prowincje mają również moc decydowania o tym, gdzie można spożywać konopie indyjskie. W skali kraju palenie marihuany będzie podlegać przynajmniej takim samym ograniczeniom, jak inne formy publicznego palenia tytoniu, z podobnymi karami za publiczne odurzanie się. Prowincje mogą również ograniczyć palenie w pobliżu obszarów, w których przebywają dzieci, takich jak szkoły i place zabaw, a także nieopodal obiektów sportowych. W niektórych województwach może zostać wprowadzony zakaz używania w miejscach publicznych. To oznacza, że jedynym miejscem do legalnego palenia będzie miejsce zamieszkania.

Szereg prowincji pozwoli właścicielom budynków zakazać korzystania i uprawy z marihuany w ramach umów najmu, podobnie jak w przypadku zakazów palenia tytoniu.

Informacje o posiadaniu

Dla dorosłych

W skali kraju kupujący będą mogli przewozić do 30 gram suszonej konopi, tyle samo będą mogli posiadać w miejscach publicznych. Ta ilość jest również limitem, który można kupić i mieć w swoim pojeździe. Obecnie nie ma ograniczeń co do tego, ile można przechowywać w domu. Prowincje mogą modyfikować ilość posiadania, transport i przechowywanie.

Minimalny wiek nabycia i posiadania konopi wynosi 18 lat. Prowincje mogą podnieść minimalny wiek, ale nie mogą go obniżyć. Rząd ustanowił równoważność jednego grama suszonych konopi indyjskich do pięciu gramów świeżej konopi, 15 gramów żywności opartej na konopi, 70 gramów liquidu, 0,25 grama ekstraktu i jedno nasiono rośliny.

Gotowe artykuły spożywcze i ekstrakt będą dostępne dopiero po upływie jednego roku od przyjęcia przepisów, chociaż konsumenci mogą tworzyć własne artykuły spożywcze, jeśli sobie tego życzą. Kary za posiadanie powyżej limitu wynoszą do pięciu lat więzienia.

Zasady uprawy 3h>

Ustawa o konopiach indyjskich zezwala hodowcom na uprawę do czterech roślin o wysokości do jednego metra na użytek własny. Takie prowincje jak Quebec i Manitoba nie zezwalają na uprawę roślin. Alberta ogranicza uprawę do hodowli w pomieszczeniach, a New Brunswick pozwala jedynie na uprawę w pomieszczeniach i wymaga, aby uprawa znajdowała się w oddzielnej, zamkniętej przestrzeni. Ponadto nielegalne jest uprawa roślin w fazie kwitnienia w miejscu narażonym na widok postronnych osób.

Medyczna marihuana

Pacjenci stosujący medyczną marihuanę mogą mieć przy sobie do 150 gramów suszu lub trzydziestokrotną dzienną dawkę przepisaną przez uprawnionego lekarza suszu lub innych preparatów.

Tysiące Kanadyjczyków posiada już federalną licencję na używanie medycznej marihuany. Po wejściu nowej ustawy te osoby muszą uzyskać ponownie zakwalifikować się do leczenia wedle przepisów dotyczących dostępu do marihuany w celach medycznych (ACMPR). Pacjent musi dostarczyć dokumentację medyczną potwierdzającą diagnozę i zgodę uprawnionego lekarza prowadzącego na używanie marihuany. Pacjenci muszą być mieszkańcami Kanady w wieku 18 lat lub więcej, nie mogą być skazani za przestępstwo związane z marihuaną (SIC!) i być zarejestrowani tylko jeden raz.

Warunki kwalifikujące

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci mogą kwalifikować się do marihuany medycznej w dwóch kategoriach. Jedną z nich jest umożliwienie ulgi w cierpieniu dla osób paliatywnie chorych, w przypadku objawów bólowych, napadach padaczkowych, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, raka lub HIV / AIDS. Druga kategoria dotyczy pacjentów cierpiących z powodu innych utrzymujących się wyniszczających objawów takich jak:

 • ADD / ADHD
 • Choroba Alzheimera
 • Niepokój
 • Artretyzm
 • Problemy z plecami i karkiem
 • Uraz mózgu
 • Przewlekłe nudności
 • Chroniczny ból
 • Zapalenie jelita grubego
 • choroba Crohna
 • Depresja
 • Zaburzenia odżywiania
 • Padaczka
 • Fibromialgia
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe
 • Wirusowe zapalenie wątroby typu C
 • Zespół jelita drażliwego
 • Niewydolność nerek, w tym leczenie dializami
 • Migreny
 • Stwardnienie rozsiane
 • Skurcze mięśni
 • Dystrofia mięśniowa
 • Choroba Parkinsona
 • Zespół stresu pourazowego (PTSD)
 • Ciężki artretyzm
 • Seksualna dysfunkcja
 • Zaburzenia snu
 • Urazy związane z wypadkami samochodowymi

Opiekunowie pacjentów (Caregivers)

Upoważnieni opiekunowie mogą posiadać świeżą lub wysuszoną marihuanę lub olej z konopi indyjskich, mogą przekazywać lub podawać substancję lub dostarczać dokument medyczny. Mogą również przekazywać substancje osobie odpowiedzialnej za pacjenta.

Informacje na temat kwalifikowalności i aplikacja są dostępne na stronie Health Canada (PDF) dotyczącej medycznej marihuany.

Ciekawym jednak wydaje się fakt, że w poprzedniej legislacji było 8 przestępstw związanych z marihuaną, a w nowym prawie jest ich 45. Nowe prawo może spowodować, że więcej Kanadyjczyków będzie narażone na grzywny, areszty i więzienia. W niektórych sytuacjach kary zostały podniesione. Czy to jest rzeczywiście legalizacja marihuany? Mamy wątpliwości.

Więcej informacji: CANADA.CA

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Metkatynon (Efedron)
 • Metkatynon (Efedron)
 • Tripraport

Po dwóch nieudanych próbach wielkie nadzieje związane z trzecią próbą; sprzątanie po przeprowadzce. Nastrój pozytywny.

Wstęp:

Skąpe pokłady raportów o metkacie skłoniły mnie do napisania jednego. To mój pierwszy raport, bo najciekawsze jazdy miałem po deksie, a nie umiem ich opisać, więc się wstrzymywałem. Dwa razy robiłem kota, lecz bezskutecznie, chyba nażarłem się samej p-efki. Stwierdziłem, że po przeprowadzce mam bardzo dużo do ogarnięcia, więc się czymś wspomogę. Wybór padł na kota, aby przy okazji sprawdzić w końcu czy działa. Obudziłem się o 9 i poleciałem do apteki po odczynniki.

Treść właściwa:

 • AM-2201
 • Etanol (alkohol)
 • Przeżycie mistyczne

Dobre. Byłem po kilku piwkach wypitych ze znajomymi, chciałem przed snem przeżyć szybką, miłą i niewielką podróż. Akcja dzieje się u mnie w domu, godzina ok. 00:00.

Siedziałem w łazience, nabiłem lufę, ściągnąłem chmurę, potem drugą, a potem... Brzdęk. Jakbym dostał patelnią w łeb. Ściągnąłem chyba jeszcze jedną i ruszyłem do łóżka. Cały obraz dał się słyszeć. Zależnie od tego gdzie patrzyłem słyszałem inne słowo. "Jąźl jąźl jąźl jąźl" powtarzał chór w mojej głowie gdy widziałem białe drzwi. "Źląć źląć źląć źląć" gdy odwracałem się w stronę mroku nocy. "Skąd do chuja polskie znaki?!" spytałem sam siebie. Tamte Polsko brzmiące słowa pełne ogonków zdawały mi się być składowymi świata. Miałem wrażenie, że już słyszałem je w bardzo wczesnym dzieciństwie.

 • Dimenhydrynat


O aviatorze: mężczyzna, 22 lata, 76 kg, 188 cm, blondyn, niebieskie oczy i takie tam...

Poprzednie loty: Marry Jane (znamy się od 7 lat), grzyby (1 raz), gałka muszkatołowa (1 raz)

Środek podróży: Aviomarin - 20 tabletek (wyprodukowane w Krakowie).

Warunki lotu: Ponieważ zostało mi już tylko kilka dni wakacji (wrzesień 2004), postanowiłem sobie zaszaleć i sprawdzić jak działa aviomarin w ilościach ponadprzeciętnych.


Odprawa

 • Dekstrometorfan
 • Retrospekcja

Łóżko, dobry nastrój, przygotowana playlista, chęć poznania odpowiedzi na nurtujące pytanie

Korzystając z ostatnich dni urlopu, planowałam uderzyć w sigma plateau i doświadczyć czekających tam tajemnic.

 

15:00 - 7 tabletek (273mg) zapite sokiem grejpfrutowym. Do tego lekki obiad. Do kolejnej wrzutki coś około szklanki soku.

 

randomness