Kanada przekaże 24,5 mln USD na badania nad marihuaną

Kanadyjski rząd zamierza poznać korzystny i niekorzystny wpływ marihuany na ludzkie zdrowie i w tym celu, jak ogłosił Canadian Institutes of Health Research, wesprze badania naukowe nad tą rośliną kwotą 24,5 mln USD.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cnbs.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

209

Kanadyjski rząd zamierza poznać korzystny i niekorzystny wpływ marihuany na ludzkie zdrowie i w tym celu, jak ogłosił Canadian Institutes of Health Research, wesprze badania naukowe nad tą rośliną kwotą 24,5 mln USD. Dzięki tym środkom 26 projektów w całej Kanadzie zajmie się analizą zastosowania marihuany i oleju kannabidiolowego w terapii bólu. CIHR poinformował również, że wsparcie otrzymają także zespoły badawcze zgłębiające terapeutyczny potencjał marihuany w leczeniu raka, chronicznego bólu oraz w rozwoju układu nerwowego.

Inwestujemy w badania, by mieć dowody na słuszność naszej polityki w zakresie wykorzystania marihuany w sposób bezpieczny dla zdrowia mieszkańców Kanady. Projekty te dadzą nam nowe informacje na temat jej wpływu na zdrowie, co będzie bardzo cenne dla rządów, ośrodków zdrowia, lekarzy oraz wszystkich Kanadyjczyków.

– mówi Ginette Petipas Taylor, minister zdrowia Kanady.

Pieniądze na badania są następstwem legalizacji rekreacyjnej marihuany, wprowadzonej przez kanadyjskie władze w ubiegłym roku. Zgodnie z nowym prawem jest ona dostępna dla osób powyżej 19 roku życia, które mogą ją kupować, używać i uprawiać do własnych celów. Wyjątkiem są prowincje Quebec i Alberta, gdzie jest ona legalna już od 18 roku życia. Co więcej, w marcu Kanada uchwaliła amnestię dla osób skazanych wcześniej za posiadanie marihuany na własny użytek, choć prawo to jeszcze nie weszło w życie.

Wprowadziliśmy ramy prawne dla marihuany, dzięki którym zamierzamy trzymać ją poza zasięgiem młodzieży. Chcemy również pozbawić przestępców zysków z handlu narkotykami. Badania te w znaczącym stopniu przyczynią się do postępu naszych działań. Musimy pamiętać przy tym, by ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa, zmniejszenie szkodliwości oraz edukacja na temat stosowania marihuany.

– tłumaczy Bill Blair, minister ochrony granic i zwalczania przestępczości zorganizowanej.

Oceń treść:

Average: 9.7 (3 votes)

Komentarze

Dżeff (niezweryfikowany)
a co z polską ? kiedy unas zalegalizują ? czy musimy być jak zwykle 100 lat za murzynami ?
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron

Nie będzie to typowy trip raport, lecz zbiór paru krótkich opisów przygód na mefedronie, możliwe, że wiele osób które nigdy nie brały, dzięki tym paru opisom poznają z teorii tą zacną i srogą substancję, kolejność przypadkowa, nie chronologiczna. Dla Was to będzie źródło informacji, dla mnie swoista spowiedź.

  • Pozytywne przeżycie
  • Szałwia Wieszcza

"Jesteśmy herosami!"

Ponownie.

Ja- ta iluzja. Iluzja. Iluzja. Po drugiej stronie wymiarowego lustra. Ja- piszę.

Szałwia Czarownika nie dostała swojej nazwy przez przypadek. Potrafi dać magię. I taka właśnie magia spływa na umysł z chwilą wypuszczenia bucha.

  • Dekstrometorfan

Wiesh czym jest DXM? Hmm? No, pomysl sobie chwilkę... . Jush

wiesh czy jeshcze nie? Tak, mash rację, to dekstrometorfan.

Substancja znajdująca się w lekach przeciwkaszlowych. W jakich?

A np. Tussal Antitussicum. Takie bardzoardzo fajne pilsy. :-)))

Można ten lek kupić w aptece bez recepty (jedno op. 5 zełek).

Jeśli nie chcesz, to nie bierz, ale...ja chcę brać. I biorę.

  • Adrenalina


Czułem jak migdały i węzły chłonne mocno mi pulsowały po chwili złapał mnie straszny ból głowy.

Wyostrzyło mi narządy zmysłów szczególnie słuchu ,nie wiedziałem co się zemną dzieje chciałem

By kolega dzwonił po pogotowie bo tak miało nie być .

Ten ból strasznie mnie martwił zacząłem widzieć wszystko rozmazane to trwało gdzieś ze 3 minuty.

Potem mi przeszło mocne bicie serca i puls ustabilizował się tylko strasznie pulsował mi mózg.

randomness