REKLAMA
Kanada przekaże 24,5 mln USD na badania nad marihuaną

Kanadyjski rząd zamierza poznać korzystny i niekorzystny wpływ marihuany na ludzkie zdrowie i w tym celu, jak ogłosił Canadian Institutes of Health Research, wesprze badania naukowe nad tą rośliną kwotą 24,5 mln USD.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cnbs.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

195

Kanadyjski rząd zamierza poznać korzystny i niekorzystny wpływ marihuany na ludzkie zdrowie i w tym celu, jak ogłosił Canadian Institutes of Health Research, wesprze badania naukowe nad tą rośliną kwotą 24,5 mln USD. Dzięki tym środkom 26 projektów w całej Kanadzie zajmie się analizą zastosowania marihuany i oleju kannabidiolowego w terapii bólu. CIHR poinformował również, że wsparcie otrzymają także zespoły badawcze zgłębiające terapeutyczny potencjał marihuany w leczeniu raka, chronicznego bólu oraz w rozwoju układu nerwowego.

Inwestujemy w badania, by mieć dowody na słuszność naszej polityki w zakresie wykorzystania marihuany w sposób bezpieczny dla zdrowia mieszkańców Kanady. Projekty te dadzą nam nowe informacje na temat jej wpływu na zdrowie, co będzie bardzo cenne dla rządów, ośrodków zdrowia, lekarzy oraz wszystkich Kanadyjczyków.

– mówi Ginette Petipas Taylor, minister zdrowia Kanady.

Pieniądze na badania są następstwem legalizacji rekreacyjnej marihuany, wprowadzonej przez kanadyjskie władze w ubiegłym roku. Zgodnie z nowym prawem jest ona dostępna dla osób powyżej 19 roku życia, które mogą ją kupować, używać i uprawiać do własnych celów. Wyjątkiem są prowincje Quebec i Alberta, gdzie jest ona legalna już od 18 roku życia. Co więcej, w marcu Kanada uchwaliła amnestię dla osób skazanych wcześniej za posiadanie marihuany na własny użytek, choć prawo to jeszcze nie weszło w życie.

Wprowadziliśmy ramy prawne dla marihuany, dzięki którym zamierzamy trzymać ją poza zasięgiem młodzieży. Chcemy również pozbawić przestępców zysków z handlu narkotykami. Badania te w znaczącym stopniu przyczynią się do postępu naszych działań. Musimy pamiętać przy tym, by ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa, zmniejszenie szkodliwości oraz edukacja na temat stosowania marihuany.

– tłumaczy Bill Blair, minister ochrony granic i zwalczania przestępczości zorganizowanej.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)

Komentarze

Dżeff (niezweryfikowany)
a co z polską ? kiedy unas zalegalizują ? czy musimy być jak zwykle 100 lat za murzynami ?
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie
 • Szałwia Wieszcza
 • Tytoń

Nastawienie pozytywne, czworo przyjaciół u boku, spotkanie w akademiku przewidziane na całą noc:)

Więc tak, pojechałem do akademika z moim przyjacielem mając sporo gotówki przy sobie. Wcześniej już myślałem, aby zrobić sobie mieszankę wszystkiego co lubie, wiedziałem, że nie muszę wracać do domu na noc, jedynie musiałem zapłacic 15 zł za noc spędzoną w akademiku. :))

 • Dekstrometorfan
 • Dimenhydrynat
 • Pierwszy raz

Noc. W swoim pokoju :)

Od jakiegoś czasu czytałem o tym mix'ie. Z Avio się nigdy nie bawiłem, a z DXM moja najwyższa dawka to właśnie 450mg, więc szału nie ma. Halucynacje po tym podobno są wyśmienite (a może jednak nie...), więc nie zaszkodzi spróbować :D Biorę w nocy, mając lekko oświetlony pokój led'ami, więc jest fajny półmrok. Dodam, że 3 godziny przed wzięciem wypiłem sobie taniego energetyka z Tesco za 3zł, żeby nie usnąć :D Podobno kofeina w rozsądnych dawkach zmniejsza ryzyko bad tripa i rozluźnia. W większych jest nie zalecana wg. wikipedii z dxm (zresztą jak każdy stymulant).

 • Dekstrometorfan

Set & Settings: jakieś zarośla, miasto i moje mieszkanie

Doświadczenie: alkohol, marihuana, DXM, benzydamina

wiek i waga: 16/65kg

waga i wiek kumpla: 16/85kg

Uwaga: Jest to moja relacja z

tej > http://neurogroove.info/trip/dxm-wieksza-moc

przygody tak się składa że wraz z kumplem bardzo często wspólnie tripujemy :P

 • LSD-25
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz

Mój pokój, ulubiona muzyka. Podniecenie sytuacją, uczucie spełniania czegoś co było dotąd zupełnie nierealne. Wiem, że być może to wcale nie był prawdziwy kwas, ale źródło jest zaufane. Zgadza się z trip-raportami, co skłania mnie do myślenia, że to jest "to".

 

Po długich poszukiwaniach zdobyłem kartony pochodzące z Holandii. Baba na rowerze – dawkowanie  +-150ug. Z racji tego, że posiadam dosyć dużą odporność na wszelkiego typu substancje na  kartonach postanowiłem dołożyć do LSD jedną pigułkę MDMA (zielona ze znakiem zapytania 120mg ).  

 

Początek: 23:10

 

randomness