REKLAMA
Jak bezpiecznie brać metaamfetaminę – Za szokującymi (?) poradami dla uczniów stoi... szkoła

Czyli o tym, jak redukcja szkód szokuje brukowce ;)

Jak bezpiecznie brać metamfetaminę i jak skutecznie ukryć ją przed rodzicami/policją/nauczycielami [nic podobnego - w ulotce mowa jest tylko o kwestiach prawnych i porada by nie nosić przy sobie więcej, niż 5 gramów - red. H] – gdyby tego typu porady pojawiły się gdzieś na portalu społecznościowym, to zapewne nikogo by nie zdziwiły. Tymczasem ulotki z takimi poradami zostały rozprowadzone wśród młodzieży przez... jedną ze szkół.

Oto 10 punktów kontrowersyjnej ulotki:

METH HELP

10 sposobów na utrzymanie dobrej kondycji po zażyciu metaamfetaminy

Branie metaamfetaminy stanowi zagrożenie dla Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jednak biorąc pod uwagę powyższe, większość szkód związanych z braniem metaamfetaminy wiąże się nie z nią samą, ale z głupimi rzeczami, które ludzie robią albo których nie robią, gdy znajdują się w stanie po zażyciu.

1. Biorąc metaamfetaminę jedz coś co 4-5 godzin; pij więcej wody niż przeciętnie; a jeśli nie spałeś przez ponad 24 godziny, to zrób sobie przerwę i zrelaksuj się przez jakiś czas.
2. Myj zęby po jedzeniu albo po napiciu się słodkich napojów.
3. Na metaamfetaminie nie można spać. Jeśli chcesz później zasnąć, to nie bierz jej po godz. 15.
4. Unikaj mieszania metaamfetaminy z innymi narkotykami albo lekami, przede wszystkimi tymi o działaniu halucynogennym albo antydepresyjnym. Trudno jest przewidzieć, jakie będą efekty ich interakcji na Twój organizm.
5. Zabezpieczaj się przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Metaamfetamina sprzyja pobudzeniu seksualnemu i ryzykownym zachowaniom seksualnym.
6. Doustne przyjęcie metaamfetaminy (…) chroni przed uszkodzeniem płuc i pozawala na dłuższy haj, dzięki czemu nie sięgasz po więcej narkotyku.
7. Jeśli korzystasz ze szklanej lufki, to regularnie usuwaj osad ze środka, który w przeciwnym razie będziesz wdychał.
8. Szklane rurki robią się w trakcie palenia gorące i kruche, dlatego uważaj, żeby się nie poparzyć i nie przeciąć.
9. Wstrzykiwanie sobie metaamfetaminy jest ryzykowne. Wymaga doświadczenia, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty przytomności, zapalenia żył, zakażenia żółtaczką typu C lub HIV. Jeśli chcesz wstrzyknąć metaamfetaminę, to zawsze używaj nowej igły i nie dziel się swoim sprzętem.
10. Metaamfetamina jest nielegalna. Niezgodne z prawem jest także posiadanie lufki. Bądź ostrożny i na własny użytek nie miej przy sobie więcej niż 5 g substancji.

Ulotka rozprowadzana wśród młodzieży jednej z nowozelandzkich szkół zszokowała internautów na całym świecie. Dyrektor placówki w Auckland, Glen Denham, nadal jednak nie rozumie, dlaczego sprawa wzbudziła takie emocje. Denham twierdzi, że ulotka została przygotowana jako część większego projektu, a także że umieszczone w niej porady zostały wyrwane z kontekstu.

Oceń treść:

Average: 10 (4 votes)