REKLAMA
Jak bezpiecznie brać metaamfetaminę – Za szokującymi (?) poradami dla uczniów stoi... szkoła

Czyli o tym, jak redukcja szkód szokuje brukowce ;)

Jak bezpiecznie brać metamfetaminę i jak skutecznie ukryć ją przed rodzicami/policją/nauczycielami [nic podobnego - w ulotce mowa jest tylko o kwestiach prawnych i porada by nie nosić przy sobie więcej, niż 5 gramów - red. H] – gdyby tego typu porady pojawiły się gdzieś na portalu społecznościowym, to zapewne nikogo by nie zdziwiły. Tymczasem ulotki z takimi poradami zostały rozprowadzone wśród młodzieży przez... jedną ze szkół.

Oto 10 punktów kontrowersyjnej ulotki:

METH HELP

10 sposobów na utrzymanie dobrej kondycji po zażyciu metaamfetaminy

Branie metaamfetaminy stanowi zagrożenie dla Twojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jednak biorąc pod uwagę powyższe, większość szkód związanych z braniem metaamfetaminy wiąże się nie z nią samą, ale z głupimi rzeczami, które ludzie robią albo których nie robią, gdy znajdują się w stanie po zażyciu.

1. Biorąc metaamfetaminę jedz coś co 4-5 godzin; pij więcej wody niż przeciętnie; a jeśli nie spałeś przez ponad 24 godziny, to zrób sobie przerwę i zrelaksuj się przez jakiś czas.
2. Myj zęby po jedzeniu albo po napiciu się słodkich napojów.
3. Na metaamfetaminie nie można spać. Jeśli chcesz później zasnąć, to nie bierz jej po godz. 15.
4. Unikaj mieszania metaamfetaminy z innymi narkotykami albo lekami, przede wszystkimi tymi o działaniu halucynogennym albo antydepresyjnym. Trudno jest przewidzieć, jakie będą efekty ich interakcji na Twój organizm.
5. Zabezpieczaj się przed HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Metaamfetamina sprzyja pobudzeniu seksualnemu i ryzykownym zachowaniom seksualnym.
6. Doustne przyjęcie metaamfetaminy (…) chroni przed uszkodzeniem płuc i pozawala na dłuższy haj, dzięki czemu nie sięgasz po więcej narkotyku.
7. Jeśli korzystasz ze szklanej lufki, to regularnie usuwaj osad ze środka, który w przeciwnym razie będziesz wdychał.
8. Szklane rurki robią się w trakcie palenia gorące i kruche, dlatego uważaj, żeby się nie poparzyć i nie przeciąć.
9. Wstrzykiwanie sobie metaamfetaminy jest ryzykowne. Wymaga doświadczenia, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty przytomności, zapalenia żył, zakażenia żółtaczką typu C lub HIV. Jeśli chcesz wstrzyknąć metaamfetaminę, to zawsze używaj nowej igły i nie dziel się swoim sprzętem.
10. Metaamfetamina jest nielegalna. Niezgodne z prawem jest także posiadanie lufki. Bądź ostrożny i na własny użytek nie miej przy sobie więcej niż 5 g substancji.

Ulotka rozprowadzana wśród młodzieży jednej z nowozelandzkich szkół zszokowała internautów na całym świecie. Dyrektor placówki w Auckland, Glen Denham, nadal jednak nie rozumie, dlaczego sprawa wzbudziła takie emocje. Denham twierdzi, że ulotka została przygotowana jako część większego projektu, a także że umieszczone w niej porady zostały wyrwane z kontekstu.

Oceń treść:

Average: 10 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Nastawienie pozytywne z chęcią do przeżycia czegoś nowego, pouczającego. Poprzednie tripy zawsze pozostawiały niedosyt, więc liczyłam na coś wyjątkowego.

Zaczęliśmy razem z chłopakiem o 18:00. Znajomy chłopaka raz/dwa razy w roku ma dostawę, tym razem wypadła w połowie listopada. Przypominam sobie, że moje pierwsze bliskie spotkanie z kapeluszami odbyło się dwa lata wcześniej w podobnym czasie. "To nie może być przypadek!"- myślę i żuję każdego grzybka z osobna - dokładnie jak za pierwszym razem, kiedy żołądek nie poradził sobie i część tripa wisiałam na toalecie. Przy kolejnych razach do spożycia potrzebowałam jakiejś przegryzki. Poszatkowane nadzieniem do tosta lub posypka na bułce + kleks z  ketchupu, który skutecznie zabija smak. 

  • Ayahuasca
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

3 miesiące temu wziąłem udział, poza granicami Polski, w ceremonialnym przyjęciu świętego wywaru - Ayahuaski. Przygotowania do tego wydarzenia powziąłem jednak już na długi czas przed i jest to element, moim zdaniem, nie do pominięcia w trip reporcie. Jak się potem okazało wszystko to miało mieć znaczenie podczas owego pamiętnego wieczora. Zacząłem przede wszystkim od diety, a zwłaszcza od odstawienia produktów mięsnych już 2 tygodnie przed (to zostało mi do dzisiaj i już się nie zmieni ;).

  • Ruta stepowa

Zmielone nasiona ruty stepowej (Peganum harmala) zalać trzykrotną

iloscią 3% roztworu kwasu octowego (30g/dm3). Nasiona pęcznieją formując

zbitą masę która odsącza się po 2-3 dniach naciągania, i jeszcze raz

zalewa rozcieńczonym kw. octowym, tym razem dwukrotną iloscią. Nasiona

należy dokładnie rozgnieść w roztworze a nastepnie odsączyć i wycisnąć.
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Rozluźniony, spokojny, "słoneczny, siebiepewny i rad", brak jakichkolwiek lęków/przekonań/oczekiwań względem tripa; mnóstwo znajomych i przyjaciół wokół, kolorowy dom, szary garaż, zimno przez większość czasu.

11.11.2011

randomness