Irlandia: Rząd ma problem z marihuaną

Ministerstwo Zdrowia przyznało, że ma problem z pełnym wdrożeniem systemu dostępu do leków produkowanych na bazie konopi indyjskich, ale ma też pomysł, jak w przyszłości rozwiąże ten problem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

polska-ie.com
Bogdan Feręc na podst. Dept.of Health/Dept. of Taoiseach/The Journal
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

201

Ministerstwo Zdrowia przyznało, że ma problem z pełnym wdrożeniem systemu dostępu do leków produkowanych na bazie konopi indyjskich, ale ma też pomysł, jak w przyszłości rozwiąże ten problem.

Otóż Ministerstwo Zdrowia z poparciem premiera Leo Varadkara, chciałoby stworzyć przepisy, które pozwolą na rozwijanie rodzimych upraw marihuany, co pozwoli zabezpieczyć kraj we własne konopie, aby z nich produkować leki.

Jak mówi sam Leo Varadkar: – Nie jestem ekspertem w uprawie marihuany, ale popieram ideę produkcji krajowej.

Mówi się też, że rozpoczęcie uprawy konopi indyjskich na wyspie, może w przyszłości rozwinąć się w nową potężną gałąź produkcji rolnej i stać się szansą dla rolników z wyspy na dodatkowe poważne dochody. W wielu krajach Europy, rządy chcą stosować marihuanę leczniczą, ale nie zgadzają się na uprawianie jej w na swoim terytorium, więc na tej podstawie, można upatrywać szansy dla irlandzkiego rolnictwa.

W tej sprawie, czyli rozwijania upraw konopi indyjskich w kraju, odbędzie się dzisiaj spotkanie z przedstawicielami stowarzyszeń rolniczych, którzy w Oireachtas spotkają się z posłami i senatorami z Komisji Rolnictwa, by omówić problematykę upraw konopi.

Obecnie w Irlandii obowiązują przepisy, które dopuszczają terapię pochodnymi marihuany, jednak od dwóch lat rząd ma problem, aby podpisać umowy na dostawy tego medykamentu. W ostatnich tygodniach pojawiła się jednak możliwość na stałe dostawy, ponieważ wolę współpracy z Irlandią wyraził producent z Danii.

Premier Varadkar potwierdził, iż rozmowy w tej kwestii są bardzo zaawansowane, więc wkrótce Zielona Wyspa powinna mieć stałego dostawę produktu, który zacznie być stosowany na szeroką skalę w lecznictwie.

W sprawie uprawy konopi indyjskich na wyspie mamy jeszcze jeden problem, ponieważ prawo zabrania prowadzenia takich upraw, więc niezbędne stanie się stworzenie nowych regulacji, a to wymaga czasu, bo droga legislacyjne może trwać nawet rok, a jeszcze nie rozpoczęły się prace, przy stworzeniu choćby projektu ustawy.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)
  • Bieluń dziędzierzawa
  • Inne
  • Pierwszy raz
  • Tagetes Lucida

Nastawienie pozytywne, przez cały czas trwania fazy przebywałam sama w moim mieszkaniu.

Już na samym wstępie pragnę zaznaczyć iż jest to mój pierwszy raport napisany na tej stronie, natomiast ja sama nie jestem osobą towarzyską i nie stosuje substancji psychoaktywnych w celu urozmaicenia zabawy z znajomymi. Jestem typem introwertyczki która już od dziecka interesuje się duchami, ezoteryką, świadomymi snami itp. Od dawna już potrafię opuścić własne ciało oraz latać w snach bez zażywania czegokolwiek. Do zażywania substancji halucynogennych natomiast podchodzę poważnie, podobnie jak kiedyś podchodziły do tych tematów plemiona indiańskie.

  • Marihuana

/ nazwa substancji: marihuana / poziom doświadczenia: raz na jakiś czas;) ostatnio kilka razy na dzień przez 6 dób / dawka: pół gieta na 4 osoby / metoda: lufka / set&setting: plaża, noc, dopita reszta wódeczki, nuda, las nieopodal, czyt. nadzieja na fajne wkręty /
  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

chęć spróbowania czegos nowego, humor raczej neutralny, śni dobry, ani zly. Dom, własny pokoj.

14.30 - wracam z apteki z opakowaniem Sudafedu, bez czekania zjadam 6 tabletek popijając je kawą.
t + 40 min - sprzątam pokój, rzadnego kopa energii póki co nie ma, wyczuwam lekką poprawę humoru, problemy wydają się malutkie. Ale niestety jestem człekiem głodnym wrażeń, zarzucam kolejne 6 tabsów + kolejna kawa.

  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Substancja: Tramadol w formie tabletek Zaldiar Retard

 

Sposób przyjęcia: Przyjęcie doustne (p.o), 5 tabletek rozgryzłem a 5 połknąłem w 

całości

 

Doświadczenie: Alkohol,Nikotyna,THC,Psylocybina,LSA,Mistrycyna,Tramadol,

Oksykodon,Fentanyl,Kodeina,DXM,Efedryna i różne etnobotaniczne rośliny.

 

Ilość i przygotowanie: 375mg na 1 raz....5 tabletek rozgryzionych po 20 minutach kolejne 5 w całości

Dane: waga-63kg wzrost-174cm wiek-18lat

randomness