Indianie Lumbee pozywają producenta Budweisera za kradzież logo, hasła i wizerunku

Plemię Lumbee z Karoliny Północnej pozywa alkoholowy koncern Anheuser-Busch i lokalnego dystrybutora RA JEFFREYS po tym, jak Budweiser ukradł zarówno ich logo, jak i slogan- "Dziedzictwo-Duma-Siła" - by wykorzystać go na plakatach reklamujących piwo.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

the influence
Patrick Hilsman

Grafika

Odsłony

206

Plemię Lumbee z Karoliny Północnej pozywa alkoholowy koncern Anheuser-Busch i lokalnego dystrybutora RA JEFFREYS po tym, jak Budweiser ukradł zarówno ich logo, jak i slogan - "Dziedzictwo-Duma-Siła" - by wykorzystać go na plakatach reklamujących piwo.

Wielu tubylczych Amerykanów uważa za obraźliwe i niedopuszczalne, by ich symbole były używane do reklamowania alkoholu, ze względu na długotrwale się utrzymujący, choć obalony stereotyp, jakoby Indianie mieli być genetycznie predysponowani do alkoholizmu. Przewodniczący plemienia Lumbee Harvey Godwin Jr. opublikował na Facebooku następujący komunikat:

Chcę poinformować członków plemienia, że Plemię Lumbee w żaden sposób nie upoważniło RA Jeffries, lokalnego dystrybutora Budweisera, do używania logo, informacji z naszej strony internetowej ani wizerunku plemiennego tancerza na plakatach, które pojawiły się ostatnio w sklepach.

Ponieważ nadużywanie alkoholu i narkotyków jest często kojarzone z kulturą tubylczych Amerykanów, wykorzystanie z plemiennego znaku Lumbee i wizerunku tubylczego tancerza w reklamie promującej produkt alkoholowy jest postrzegane przez lud Lubmee jako szczególnie obraźliwe. Skontaktowałem się dzisiaj z reprezentantami Anheuser-Busch, celem rozwiązania tej sprawy.

Będę podawał kolejne informacje, gdy tylko staną się dostępne. Jako przewodniczący Plemienia Lumbee ślubuję upewnić się, że osoby odpowiedzialne za tę obraźliwą reklamę zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Budweiser nie zadowolił się próbą kradzieży tożsamości pierwszych Amerykanów; na fali świętowania 240-lecia Deklaracji Niepodległości zmienił też ostatnio nazwę widniejącą na puszkach na "Ameryka". To dość zabawne, jeśli wziąć pod uwagę, że Anheuser Busch został sprzedany międzynarodowemu koncernowi z siedzibą w Belgii.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 5-MeO-DiPT

Substancja: 6-7mg 5MeO-DiPT doustnie ok godz. 22

Smak jest obrzydliwie gorzki i mocny, to zupelnie

cos innego niz fenetylaminy. Picie sokow nie pomagalo. Wreszcie po

uporaniu sie ze smakiem pojawily sie pierwsze efekty (+15-20min).

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja przed doświadczeniem, brak strachu przed nieznanym. Główne miejsca: Osiedle kumpla i okolice, las, park miejski, własne mieszkanie, centrum miasta.

Wstęp

Czekałem, czekałem... I się doczekałem, wszedłem w posiadanie tejże legendarnej substancji 16 grudnia, postanowiłem, że 18 rozpocznę tą podróż, która może wszystko odmienić... Dobra starczy tego pitolenia wstępnego, przejdę od razu do konkretów

18 Grudzień 2016 

T-1h(Godzina 9:00)

  • Benzydamina


nazwa substancji : Tantum Rosa (bez recepty)poziom doświadczenia użytkownika : nieco grzybow, marji i alkoholu

nadal szukam uzywki ktora dawala by mi to czego konretnie oczekuje :>dawka, metoda zażycia : 1 saszetka rozpuszczona w szklance wody

popita 2 szklankami koli dla zabicia ohydnego smaku - radze wypic to jednym gora dwoma lykamistan umysłu : norma


  • Dekstrometorfan

Set & Settings - wygodny i bezprzypałowy pokoik ziomka (nazwijmy go dr.Joint, czemu? bo tak), zimowy wieczór 2009, nastrój hmm.. miedzy nami naajs, osobno? oboje podłamani, liczyliśmy na fazę ale.. nie na aż taką.

Dawkowanie - paczka Aco (30 tabsów) po 15 na łeb, 225mg, moja waga coś ok. 55kg, dr.Joint trochę więcej, aplikowane po 5 co hmm ok 2min. bo ziomka korciło :D

Wiek i doświadczenie - oboje po 15 lat, doświadczenie - DXM kilka razy (małe dawki) marihuana, alko, tytoń. Aco popijane wodą.

randomness