Holandia zmienia politykę dotyczącą przemytu kokainy

Według ogłoszonych przez rząd holenderski praw, przemytnicy, wychwyceni podczas próby wwiezienia mniej niż trzech kilogramów kokainy do Holandii, będą odsyłani do domu bez wnoszenia sprawy sądowej.

Anonim

Kategorie

Źródło

bluelight.nu

Odsłony

2839

Zasady te zostały stworzone, by odciążyć system sądowy od wzrastającej liczby aresztowań związanych z narkotykowymi gońcami.

Większość z nich pochodzi z Wysp Karaibskich holenderskich Antyli.

Niektórzy posłowie obawiają się nowej polityki, która mogłaby wystawić Holandię na krytykę, lecz rząd jest zdania, że to jedyny sposób by uporać się z tym narastającym zjawiskiem.

Amsterdamskie Schipol Airport jest Europejskim centrum transportu. Każdego miesiąca aresztuje się tu około 150 osób przemycających narkotyki.

Większość z nich pakiety z narkotykami przenosi w żoładku.

W ostatnim roku rząd zaprzestał oskarżać kurierów narkotykowych posiadających przy sobie mniej niż półtora kilograma nielegalnych substancji, ale z większymi ilościami rozprawiał się, odsyłając przestępców do domu jednoczesnie wnosząc pozew do sądu w ich ojczystym kraju.

Nadal dodatkowe sprawy sądowe i cele nie wystarczą by uporać się z handlarzami narkotyków. Większośc z nich to ludzie pochodzenia holendersko-karaibskiego z holenderskimi paszportami.

Administracja rozpoczęła wzmożone kontrole bezpieczeństwa tzw. ryzykownych lotów z holenderskich Antyli i Surinam.

Minister sprawiedliwości zagroził zawieszeniem lotów z tych rejonów jeżeli wciąż będzie przybywać przemytników. Powiedział, że do takiej ewentualności ucieknie się w ostateczności.

tłumoczenie: Mista Juzef (tlumoczenia [at] hyperreal [dot] info) za bluelight.nu

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

grv (niezweryfikowany)
tam to maja dobre jazdy <br>za 3 kg nie wnosimy oskarzenia - hheh bo to na uzytek wlasny a co u nas w kraju ?? <br> <br>syf i korupcja <br>Legalize IT
.chudy. (niezweryfikowany)
&quot;Niektórzy posłowie obawiają się nowej polityki, która mogłaby wystawić Holandię na krytykę, lecz rząd jest zdania, że to jedyny sposób by uporać się z tym narastającym zjawiskiem.&quot; - tyle razy krytykowali Holandię za ich politykę i póżniej się okazywało że HL miała rację.
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Katastrofa

Sama w domu, podniecenie z pierwszego spotkania z DXM

Piękny sierpniowy dzień, wolna chata... Cóż można zrobić? Można iść do apteki, kupić jakiś specyfik i odlecieć do Krainy Czarów. Tak pomyślałam i ja. I tak też zrobiłam. Poszłam do apteki i poprosiłam panią o Tussidex. Brak. Druga apteka- brak. Trzecia apteka- jest! Wróciłam cała w skowronkach do domu i wzięłam się za Tussidex. Wspomnę że to moja dziewicza przygoda z DXM, więc doświadczenia w tym nie mialam.

13.30 Połykam pierwsze pięć tabletek.

13.45 Następne 5 tabsów. Już nie mogę się doczekać efektów.

 • Muchomor czerwony • Zbierz muchomory samotnie rosnące, małe, z rozwiniętym kapeluszem (są mocniejsze) wyrywając całe grzyby palcami (nie używać noża!) z ziemi.

 • Oderwij trzon i sprawdź, czy w grzybie nie stołują się robaki. ;)

 • Susz kapelusze w cieniu, umożliwiając przewiew (np. susz je na północnym balkonie).

 • Wybierz i zjedz nieparzystą ilość wysuszonych kapeluszy (np. 3, 5) po czym popij je wodą. Powiedz rodzinie, żeby się nie martwiła jeśli nie będziesz obecny(a) przez kilka godzin, 1-3 dni, rok(!).

 • MDMA
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz

Brak wygórowanych oczekiwań, nastrój w porządku. Mieszkanie moje i kumpla.

Kiedy po kilku dniach świetnej zabawy z alkoholem i THC kończy nam się palenie o godzinie 18, wraz z kolegą V. wpadamy na świetny pomysł, aby zarzucić niedawno zakupione pixy. Szybko udajemy się do sklepu po izotonik, gumy do żucia oraz elektrolity z apteki.

 

 • MDMA (Ecstasy)

Nazwa substancji - pigułka extasy - mała, okrągła, zielona z napisem "LOVE"

(+ skręt + 2 piwa)

Poziom doświadczenia - pierwszy raz

Sposób zażycia - doustnie :)

Dawka - 1 pigułkarandomness