Hiszpański rząd zatwierdził kontrolowane rozprowadzanie heroiny

Hiszpanie idąc za przykładem Szwajcarów będą podawać heroinę, a w późniejszym czasie metadon, osobom najbardziej uzależnionym.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP

Odsłony

2486
Hiszpański rząd zatwierdził dzisiaj eksperymentalny program leczenia uzależnionych od heroiny poprzez kontrolowane podawanie tego narkotyku osobom, u których zawiodły konwencjonalne metody leczenia. Jak poinformował rzecznik zespołu ds. narodowego programu antynarkotykowego, Javier Hernandez, Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do władz regionalnych o opracowanie programów podawania narkotyku określonej liczbie uzależnionych. Jest to przejściowe rozwiązanie, który ma pomóc heroinistom w kontrolowaniu uzależnienia zanim poddadzą się odtruciu i leczeniu innymi środkami, np. metadonem. - Ostatecznym celem jest jednak całkowite wyjście z uzależnienia - zaznaczył rzecznik. Podkreślił zarazem, że program jest eksperymentem i jego realizacja będzie pod ścisłą kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Jak ocenia Hernandez, program obejmie około 200 najbardziej uzależnionych od heroiny (spośród ogólnej liczby 100 tys. heroinistów w Hiszpanii). Podobny program funkcjonuje w Szwajcarii od 1994 roku. Rząd tego kraju ocenia, że kontrolowane rozprowadzanie heroiny wśród najbardziej uzależnionych przyczyniło się m.in. do spadku przestępczości.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

x (niezweryfikowany)
http://blog.animalia.pl/?mao
a (niezweryfikowany)
<A href=http://blog.animalia.pl/?mao>x</a>
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Długo wyczekiwany dzień przez nas wszystkich, nastawienie jak najbardziej pozytywne

Ten dzień był wyczekiwany długo przez nas wszystkich, zacznę od nazewnictwa. Ja jestem K. byli ze mną D. mój dobry przyjaciel, M. tak samo dobry przyjaciel i F. mój najlepszy kuzyn. Jakoś około rok temu razem z D rozmawialiśmy o LSD, że napewno chcielibyśmy tego spróbować, ale się nam nie śpieszy. Po kilku miesiącach stwierdziliśmy, że jednak chcemy spróbować szybciej, moim podejściem na początku sterowała jedynie ciekawość, jak u każdego. D jako pierwszy zaczął więcej czytać o psychodelikach, często mi o tym opowiadał, choć nie wykazywałem większego zainteresowania, do czasu.

  • Efedryna

8 TABLETEK TUSSIPECT


1/2 140 GRAMOWEJ BUTELKI TUSSIPECTU W SYROPIE


2 ASPIRYNY


2 MOCNE KAWY

  • Pierwszy raz
  • Pregabalina

Dobry humor, dużo energii, piękna pogoda, w sumie zajebisty dzień to był.

Był piękny dzień, wyspałem się, zjadłem śniadanie, poszedłem na zakupy, ale mniejsza z tym, bo chociaż jakoś to wpłynęło na trip, to do niego niewiele to wnosi.

 

Była godzina 15, gdy zacząłem otwierać kapsułki i wrzucać ich zawartość do szklanki. Po wydobyciu całego proszku z kapsułek zalałem go coca-colą, po czym wymieszałem, było to pierwsze 1200mg. Gdzieś wcześniej wyczytałem, że bez tolerki pregabalina powoduje dysocjację, w tym cevy i oevy, więc chętnie spożyłem miksturę, jednocześnie połykając złożone z powrotem kapsułki, żeby nic się nie zmarnowało.

 

  • Tramadol

nazwa substancji: jakies tabletki z 10 mg morfiny + tramadol


dawka: 10x10mg + 800-900mg tramalu