Hiszpański rząd zatwierdził kontrolowane rozprowadzanie heroiny

Hiszpanie idąc za przykładem Szwajcarów będą podawać heroinę, a w późniejszym czasie metadon, osobom najbardziej uzależnionym.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP

Odsłony

2485
Hiszpański rząd zatwierdził dzisiaj eksperymentalny program leczenia uzależnionych od heroiny poprzez kontrolowane podawanie tego narkotyku osobom, u których zawiodły konwencjonalne metody leczenia. Jak poinformował rzecznik zespołu ds. narodowego programu antynarkotykowego, Javier Hernandez, Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do władz regionalnych o opracowanie programów podawania narkotyku określonej liczbie uzależnionych. Jest to przejściowe rozwiązanie, który ma pomóc heroinistom w kontrolowaniu uzależnienia zanim poddadzą się odtruciu i leczeniu innymi środkami, np. metadonem. - Ostatecznym celem jest jednak całkowite wyjście z uzależnienia - zaznaczył rzecznik. Podkreślił zarazem, że program jest eksperymentem i jego realizacja będzie pod ścisłą kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Jak ocenia Hernandez, program obejmie około 200 najbardziej uzależnionych od heroiny (spośród ogólnej liczby 100 tys. heroinistów w Hiszpanii). Podobny program funkcjonuje w Szwajcarii od 1994 roku. Rząd tego kraju ocenia, że kontrolowane rozprowadzanie heroiny wśród najbardziej uzależnionych przyczyniło się m.in. do spadku przestępczości.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

x (niezweryfikowany)
http://blog.animalia.pl/?mao
a (niezweryfikowany)
<A href=http://blog.animalia.pl/?mao>x</a>
Zajawki z NeuroGroove
  • 25D-NBOMe

własny pokój

Waga: 65

  • MDMA (Ecstasy)

  • Dekstrometorfan
  • LSD-25
  • Miks

10.07.2008

  • Alprazolam
  • Fluoksetyna
  • Użycie medyczne

Leczenie psychiatryczne.

W wyniku ciągłego stresu związanego przede wszystkim z chorą ambicją i całym procesem edukacji, a także w wyniku przykrych doświadczeń z dzieciństwa (przez które popadłem w depresję), w pewnym momencie życia zdecydowałem się na terapię. Nie byłem pewien czy od razu chcę udać się do psychiatry. Na początek wybrałem psychologa. Niestety - albo miałem pecha przy wyborze albo po prostu to nie jest dla mnie. Od jednego z psychologów usłyszałem, że mogę być opętany....Dlatego właśnie zrezygnowałem z tego hmmm...'leczenia'. Udałem się do psychiatry.

randomness