REKLAMA
Hiszpański rząd zatwierdził kontrolowane rozprowadzanie heroiny

Hiszpanie idąc za przykładem Szwajcarów będą podawać heroinę, a w późniejszym czasie metadon, osobom najbardziej uzależnionym.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP

Odsłony

2476
Hiszpański rząd zatwierdził dzisiaj eksperymentalny program leczenia uzależnionych od heroiny poprzez kontrolowane podawanie tego narkotyku osobom, u których zawiodły konwencjonalne metody leczenia. Jak poinformował rzecznik zespołu ds. narodowego programu antynarkotykowego, Javier Hernandez, Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do władz regionalnych o opracowanie programów podawania narkotyku określonej liczbie uzależnionych. Jest to przejściowe rozwiązanie, który ma pomóc heroinistom w kontrolowaniu uzależnienia zanim poddadzą się odtruciu i leczeniu innymi środkami, np. metadonem. - Ostatecznym celem jest jednak całkowite wyjście z uzależnienia - zaznaczył rzecznik. Podkreślił zarazem, że program jest eksperymentem i jego realizacja będzie pod ścisłą kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Jak ocenia Hernandez, program obejmie około 200 najbardziej uzależnionych od heroiny (spośród ogólnej liczby 100 tys. heroinistów w Hiszpanii). Podobny program funkcjonuje w Szwajcarii od 1994 roku. Rząd tego kraju ocenia, że kontrolowane rozprowadzanie heroiny wśród najbardziej uzależnionych przyczyniło się m.in. do spadku przestępczości.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

x (niezweryfikowany)
http://blog.animalia.pl/?mao
a (niezweryfikowany)
<A href=http://blog.animalia.pl/?mao>x</a>
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

nastrój i oczekiwania bardzo sprzyjające podobnie jak otoczenie

Do skosztowania pierwszy raz tej substancji przygotowywałem się ponad miesąc, gdy już dotarła uznałem że nie ma sensu tracić więcej czasu i spróbuję nowy zakup w nadchodzący weekend - dlatego umówiłem się z kumplem na niedziele, na rano, jednak niestety pogoda pokazała mi marynarski gest gdyż był wówczas styczeń, na szczęście na następny dzień pogoda dopisywała co zaskutkowało kartonem w gębie.

  • Benzydamina

To nasze drugie spotkanie z Benzydamina,mamy po 2 saszetki

Tantum Rosa na glowe(czyli po 1.gramie)
zakupione wczoraj w

aptece :P Obie wazymy po okolo 60kg. Raport Piszemy na

biezaco.Do Tantum zakupilysmy cole bo z nia smak jest troszke

mniej obrzydliwy ale ogolnie to najgorsze co w zyciu

probowalysmy.Ogolnie smak nie do wytrzymania,przy pierwszym

lyku mozna sie zniechecic.

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Nie jakiś znowu super, ostatnio działo się sporo nieprzyjemnych rzeczy. Natomiast jestem już raczej dość doświadczonym psychonautą (na tyle, żeby umieć się ogarnąć) i mam też długą historię różnych zaburzeń psychicznych, więc ogarnianie natrętnych myśli idzie mi raczej dobrze, nawet na dużej ilości środków psychoaktywnych. Dzień tripa mijał raczej pozytywnie, a miejsce to moje, bardzo dobrze mi znane mieszkanie.

Wyrobiłam sobie taki nawyk, że jeżeli widzę aptekę i wiem, że mam pieniądze, wchodzę i kupuję acodin. Acodinu używam głównie do schodzenia z gorszych rzeczy, świetnie się sprawdził jako coś w rodzaju placebo po półtora tygodniowym ciągu na alkoholu. Tak więc w piątek wieczorem przed przyjściem przyjaciółki kupiłam sobie trzy opakowania, które leżały sobie i czekały w szufladzie.

  • Tramadol

nazwa substancji: jakies tabletki z 10 mg morfiny + tramadol


dawka: 10x10mg + 800-900mg tramalu

randomness