Hiszpański rząd zatwierdził kontrolowane rozprowadzanie heroiny

Hiszpanie idąc za przykładem Szwajcarów będą podawać heroinę, a w późniejszym czasie metadon, osobom najbardziej uzależnionym.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP

Odsłony

2485
Hiszpański rząd zatwierdził dzisiaj eksperymentalny program leczenia uzależnionych od heroiny poprzez kontrolowane podawanie tego narkotyku osobom, u których zawiodły konwencjonalne metody leczenia. Jak poinformował rzecznik zespołu ds. narodowego programu antynarkotykowego, Javier Hernandez, Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do władz regionalnych o opracowanie programów podawania narkotyku określonej liczbie uzależnionych. Jest to przejściowe rozwiązanie, który ma pomóc heroinistom w kontrolowaniu uzależnienia zanim poddadzą się odtruciu i leczeniu innymi środkami, np. metadonem. - Ostatecznym celem jest jednak całkowite wyjście z uzależnienia - zaznaczył rzecznik. Podkreślił zarazem, że program jest eksperymentem i jego realizacja będzie pod ścisłą kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Jak ocenia Hernandez, program obejmie około 200 najbardziej uzależnionych od heroiny (spośród ogólnej liczby 100 tys. heroinistów w Hiszpanii). Podobny program funkcjonuje w Szwajcarii od 1994 roku. Rząd tego kraju ocenia, że kontrolowane rozprowadzanie heroiny wśród najbardziej uzależnionych przyczyniło się m.in. do spadku przestępczości.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

x (niezweryfikowany)
http://blog.animalia.pl/?mao
a (niezweryfikowany)
<A href=http://blog.animalia.pl/?mao>x</a>
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

set: wolne, kolejny dzień ujaranej zmuły przed TV z moim mężczyzną, ostatnio lekki dołek psychiczny setting: w chuj fajny las

Powietrze dzisiaj jakieś inne, bardziej niż zwykle chce się czuć je w płucach. Dopieszczamy jeszcze atmosferę nutą cytrusowego dymu i zgodnie wsiąkamy głębiej w kanapę.   

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

OK

Sobota, 6:45.

Bez sensu, zamiast się wyspać, wstałem. Organizm przyzwyczaił się do wstawania o 6:30.  Napiłem się piwa. Zacząłem oglądać strony internetowe. Czas mijał powoli. Pomyślałem, że może się nawalę piwem i maryśką. Piwo miałem. Zadzwoniłem do dilera o 10.00.  Nie odbiera. Nie odpowiada na SMSy. Masakra.

10.00

Nudzi mi się picie piwa. Jest niedobre, gorzkie. Paskudne. Wypiłem może ze 4 butelki i mam dosyć. To nie jest dobry sposób na spędzenie soboty.

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Setting: Mój pokój, wiosenny słoneczny dzień. Ale przy szałwii nie ma to znaczenia. Set: Nastrój podekscytowany i nieco niepewny.

 

Czytałem kiedyś opis działania szałwii, zaczynał się słowami „it was not long after my first time with acid, and I felt like I did LSD, so I can do everything”. Byłem w podobnej sytuacji, co autor tripraportu; to, że szałwia go zaskoczyła mocą, ostatecznie przekonało mnie do spróbowania boskiej rośliny.

  • Bad trip
  • Szałwia Wieszcza

Chyba dobre

Zastanawiałem się- jak to będzie?

Spodziewałem się mniej więcej czegoś w stylu DXM x100

Ale srogo się myliłem.

Oczekiwanie podniecało mnie niemiłosiernie. Dzięki pewnemu człowiekowi (świat niech Ci błogosławi :D) paczka z Divinorum gnała do mnie kurierem. Dzisiaj zadzwonił około godziny dwunastej, że zaraz będzie. To był dla mnie Święty Graal.