REKLAMA
Gwatemala przyznaje: W naszym kraju produkuje się kokainę

Plantacje zostały zniszczone, podobnie jak dwa laboratoria, w których wytwarzano narkotyk. Ponad 340 osób zatrzymano. Zabezpieczono 52 sztuki broni, 57 motocykli i 38 innych pojazdów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

118

Gwatemala przyznała, że jest krajem w którym produkowana jest kokaina, po tym jak w trudno dostępnej części kraju znaleziono 1,3 mln [chodzi o liczbę roślin - red. H] plantacji koki i laboratoriów w których produkowana jest kokaina.

Plantacje zostały odkryte w górzystej części kraju na terenach, do których można dotrzeć tylko pieszo - podaje policja.

Plantacje zostały zniszczone, podobnie jak dwa laboratoria, w których wytwarzano narkotyk. Ponad 340 osób zatrzymano. Zabezpieczono 52 sztuki broni, 57 motocykli i 38 innych pojazdów.

Plantacje odnaleziono po tym jak we wschodniej części kraju wojsku przyznano specjalne uprawnienia do działania. Był to efekt zamordowania we wrześniu trzech żołnierzy, którzy wpadli w zasadzkę przemytników narkotyków.

Plantacje koki zostały odnalezione niedaleko miejsca, w którym zabito żołnierzy.

Dotychczas nieomal wyłącznymi producentami kokainy w tym regionie były Kolumbia, Peru i Boliwia.

Teraz szef MSW Gwatemali Enrique Degenhart przyznał, że jego kraj trzeba zaliczyć do grona państw produkujących kokainę.

Dotychczas Gwatemala była uważana za kraj tranzytowy, przez który przerzucano kokainę z Ameryki Południowej.

Pierwszą plantację kokainy odkryto w Gwatemali w maju 2018 roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Metkatynon

substancja: metkatynon z paczki Acataru, otrzymany w chłodzonej reakcji z KMnO4 w occie. Zażyty doustnie.

wiek i doświadczenie - 19 lat, doświadczenia różne i liczne, jeżeli to istotne, to w dziedzinie stymulantów używałem amfetaminy, efedryny i polskich piguł.

s&s: dom, komputer, praca z ojcem, dzień przed wyjazdem, humor dopisywał.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Cel: "Refleksja nad egzystencją w wielkim mieście" - odchamienie się odrobinę. Otoczenie: zmienne

Geniusze jednogłośnie zaznaczają, że przełomowe teorie i pomysły spadają na człowieka w jednym momencie niczym uderzenie błyskawicy. Moje przeżycie, które tutaj opisze, również było dla mnie przełomowe. Ok. godz. 16 przyszedł do mnie pomysł, aby wsiąść w pociąg i pojechać do "wielkiego miasta" w celu zakupienia skromnych 450 mg specyfiku jakim jest DXM. Była niedziela, więc nie było sposobności zakupienia go w rodzimej miejscowości. Nie spodziewałem się jakoś cudów po tym tripie.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

większość dnia podekscytowanie, później, tuż przed, zaczęło się pieprzyć.

Witam. Piszę przede wszystkim po to, by podzielić się tym, co mnie spotkało. Wiem, że jest tu gro wiele bardziej doświadczonych osób, być może ktoś zechce się na ten temat wypowiedzieć, co bardzo by mnie ucieszyło. Czytałam trochę TR-ów na temat kodeiny, większość wielce zachęcających. Nigdzie nie zauważyłam opisu czegoś, czego sama doświadczyłam. Dodam jeszcze, że kilka dni zastanawiałam się nad opublikowaniem tego, przygotowywałam się psychicznie na totalne zjechanie i zrównanie mnie z ziemią za moją tępotę. Ale od początku...

  • Metoksetamina

Wieczór/noc w domu, ojciec twardo spał, matka w osobnym pomieszczeniu przed komputerem

Prolog