Grupa BNP Paribas zaprzestaje finansowania biznesu tytoniowego

Grupa BNP Paribas zaprzestaje działalności finansowej i inwestycyjnej w odniesieniu do producentów wyrobów tytoniowych, jak również producentów, dystrybutorów i detalistów, których głównym źródłem przychodu jest tytoń.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wMeritum.pl

Odsłony

64

Grupa BNP Paribas zaprzestaje działalności finansowej i inwestycyjnej w odniesieniu do producentów wyrobów tytoniowych, jak również producentów, dystrybutorów i detalistów, których głównym źródłem przychodu jest tytoń.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), działająca w ramach ONZ i zajmująca się ochroną zdrowia, podkreśla, że tytoń jest najszybciej możliwą do wyeliminowania przyczyną śmierci. W 2003 roku WHO wprowadziła Konwencję Ramową dla ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu, która jest pierwszym międzynarodowym traktatem o zdrowiu publicznym.

– WHO na skalę międzynarodową alarmuje odnośnie szkodliwych następstw zdrowotnych wynikających z używania tytoniu. Naszą ambicją jest finansowanie rozwoju gospodarczego, jednocześnie mając na względzie pozytywny wpływ na wszystkich naszych interesariuszy – powiedział Jean-Laurent Bonnafe, prezes Grupy BNP Paribas.

Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu jest pierwszym międzynarodowym traktatem o zdrowiu publicznym, koncentrującym się na używaniu tytoniu na świecie i ma za zadanie „chronić obecne i przyszłe pokolenia przed szkodliwymi dla zdrowia, społeczeństwa, środowiska oraz gospodarki następstwami konsumpcji tytoniu oraz narażenia na dym tytoniowy”. W szczególności podkreśla „prawo każdego człowieka do najwyższego standardu zdrowia” oraz istotność działań mających ograniczyć popyt i podaż, aby ten cel osiągnąć.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Grupy BNP Paribas i apelujemy do wszystkich liderów sektora finansowego, aby wraz z BNP Paribas okazali solidarność z sektorem zdrowia i rządami na całym świecie – podkreśla dr Bronwyn King, prezes Tobacco Free Portfolios.

Nowe zasady finansowania i inwestowania wynikają z zaangażowania Grupy BNP Paribas w finasowanie gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego wpływu na wszystkich interesariuszy. Decyzja obejmuje wszystkie podmioty, których główny przedmiot działalności jest związany z tytoniem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

I kolejna impreza techniczna z pod znaku CITYBEATS tym razem gościem była Gizelle, miejsce bibki (dom działkowca) masakrycznie wypasione a to dzięki idealnej izolacji od otoczenia :) fajny undergroundowy klimacik ;). Bibka była wypasiona pod względem muzy i ludzików z których duża część to były mi dobrze znane mordki (Pozdrowionka dla wszystkich bibowiczów). Pozatym była cudna pogoda, nawet ognisko było hehe czegoś takiego jeszcze nie widziałem - istne acidowe ognicho, które płonęło tuż przed lokalem z którego dochodził rytmiczny pulsujący bicik :D mmmmmmm.

  • LSD-25

Hail Satan!  • 2C-Idoświadczenie: tak


set&setting: jak na okoliczność pierwszej komunii co najmniej
randomness