REKLAMA
Grupa BNP Paribas zaprzestaje finansowania biznesu tytoniowego

Grupa BNP Paribas zaprzestaje działalności finansowej i inwestycyjnej w odniesieniu do producentów wyrobów tytoniowych, jak również producentów, dystrybutorów i detalistów, których głównym źródłem przychodu jest tytoń.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wMeritum.pl

Odsłony

64

Grupa BNP Paribas zaprzestaje działalności finansowej i inwestycyjnej w odniesieniu do producentów wyrobów tytoniowych, jak również producentów, dystrybutorów i detalistów, których głównym źródłem przychodu jest tytoń.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), działająca w ramach ONZ i zajmująca się ochroną zdrowia, podkreśla, że tytoń jest najszybciej możliwą do wyeliminowania przyczyną śmierci. W 2003 roku WHO wprowadziła Konwencję Ramową dla ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu, która jest pierwszym międzynarodowym traktatem o zdrowiu publicznym.

– WHO na skalę międzynarodową alarmuje odnośnie szkodliwych następstw zdrowotnych wynikających z używania tytoniu. Naszą ambicją jest finansowanie rozwoju gospodarczego, jednocześnie mając na względzie pozytywny wpływ na wszystkich naszych interesariuszy – powiedział Jean-Laurent Bonnafe, prezes Grupy BNP Paribas.

Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu jest pierwszym międzynarodowym traktatem o zdrowiu publicznym, koncentrującym się na używaniu tytoniu na świecie i ma za zadanie „chronić obecne i przyszłe pokolenia przed szkodliwymi dla zdrowia, społeczeństwa, środowiska oraz gospodarki następstwami konsumpcji tytoniu oraz narażenia na dym tytoniowy”. W szczególności podkreśla „prawo każdego człowieka do najwyższego standardu zdrowia” oraz istotność działań mających ograniczyć popyt i podaż, aby ten cel osiągnąć.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Grupy BNP Paribas i apelujemy do wszystkich liderów sektora finansowego, aby wraz z BNP Paribas okazali solidarność z sektorem zdrowia i rządami na całym świecie – podkreśla dr Bronwyn King, prezes Tobacco Free Portfolios.

Nowe zasady finansowania i inwestowania wynikają z zaangażowania Grupy BNP Paribas w finasowanie gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego wpływu na wszystkich interesariuszy. Decyzja obejmuje wszystkie podmioty, których główny przedmiot działalności jest związany z tytoniem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Grzyby halucynogenne

Set & Setting - własne podwórko przed domem.

Dawkowanie - 50 łysiczek lancetowatych + ~0,5g marihuany + 50 tabletek Acodinu.

Wiek i doświadczenie - 25 lat. Marihuana (7 lat), MDMA (ok 10 razy), łysiczki lancetowate (2 razy).

  • Marihuana

Substancja - LSD + Extasy +marihuana.

Set& Setting - 8 rano, po imprezie, na żaglówce na Mazurach


Siedzę sobie na dziobie żaglówki i delektuję się porankiem. W ręce trzymam filigranowy papierek, na którym widnieje wizerunek Czarnego Kota z ?Alicji w Krainie Czarów?. Niczym dzielna Ala połykam ciasteczko i czekam, aż świat zacznie się zmieniać.


  • Ruta stepowa

Peganum harmala (Esphand; Haoma; Ruta stepowa)


ver.1.0.0
Peganum harmala - rysunek


  • Bieluń dziędzierzawa
  • Problemy zdrowotne

Dobre nastawienie, prawie bez strachu, wolny czas i chęć przeżycia czegoś nowego

Zacznę od tego, że pamiętam prawdopodobnie zaledwie kilka procent tego, co się stało. Myślę jednak, że to wystarczająco dużo, by przybliżyć Wam świński potencjał tej substancji.

randomness