Grupa BNP Paribas zaprzestaje finansowania biznesu tytoniowego

Grupa BNP Paribas zaprzestaje działalności finansowej i inwestycyjnej w odniesieniu do producentów wyrobów tytoniowych, jak również producentów, dystrybutorów i detalistów, których głównym źródłem przychodu jest tytoń.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wMeritum.pl

Odsłony

64

Grupa BNP Paribas zaprzestaje działalności finansowej i inwestycyjnej w odniesieniu do producentów wyrobów tytoniowych, jak również producentów, dystrybutorów i detalistów, których głównym źródłem przychodu jest tytoń.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), działająca w ramach ONZ i zajmująca się ochroną zdrowia, podkreśla, że tytoń jest najszybciej możliwą do wyeliminowania przyczyną śmierci. W 2003 roku WHO wprowadziła Konwencję Ramową dla ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu, która jest pierwszym międzynarodowym traktatem o zdrowiu publicznym.

– WHO na skalę międzynarodową alarmuje odnośnie szkodliwych następstw zdrowotnych wynikających z używania tytoniu. Naszą ambicją jest finansowanie rozwoju gospodarczego, jednocześnie mając na względzie pozytywny wpływ na wszystkich naszych interesariuszy – powiedział Jean-Laurent Bonnafe, prezes Grupy BNP Paribas.

Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu jest pierwszym międzynarodowym traktatem o zdrowiu publicznym, koncentrującym się na używaniu tytoniu na świecie i ma za zadanie „chronić obecne i przyszłe pokolenia przed szkodliwymi dla zdrowia, społeczeństwa, środowiska oraz gospodarki następstwami konsumpcji tytoniu oraz narażenia na dym tytoniowy”. W szczególności podkreśla „prawo każdego człowieka do najwyższego standardu zdrowia” oraz istotność działań mających ograniczyć popyt i podaż, aby ten cel osiągnąć.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Grupy BNP Paribas i apelujemy do wszystkich liderów sektora finansowego, aby wraz z BNP Paribas okazali solidarność z sektorem zdrowia i rządami na całym świecie – podkreśla dr Bronwyn King, prezes Tobacco Free Portfolios.

Nowe zasady finansowania i inwestowania wynikają z zaangażowania Grupy BNP Paribas w finasowanie gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego wpływu na wszystkich interesariuszy. Decyzja obejmuje wszystkie podmioty, których główny przedmiot działalności jest związany z tytoniem.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Diazepam
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Katastrofa
  • Marihuana

Moje dwupokojowe mieszkanie, w którym zostałem sam na weekend.

Była niedziela, a ja miałem odpocząć. Moja dziewczyna wracała w poniedziałek rano, miałem się obudzić i wyjść po nią na przystanek, brzmiało jak dobry plan.

Wieczorkiem wypiłem końcówkę GBL'a, zapaliłem małe conieco i oglądałem sobie jakiś film, typowy chillowy niedzielny wieczór. W pewnym momencie stwierdziłem, że chyba go trochę marnuję, bo w sumie poniedziałek wolny, spać nie muszę, więc coś można by porobić.

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Cisza, spokój, własny pokój... czyli S&S dobre.

Witam wszystkich. Postanowiłem znowu napisać trip raport o swoim przeżyciu z czystą marihuaną. Powtórzę: czystą. Nie wiem jak, nie wiem czemu, ale znowu zadziałała na mnie po prostu cudownie. Być może to kwestia tego, że zjadłem uprzednio dwa banany ze skórką :D A może dlatego, że wziąłem (sam nie wiem, po co) średnią dawkę l-argininy? A może to już tylko siła psychiki? Pół dnia przeznaczyłem na czytanie o ayahuasce ze względu na to, że niebawem (jeżeli wszystko pójdzie z planem) jej skosztuję. I mam nadzieję na coś pozytywnego. Ba, mam nadzieję na euforię poznania.

  • Grzyby halucynogenne

Jednej jesieni przyszedł do mnie kuzyn. miał ze sobą litrowy słoik grzybków i zapytał mnie (i moich braci), czy

chcemy spróbować. jak nie jak tak. wzięliśmy chleb, masło :) i grzyby i poszliśmy na siłownię miejscowego

budynku stowarzyszenia kulturalno oświatowego. oczywiście nigdy tu nie ćwiczyliśmy ale o tej porze nikogo tu

nie było. przygotowaliśmy sobie kanapki (po pięćdziesiąt) i po zjedzeniu poszliśmy do baru. tu po piwku i prosto

ze słoika jeszcze po 20. do tego paluszki :).


  • Heroina
  • Tripraport

Pisze znajomy: załatw H. Nie załatwię, mówię, nie załatwiam tego nikomu. Weź grama, przyjadę, oddam kasę, ćwiara dla ciebie - odbija znajomy.

Siedzę w autobusie, tłok jak cholera, ludzie wracają z roboty. Telefon - 'będę czekał na przystanku, kasa w drzwiach, zostawię Ci tam gdzie zawsze'. Ok, więc nie dostanę sreberka do ręki, muszę liczyć, że faktycznie będzie leżało tam gdzie leżeć powinno. Na każdym przystanku wykręcam głowę próbując przeczytać jego nazwę. Jeszcze 3, może 4.

randomness