REKLAMA
GIS: młodzież jest za szkołą wolną od używek

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył w piątek (15 czerwca) nagrody laureatom drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ''Szkoła wolna od używek''. Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, podkreślił, że to młodzi ludzie są ambasadorami akcji antydopalaczowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

GIS/Rynek Zdrowia

Odsłony

117

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył w piątek (15 czerwca) nagrody laureatom drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ''Szkoła wolna od używek''. Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, skierował słowa uznania do zwycięzców.

Jak informuje GIS, Marek Posobkiewicz podkreślił, że to młodzi ludzie są ambasadorami akcji antydopalaczowej.

- To od was - młodzieży - zależy jak w waszym środowisku będą traktowane dopalacze - powiedział do uczniów.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że takie konkursy i działania są niezbędne, żeby nie wpaść w szpony uzależnień.

- Wśród młodzieży musi rozwinąć się świadomość, że dopalacz to narkotyk, dopalacz to zatrucie i dopalacz to być może śmierć - mówił podczas uroczystości minister zdrowia.

Konkurs skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych, które realizują program edukacyjny ''ARS, czyli jak dbać o miłość?''. Uczniowie mieli opracować i wykonać projekt edukacyjny, którego tematem było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych takich jak: dopalacze, alkohol czy tytoń. W konkursie udział brały zespoły projektowe składające się z co najmniej 1-3 nauczycieli oraz od 5 do 10 uczniów.

I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, którzy zaprezentowali projekt pt. ''Kreatorzy Teraźniejszości''.

II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym z woj. świętokrzyskiego, którzy zaprezentowali projekt pt. ''A bez dopalaczy jest tak pięknie''.

III miejsce zajęli zeszłoroczni srebrni medaliści z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu z województwa wielkopolskiego, który w tym roku zaproponowali grę edukacyjną pt. ''ARS KIDS - granie na dywanie''.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Miks

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych.

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju. Postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych. Mieliśmy coś zjarać a potem pójść na miasto się napić. Do jarania mieliśmy świeżo zakupioną maczankę Melmac Invaders, którą już znaliśmy (kilka miesięcy wcześniej często ją przypalaliśmy). Wszytko działo się w mieszkaniu u kolegi Sebastiana a potem u drugiego kolegi Tomka, który mieszka w tym samym bloku, tylko parę klatek dalej.

  • Benzydamina

### Substanja: 1x Tantum Rosa(50mg benzydaminy, na pierwszy raz) ###


### Doświadczenie: mj(dosyć duże ilości), grzyby(małe ilości)###


(-: Dziennik pokładowy :-)

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Ja i moje 3 przyjaciółki: S., M. i B. Mieszkanie, przytulny pokoik, świeczki, muzyka. Wszyscy cieszymy się, że wreszcie spotkaliśmy się w tak dobranym i bliskim sobie gronie. Dziewczyny są nieco zdenerwowane i podekscytowane – to ich pierwszy raz z tego typu substancją. Ja cieszę się, bo wiem, że za chwilę nastąpi coś wspaniałego.

22.00.
Otwieramy woreczki strunowe i konsumujemy niepozornie wyglądającą ilość proszku. Gorzkie, ale przecież najlepsze lekarstwa muszą być gorzkie. Popijamy gazowaną wodą.

Dziewczyny, pamiętajcie, żeby wylizać woreczki – przypominam.

  • Amfetamina
  • MDMA (Ecstasy)

Set&Setting : Ciepły sierpniowy wieczór 2005 roku, poprzedzony pięknym sierpniowym dniem. Ja, na trwającym bardzo długo (już około 2 lat) ciągu amfetaminowym, w swoim pokoju, zaopatrzony w papierosy oraz dobrą muzykę.

Dawka: 1 pigułka koloru jasnokremowego z wyrytą kropką pośrodku

Wiek i waga: obecnie 20 lat, 87kg

Doświadczenie: MJ, Hash, amfetamina, met amfetamina, kokaina, xtc, LSD, brown sugar, Psylocibe Semilanceata, gałka muszkatołowa, efedryna, kofeina, alkohol