REKLAMA
GIS: młodzież jest za szkołą wolną od używek

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył w piątek (15 czerwca) nagrody laureatom drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ''Szkoła wolna od używek''. Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, podkreślił, że to młodzi ludzie są ambasadorami akcji antydopalaczowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

GIS/Rynek Zdrowia

Odsłony

117

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wręczył w piątek (15 czerwca) nagrody laureatom drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ''Szkoła wolna od używek''. Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, skierował słowa uznania do zwycięzców.

Jak informuje GIS, Marek Posobkiewicz podkreślił, że to młodzi ludzie są ambasadorami akcji antydopalaczowej.

- To od was - młodzieży - zależy jak w waszym środowisku będą traktowane dopalacze - powiedział do uczniów.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że takie konkursy i działania są niezbędne, żeby nie wpaść w szpony uzależnień.

- Wśród młodzieży musi rozwinąć się świadomość, że dopalacz to narkotyk, dopalacz to zatrucie i dopalacz to być może śmierć - mówił podczas uroczystości minister zdrowia.

Konkurs skierowany był do szkół ponadgimnazjalnych, które realizują program edukacyjny ''ARS, czyli jak dbać o miłość?''. Uczniowie mieli opracować i wykonać projekt edukacyjny, którego tematem było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych takich jak: dopalacze, alkohol czy tytoń. W konkursie udział brały zespoły projektowe składające się z co najmniej 1-3 nauczycieli oraz od 5 do 10 uczniów.

I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, którzy zaprezentowali projekt pt. ''Kreatorzy Teraźniejszości''.

II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym z woj. świętokrzyskiego, którzy zaprezentowali projekt pt. ''A bez dopalaczy jest tak pięknie''.

III miejsce zajęli zeszłoroczni srebrni medaliści z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu z województwa wielkopolskiego, który w tym roku zaproponowali grę edukacyjną pt. ''ARS KIDS - granie na dywanie''.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-B

Sylwester z dwójką zaczął się banalnie i o dziwo bez telewizji.

Gourmet, kilka butelek wina. Ja, on i ona. No i butla N2O.

Powoli sączyliśmy wino i pogryzaliśmy kawałki usmażonego (ugourmetowanego?) mięsa.

- Ty, Mati wpadnie co?

- Ta, spoko, luz.

Wpadł Mati. W ruch poszły koks i gin. Coś tam sobie nawzajem makaronu nawinęliśmy, zeszło na temat sajko.

Eureka! 

"Zajebiemy lajna dwacebe w kipsztonga"

A co to, dlaczego, jak kiedygdzieico? Mati nigdy nic takiego nie walił. 

O jaki ja tajemniczy, kapeczkę tylko powiem, na zanętę.

  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Samochód w 5 osób, next stok narciarski na wichurze (południowy wschód Polski "Krzeszów", next znów samochód noc las i dom :). Nastrój - Szczęśliwi jak dzieci, dzień wolny od pracy i zmartwień. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz pierwszy trip w plenerze z MXE. Muzyka W aucie Trance/Minimal/Ambient - Nastawienie tripa pod krajobraz i muzykę

Wrzesień

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie psychicznie: spontaniczna decyzja Mega pozytywne gdyż pod wpływem alkoholu 😀

Leżąc w wannie dowiedziałam się że idę z moim chłopakiem na imprezę. W drodze w aucie pomyślałam: "co ja kurwa robię" Zamiast lezec w łóżku z mj oglądając jakieś bzdury 😂 

Doszedł do nas znajomy który miał pomoc coś ogarnąć. Zazwyczaj jest na szybko ale ze nie było wzięli piguły... słyszałam że myślą o kupnie 10 lub 15 sztuk

Ogólnie myślałam że żartują 😂 

Wjechalismy na naszą ulicę (gdyż tam gdzie mieszkamy była impreza) a tam około 30 osób, niczym na evencie 😂 Humor mi się bardzo poprawił ,byłam już po jednym piwku...

 

  • Inne


kolejny trip, podroz setki ksztaltow,wiecie o co chodzi,ci ktorzy mieli do

czynienia,

wiedza,ze z czasem zatraca sie potrzebe dzielenia tym z kimkolwiek.Dlatego

bedzie krotkie

i troche bezsensowne bo doswiadczenie niezwykle osobiste, jak zwykle u

mnie -samotne.

Dzienne :) Wizualnie -nieprawdopodobne. Emocjonalnie - grzybowe.

Slowa w eter.