Francja: Paryżanie nie chcą ośrodków do aplikowania narkotyków w pobliżu szkół i osiedli

Władze Paryża zamierzają w najbliższym czasie otworzyć tzw. sale shotów, gdzie narkomani będą mogli bezpiecznie aplikować sobie narkotyki w sterylnych warunkach. Mieszkańcy francuskiej stolicy protestują przeciw otwieraniu takich ośrodków w pobliżu szkół i osiedli.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wnp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

93

Władze Paryża zamierzają w najbliższym czasie otworzyć tzw. sale shotów, gdzie narkomani będą mogli bezpiecznie aplikować sobie narkotyki w sterylnych warunkach. Mieszkańcy francuskiej stolicy protestują przeciw otwieraniu takich ośrodków w pobliżu szkół i osiedli.

o tygodniach impasu i sporów z mieszkańcami, mimo protestu wielu paryżan, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, merostwo stolicy i rząd Francji zdecydowały, że w Paryżu otwarte zostaną "sale shotów".

Ośrodki te mają pozwolić osobom uzależnionym zażywanie narkotyków w sterylnych warunkach, a nie na ulicy, jak do tej pory. Problem "ulicznej konsumpcji" narkotyków występuje zwłaszcza w północno-wschodniej części Paryża, która stała się centrum handlu kokainą i crackiem.

Część paryżan wezwała do dymisji mer Anne Hidalgo, która optuje za pomysłem otwierania tzw. sal shotów w XVIII i XIX dzielnicy Paryża, aby pozbyć się setek "crackerów" licznie okupujących okolice Placu Stalingrad.

"Mam troje dzieci, które chodzą do szkoły na ulicy Pelleport i od dwóch tygodni mam problemy ze spaniem" - mówi matka mieszkająca w XX dzielnicy Paryża. "W XX dzielnicy nie mamy problemów z narkotykami i automatycznie sprowadzicie je na nasze ulice" - dodała kobieta.

Władze miasta zaproponowały na ośrodki dla narkomanów cztery lokalizacje, w tym w dzielnicy Grands Boulevards; jeden może zostać uruchomiony nawet przed końcem roku. Ośrodek dla kobiet przyjmujących narkotyki merostwo ma zamiar otworzyć w XIX dzielnicy.

We Francji istnieją na razie dwie tzw. sale shotów - w Strasburgu i Paryżu, których utworzenie zatwierdzono eksperymentalnie w 2016 roku. W stolicy ośrodek taki znajduje się niedaleko Dworca Północnego (Gare du Nord ) i ma - według opinii zamieszczanych w internecie - dobre oceny wystawiane przez użytkowników.

Ośrodek daje korzyści, ponieważ "odnotowaliśmy znaczny spadek konsumpcji ulicznej" - powiedziała dziennikowi "Le Figaro" mer XX dzielnicy Alexandra Cordebard. Merostwo Paryża podkreśla, że chce wyeliminować z ulic handel narkotykami i przemoc.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Chęć przetestowania nowej substancji, ale bez przesadnej ekscytacji. Dzień jak co dzień - całkowita norma.

Na wstępie zaznaczę że lubię się rozpisywać. Baaaardzo rozpisywać, co widać po wielkości tekstu :) Czytasz na własną odpowiedzialność!

Przeglądając Hyperreal'a oraz Neurogroove natchnąłem się na substancje zwaną pseudo-efedryna. Nie znalazłem o niej zbyt dużo informacji, a gdy jakieś już znajdywałem były bardzo mieszane - od kompletnie żadnych efektów działa po naprawdę zachwalające działanie "pseudo-efki". Stwierdziłem - "trzeba spróbować tego shit'u". No i spróbowałem :)

  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Jak wszystko w tym TR imiona i ksywki wymyślone 12:00

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

W sumie była to dosyć spontaniczna akcja, ale nastawienie miałem jak zawsze pozytywne. Miejsce przyjmowania to dom na wsi w pięknej okolicy na małej domówce ze znajomymi. Nie bałem się niczego, chciałem przeżyć coś niesamowitego.

Wprowadzenie

  • 3-MMC
  • Pierwszy raz

Nastrój kiepski. Nastawienie co do zabaweczki - bardzo pozytywne. Zero lęku, obaw. Raczej ciekawość.

Szczerze mówiąc opisuję swoje przeżycia poraz pierwszy, ale postaram się Wam odwzorować to, co czułam, jak najlepiej.

Piątek: Tego dnia byłam w kiepskim nastroju, sama nie wiedząc czemu. Chodziłam mocno zdenerwowana i każdy dostawał rykoszetem. Powinno być zupełnie inaczej, gdyż tego dnia szłam z chłopakiem i znajomymi do klubu, żeby trochę się rozerwać i pobawić.

Zaczynajmy..

randomness