Francja: Paryżanie nie chcą ośrodków do aplikowania narkotyków w pobliżu szkół i osiedli

Władze Paryża zamierzają w najbliższym czasie otworzyć tzw. sale shotów, gdzie narkomani będą mogli bezpiecznie aplikować sobie narkotyki w sterylnych warunkach. Mieszkańcy francuskiej stolicy protestują przeciw otwieraniu takich ośrodków w pobliżu szkół i osiedli.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wnp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

83

Władze Paryża zamierzają w najbliższym czasie otworzyć tzw. sale shotów, gdzie narkomani będą mogli bezpiecznie aplikować sobie narkotyki w sterylnych warunkach. Mieszkańcy francuskiej stolicy protestują przeciw otwieraniu takich ośrodków w pobliżu szkół i osiedli.

o tygodniach impasu i sporów z mieszkańcami, mimo protestu wielu paryżan, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, merostwo stolicy i rząd Francji zdecydowały, że w Paryżu otwarte zostaną "sale shotów".

Ośrodki te mają pozwolić osobom uzależnionym zażywanie narkotyków w sterylnych warunkach, a nie na ulicy, jak do tej pory. Problem "ulicznej konsumpcji" narkotyków występuje zwłaszcza w północno-wschodniej części Paryża, która stała się centrum handlu kokainą i crackiem.

Część paryżan wezwała do dymisji mer Anne Hidalgo, która optuje za pomysłem otwierania tzw. sal shotów w XVIII i XIX dzielnicy Paryża, aby pozbyć się setek "crackerów" licznie okupujących okolice Placu Stalingrad.

"Mam troje dzieci, które chodzą do szkoły na ulicy Pelleport i od dwóch tygodni mam problemy ze spaniem" - mówi matka mieszkająca w XX dzielnicy Paryża. "W XX dzielnicy nie mamy problemów z narkotykami i automatycznie sprowadzicie je na nasze ulice" - dodała kobieta.

Władze miasta zaproponowały na ośrodki dla narkomanów cztery lokalizacje, w tym w dzielnicy Grands Boulevards; jeden może zostać uruchomiony nawet przed końcem roku. Ośrodek dla kobiet przyjmujących narkotyki merostwo ma zamiar otworzyć w XIX dzielnicy.

We Francji istnieją na razie dwie tzw. sale shotów - w Strasburgu i Paryżu, których utworzenie zatwierdzono eksperymentalnie w 2016 roku. W stolicy ośrodek taki znajduje się niedaleko Dworca Północnego (Gare du Nord ) i ma - według opinii zamieszczanych w internecie - dobre oceny wystawiane przez użytkowników.

Ośrodek daje korzyści, ponieważ "odnotowaliśmy znaczny spadek konsumpcji ulicznej" - powiedziała dziennikowi "Le Figaro" mer XX dzielnicy Alexandra Cordebard. Merostwo Paryża podkreśla, że chce wyeliminować z ulic handel narkotykami i przemoc.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Kodeina
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Miks
 • Pseudoefedryna
 • Tabaka
 • Tytoń

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż ten miks w ilościach podanych przeze mnie jest niebespieczny i raczej nie polecam go próbować osobom niedoświadczonym (Nawet jeśli to koniecznie z trzeźwym opiekunem)

T-10h (12.00

Kolega (k1) po mnie dzwoni, chciał koniecznie zobaczyć proces ekstrakcji kody z antka. No to pokazałem mu, wyciągnąwszy stuff (wtedy jeszcze 2 pudełka), zaczynam od kruszenia, przeprowadzam standardowe kroki nie spiesząc się, kiedy słyszę

K1:Ej, ile czasu to będzie trwało bo moja matka wraca za 30 min"

Ja: Teraz mi to kurwa mówisz?

 • Etanol (alkohol)
 • Grzyby halucynogenne
 • Klonazepam
 • Szałwia Wieszcza
 • Zolpidem

Miejsce oraz nastawienie, którego chyba tłumaczyć nie muszę, znajduje się w reporcie.

Substancje: (zachowana kolejność) około 0.2g suszu Jej Dysocjacyjności, 3g P.Cubensis na dwie osoby, po dwa piwa na głowę, 6mg klona i 20mg zolpidemu. Ajajaj xD

Podróżnicy: ja oraz S.

Drogi NG ;)

 • Heroina
 • Pierwszy raz

Toaleta w przychodni rehabilitacyjnej.

Jeśli chodzi o opioidy, jest to mój ulubiony typ środków odurzających. Doświadczenie moje bogate jest w kodeinę, tramadol, oksykodon oraz heroinę. Ową substancje zdobyłem w iście wyrafinowany sposób. Zamówiłem. Gdy odbierałem paczkę, pół grama brązowych oczek patrzyły na mnie z woreczka strunowego. Zleciały się gołębie. Omen? Co zwiastował? Heroinę zażyłem donosowo w ilości około 150mg. Wziąłem z domu dwie karteczki. Jedna zwinąłem w rulon drugą zgiąłem w pół. Grudkę i trochę proszku wysypałem na miejsce zgięcia drugiej karteczki.

 • Marihuana

Po spaleniu z dwoch jointow na 3 osoby bylem w super nastroju jak to zwykle bywa i mialem ochote sie bawic a ze byl to

piatek godzina wieczorna wiec zabrlame sie z kumplami na rave(tutaj tak zjest zwane techno party) wchodzac do klubu

mialem strasznego sraja bo przszukiwalo wszystkich 2 polijantow a kiedy jestes upalony jak swinia wydaje ci sie ze jestes

jednym wielkim jointem fifka kazdy moze poznac ze jestes spalony ale po zaaplikowaniu sobie kropelek do oczu czulem sie

randomness