REKLAMA
FBI aresztowało grupę dilerów narkotyków. Sprzedawali narkotyki za Bitcoiny.

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych w tym miesiącu pod zarzutem prowadzenia jednego z największych sklepów z narkotykami w darknecie o nazwie „Sinmed”. Informacje przekazało ABC News Australia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

comparic.pl
Jacek Walewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

439

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych w tym miesiącu pod zarzutem prowadzenia jednego z największych sklepów z narkotykami w darknecie o nazwie „Sinmed”. Informacje przekazało ABC News Australia.

Nielegalny sklep narkotykowy prowadził swoją działalność na platformie Dream Market.

Dilerzy w sieci

Władze aresztowały jak na razie trzech mężczyzn, którzy stali za sklepem z nielegalnymi używkami. Wszystko po dwuletnim dochodzeniu, w wyniku którego policjanci z działu kryminalnego odkryli istnienie sklepu zajmującego się handlem narkotykami – Sinmed. E-shop działał na rynku internetowym Dream Market.

W ramach śledztwa przechwycono ładunki z narkotykami, w tym z heroiną, Xanaxem i fentanylem, ale także metamfetaminę.

Przestępcy oferowali narkotyki w zamian za kryptowaluty, takie jak bitcoin.

Ostatnie działania policji zostały określone jako bardzo istotne według prokuratora Manhattan District Cyrusa Vance’a, który stwierdził:

“[Ważne jest] Nie tylko to, że prokuratorzy stanowi w Nowym Jorku po raz pierwszy usunęli darkwebową witrynę internetową [ale też to, że] dokonali największej konfiskaty pigułek w historii New Jersey.”

Akcja “Łapać dilera!”

Dochodzenie wydaje się być częścią większej operacji prowadzonej przez FBI, Europol i inne organy ścigania. Chociaż Sinmed nie zostało wyraźnie wymienione w raportach FBI, agencja twierdzi, że dokonała aż „61 aresztowań w drugim skoordynowanym działaniu organów ścigania, atakując handel opioidami w Darknet”.

W komunikacie czytamy:

“Opierając się na sukcesie zeszłorocznej operacji Disarray, w tym tygodniu J-CODE ogłosił 61 aresztowań w swojej drugiej skoordynowanej operacji egzekwowania prawa, Operation SaboTor, ukierunkowanej na handel opioidami w Darknecie.”

BTC a Darknet

W ubiegłym roku wartość transakcji zawartych za pomocą bitcoinów (BTC) wysyłanych na rynki Darknetu wzrosła o 70 procent. Takie dane znajdujemy w raporcie Chainalysis opublikowanym 18 stycznia.

W 2018 r. łączna wartość bitcoinów wysyłana na rynki Darknetu wzrosła o 70 procent, gdy zestawimy te dane z liczbami z 2017 r.

Według danych Chainalysis wolumen wszystkich (nie tylko bitcoinowych!) transakcji zawieranych w Darknecie stale rośnie od 2011 r. Wartość ta osiągnęła najwyższy poziom w 2017 r. na poziomie 707 milionów USD i zmalała o około 14 procent do 603 milionów USD w 2018 r. Według raportu spadki można przypisać zamknięciu popularnej giełdy Alphabay w połowie 2017 roku. Wtedy cały ciemny rynek zmalał o 60 procent. Podobno miejsce Alphabay zajął jednak już inny sklep i wartości transakcji ponownie rośnie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, chęć przeżycia lekkiego tripu w lesie.

 Swoją przygodę z psychodelikami rozpocząłem od NBOMe 25c. Z racji wielu przypadków hospitalizacji po NBOMach oraz tego że jestem bardzo podatny na wszystkie używki postanowiłem zacząć od bardzo małej dawki stopniowo ją zwiększając. Na pierwszy raz w domu zarzuciłem około 1/6 kartonika 1mg. Poczułem wtedy tylko lekkie wyostrzenie i nasycenie kolorów, niewielką euforię i empatię do członków rodziny i zwierząt.

  • Szałwia Wieszcza

Salvia Divinorum ekstrakt 12x ponoć

Poziom doświadczenia: pierwszy raz

Metoda spożycia: palenie przez lufę wodną

Set & Setting: plener w aucie

Dotychczsowe środki: Maria, MDMA, DXM, LSD, Grzybki, Feta, N2O (wszystko to nie za często) oprócz Marii ;)

  • Grzyby halucynogenne


Grzyby (05.10.02r) - a zaczelo sie tak: