Egipt: Jest już wyrok dla Brytyjki oskarżonej o przemyt tramadolu

Prokurator tyko częściowo zrozumiał motywy postępowania Brytyjki, która została skazana na trzy lata więzienia. Mimo iż groziła jej surowsza kara, turystka nie kryła rozczarowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt
msob

Odsłony

395

Na początku października 33-letnia Laura Plummer została aresztowana na lotnisku w Egipcie, dokąd udała się na urlop. W torbie podróżnej Brytyjki służby celne znalazły dwa leki przeciwbólowe na receptę - tramadol i naproxen. Ten pierwszy w Egipcie traktowany jest jak narkotyk. Plummer trafiła do aresztu. 26 grudnia usłyszała wyrok. W trakcie jego odczytywania przez cały czas płakała.

Laurę Plummer oskarżono o przemyt narkotyków, za który groziła jej kara nawet do 25 lat więzienia! W toku śledztwa turystka z Wielkiej Brytanii próbowała wytłumaczyć, że leki miała przy sobie, ponieważ jej chłopak, Omar Caboo, cierpi na chroniczny ból pleców i są mu one potrzebne do normalnego funkcjonowania. Prokurator tyko częściowo zrozumiał motywy postępowania Brytyjki. Plummer została skazana na trzy lata więzienia. Mimo iż groziła jej surowsza kara, turystka nie kryła rozczarowania.

Jak donosi serwis mirror.co.uk, Laura Plummer pojawiła się na sali sądowej przybita i zdołowana. W trakcie rozprawy kilka razy powtórzyła, że tabletki tramadolu wiozła dla swojego chłopaka. Nie miała zamiaru ich sprzedawać. Gdy dowiedziała się, iż została skazana na trzy lata więzienia o mało nie zemdlała. Jej najbliżsi zapowiedzieli odwołanie się od wyroku. Twierdzą, że Laura powinna zostać uniewinniona. - Miała tylko 320 tabletek tramadolu. To taka ilość, że nawet bilet lotniczy jest prawie dwukrotnie wyższy od ceny tych pigułek - mówił obrońca Brytyjki, Mohamed Othman. - Nie można skazywać oskarżonej za przemyt narkotyków, skoro miała przy sobie leki. Ona nie miała świadomości, że w Egipcie zawartość jej torby rozumiana jest inaczej,

Rodzina Laury Plummer od miesięcy skarżyła się na fatalne warunki panujące w więzieniu w Hurghadzie. Brytyjskie Forreign Office poinformowało, że wspiera zatrzymaną oraz jej rodzinę. Ich wspólne działania zaowocowały w ten sposób, że oskarżona uniknęła wysokiego wymiaru kary. Jednak kilkuletni wyrok w spartańskich warunkach, może być przeżyciem, pod wpływem którego Plummer kompletnie się załamie. Oby, nie... Zwłaszcza że matka osadzonej, Roberta Sinclair, boi się, że jej córka może odebrać sobie życie, albo ktoś ze współwięźniów ją zamorduje!

Czym jest tramadol? To wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako przeciwbólowy syntetyczny lek opioidowy. Tramadol bywa używany także w celach niemedycznych. Ma niski potencjał uzależniający w przeciwieństwie do morfiny, heroiny i tym podobnych. Jako substancja psychoaktywna wywołuje senność lub pobudzenie, poprawę nastroju, czasami dysforię, oszołomienie, zaburzenia równowagi.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Lolek (niezweryfikowany)
"miała tylko 320 tabletek" 320 tabsów ultramu, to 11 paczek lub więcej tramca. Niech się cieszy że tylko 3 lata dostała. Btw skąd miała tramca w UK? GP jej przypisał 11+ paczek?
Zajawki z NeuroGroove
 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Leonotis leonurus (wild dagga)
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Wręcz tęczowe.

No nie wiem co się dzieje. To jest ostra deliryczno-aresywna-konopnicko-dziwna filozoficzna faza!

Narracja.

Przeskok.

 

Co było wczoraj?

15:00 (Czas będę podawał w dużym przybliżeniu, nie zwracałem nań uwagi)- Ego wraca ze szkoły i widzi paczkę do niego na stole. Stwierdza, że to jego "Kompozycja z natury" zamówione w necie. Co tu się odkurwia? Ostrymi dopalaczami pewno tę mieszankę kropią.

 • Efedryna
 • Kofeina
 • Pozytywne przeżycie

Bylem przede wszystkim ciekaw, jak ten specyfik zadziała. Często chodzę kompletnie zmulony i szukałem jakiegoś remedium

Od dłuższego czasu chodziłem mocno zmulony. Zawdzięczam to zapewne siedzącemu trybowi życia typowego programisty, co na dodatek przyczyniło się do powolnego wzrostu wagi. Postanowiłem znaleźć coś, co spowoduje że będę bardziej zmotywowany, pobudzony, a przy tym sprawi że zacznę chudnąć. Wiem oczywiście o tabletkach Tussipect, ale są one obecnie na receptę i wolałem poszukać czegoś naturalnego. Na dodatek miało być to coś legalnego. Niemożliwe? Możliwe. Na dodatek efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

 • Grzyby halucynogenne

po pierwsze chcialem was ostrzec przed grzybkami z miasta ktore sie zwie wawa...jedyna moja jazda po (!) 120

grzybach i to w dodatku z wywaru byla taka ze jak sie czemus bardzo dokladnie zaczynalem przygladac to wtedy

zaczynalo sie zmieniac i deformowac...cos jak po polowce kwasa np turbo rowera 2000... takie cienikie nic....a i

jeszcze jedyne co bylo smieszne w tym wszystkim to to ze przez 3 godziny stalem pod prysznicem...odkrecilem wode i

 • Etanol (alkohol)
 • Fenazepam
 • Heroina
 • Katastrofa
 • Kokaina

nieznane

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tłumaczę ten raport bo jest to jeden z najlepszych raportów jakie w ogóle czytałem, warte do zapoznania się dla każdego fana Research Chemicals. To historia użytkownika "Piper methysticum" z forum bluelight.ru - Anon

 

Oryginał:

randomness