Egipt: Jest już wyrok dla Brytyjki oskarżonej o przemyt tramadolu

Prokurator tyko częściowo zrozumiał motywy postępowania Brytyjki, która została skazana na trzy lata więzienia. Mimo iż groziła jej surowsza kara, turystka nie kryła rozczarowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt
msob

Odsłony

410

Na początku października 33-letnia Laura Plummer została aresztowana na lotnisku w Egipcie, dokąd udała się na urlop. W torbie podróżnej Brytyjki służby celne znalazły dwa leki przeciwbólowe na receptę - tramadol i naproxen. Ten pierwszy w Egipcie traktowany jest jak narkotyk. Plummer trafiła do aresztu. 26 grudnia usłyszała wyrok. W trakcie jego odczytywania przez cały czas płakała.

Laurę Plummer oskarżono o przemyt narkotyków, za który groziła jej kara nawet do 25 lat więzienia! W toku śledztwa turystka z Wielkiej Brytanii próbowała wytłumaczyć, że leki miała przy sobie, ponieważ jej chłopak, Omar Caboo, cierpi na chroniczny ból pleców i są mu one potrzebne do normalnego funkcjonowania. Prokurator tyko częściowo zrozumiał motywy postępowania Brytyjki. Plummer została skazana na trzy lata więzienia. Mimo iż groziła jej surowsza kara, turystka nie kryła rozczarowania.

Jak donosi serwis mirror.co.uk, Laura Plummer pojawiła się na sali sądowej przybita i zdołowana. W trakcie rozprawy kilka razy powtórzyła, że tabletki tramadolu wiozła dla swojego chłopaka. Nie miała zamiaru ich sprzedawać. Gdy dowiedziała się, iż została skazana na trzy lata więzienia o mało nie zemdlała. Jej najbliżsi zapowiedzieli odwołanie się od wyroku. Twierdzą, że Laura powinna zostać uniewinniona. - Miała tylko 320 tabletek tramadolu. To taka ilość, że nawet bilet lotniczy jest prawie dwukrotnie wyższy od ceny tych pigułek - mówił obrońca Brytyjki, Mohamed Othman. - Nie można skazywać oskarżonej za przemyt narkotyków, skoro miała przy sobie leki. Ona nie miała świadomości, że w Egipcie zawartość jej torby rozumiana jest inaczej,

Rodzina Laury Plummer od miesięcy skarżyła się na fatalne warunki panujące w więzieniu w Hurghadzie. Brytyjskie Forreign Office poinformowało, że wspiera zatrzymaną oraz jej rodzinę. Ich wspólne działania zaowocowały w ten sposób, że oskarżona uniknęła wysokiego wymiaru kary. Jednak kilkuletni wyrok w spartańskich warunkach, może być przeżyciem, pod wpływem którego Plummer kompletnie się załamie. Oby, nie... Zwłaszcza że matka osadzonej, Roberta Sinclair, boi się, że jej córka może odebrać sobie życie, albo ktoś ze współwięźniów ją zamorduje!

Czym jest tramadol? To wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako przeciwbólowy syntetyczny lek opioidowy. Tramadol bywa używany także w celach niemedycznych. Ma niski potencjał uzależniający w przeciwieństwie do morfiny, heroiny i tym podobnych. Jako substancja psychoaktywna wywołuje senność lub pobudzenie, poprawę nastroju, czasami dysforię, oszołomienie, zaburzenia równowagi.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Lolek (niezweryfikowany)
"miała tylko 320 tabletek" 320 tabsów ultramu, to 11 paczek lub więcej tramca. Niech się cieszy że tylko 3 lata dostała. Btw skąd miała tramca w UK? GP jej przypisał 11+ paczek?
Zajawki z NeuroGroove
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Chęć przetestowania mocy tego ekstraktu, miałem lekkie opory przed zapaleniem ale po wszystkim i tak okazało się o wiele mocniej niż mogłem przypuszczać. Miałem złapać minimalnego buszka na testa.

 Byliśmy w pustym pokoju po poprzednich lokatorach dosłownie drzwi na przeciwko drzwi wejściowych do pokoju w którym mieszkamy.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

pokój

Zaczęło się od spotkania z M. w jednym z pubów w miejscowości X pewnego chłodnego, grudniowego wieczoru. Szłam na to spotkanie targana sprzecznymi uczuciami- w końcu nie widzieliśmy się już jakiś czas, a nasza relacja była dziwna i pełna niedomówień. No i miałam nadzieję, że skończę to spotkanie mimo wszystko o w miarę przyzwoitej porze, a nie jak zazwyczaj wieczorem- następnego dnia, z olbrzymim kacem.

  • 25I-NBOMe
  • 2C-D
  • Marihuana
  • Miks

Wieczór, mieszkanie.

Wraz z przyjaciółką (S), często rozmawialiśmy o fazach po różnych psychodelikach, aczkolwiek nigdy nie mogliśmy wzajemnie wszystkiego zrozumieć, gdyż ona miała doświadczenie tylko z Tryptaminami, a ja z Fenkami. Postanowiłem zrobić jej niespodziankę na piątkowy wieczór, w który mieliśmy się spotkać. Około godziny jedenastej otrzymałem 25l-nbome oraz 2c-d. Byłem bardzo ucieszony z faktu, że wszystko jest na dobrej drodze do częściowego, wzajemnego zrozumienia.