REKLAMA
Egipt: Jest już wyrok dla Brytyjki oskarżonej o przemyt tramadolu

Prokurator tyko częściowo zrozumiał motywy postępowania Brytyjki, która została skazana na trzy lata więzienia. Mimo iż groziła jej surowsza kara, turystka nie kryła rozczarowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt
msob

Odsłony

365

Na początku października 33-letnia Laura Plummer została aresztowana na lotnisku w Egipcie, dokąd udała się na urlop. W torbie podróżnej Brytyjki służby celne znalazły dwa leki przeciwbólowe na receptę - tramadol i naproxen. Ten pierwszy w Egipcie traktowany jest jak narkotyk. Plummer trafiła do aresztu. 26 grudnia usłyszała wyrok. W trakcie jego odczytywania przez cały czas płakała.

Laurę Plummer oskarżono o przemyt narkotyków, za który groziła jej kara nawet do 25 lat więzienia! W toku śledztwa turystka z Wielkiej Brytanii próbowała wytłumaczyć, że leki miała przy sobie, ponieważ jej chłopak, Omar Caboo, cierpi na chroniczny ból pleców i są mu one potrzebne do normalnego funkcjonowania. Prokurator tyko częściowo zrozumiał motywy postępowania Brytyjki. Plummer została skazana na trzy lata więzienia. Mimo iż groziła jej surowsza kara, turystka nie kryła rozczarowania.

Jak donosi serwis mirror.co.uk, Laura Plummer pojawiła się na sali sądowej przybita i zdołowana. W trakcie rozprawy kilka razy powtórzyła, że tabletki tramadolu wiozła dla swojego chłopaka. Nie miała zamiaru ich sprzedawać. Gdy dowiedziała się, iż została skazana na trzy lata więzienia o mało nie zemdlała. Jej najbliżsi zapowiedzieli odwołanie się od wyroku. Twierdzą, że Laura powinna zostać uniewinniona. - Miała tylko 320 tabletek tramadolu. To taka ilość, że nawet bilet lotniczy jest prawie dwukrotnie wyższy od ceny tych pigułek - mówił obrońca Brytyjki, Mohamed Othman. - Nie można skazywać oskarżonej za przemyt narkotyków, skoro miała przy sobie leki. Ona nie miała świadomości, że w Egipcie zawartość jej torby rozumiana jest inaczej,

Rodzina Laury Plummer od miesięcy skarżyła się na fatalne warunki panujące w więzieniu w Hurghadzie. Brytyjskie Forreign Office poinformowało, że wspiera zatrzymaną oraz jej rodzinę. Ich wspólne działania zaowocowały w ten sposób, że oskarżona uniknęła wysokiego wymiaru kary. Jednak kilkuletni wyrok w spartańskich warunkach, może być przeżyciem, pod wpływem którego Plummer kompletnie się załamie. Oby, nie... Zwłaszcza że matka osadzonej, Roberta Sinclair, boi się, że jej córka może odebrać sobie życie, albo ktoś ze współwięźniów ją zamorduje!

Czym jest tramadol? To wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny stosowany jako przeciwbólowy syntetyczny lek opioidowy. Tramadol bywa używany także w celach niemedycznych. Ma niski potencjał uzależniający w przeciwieństwie do morfiny, heroiny i tym podobnych. Jako substancja psychoaktywna wywołuje senność lub pobudzenie, poprawę nastroju, czasami dysforię, oszołomienie, zaburzenia równowagi.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Lolek (niezweryfikowany)
"miała tylko 320 tabletek" 320 tabsów ultramu, to 11 paczek lub więcej tramca. Niech się cieszy że tylko 3 lata dostała. Btw skąd miała tramca w UK? GP jej przypisał 11+ paczek?
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Nastawienie raczej pozytywne, ogromna ciekawość i chęć przeżycia czegoś nowego. Podmiejski las w chłodny, kwietniowy dzień.

 Obudziłem się rano, wiedząc, że wreszcie spróbuje tryptaminy która czeka w moim pokoju już od miesiąca. Wczoraj umówiłem się z kumplem (nazwijmy go Jaś), że widzimy się po południu na jego osiedlu i wyruszamy w tripa. Nie byłem pewien czy się nie rozmyśli, w ostatnim czasie był dość labilny. Tak czy siak, ja byłem zdecydowany nawet na samotną podróż ;)

 

T~18.00

  • 5-MeO-DiPT

Substancja: 6-7mg 5MeO-DiPT doustnie ok godz. 22

Smak jest obrzydliwie gorzki i mocny, to zupelnie

cos innego niz fenetylaminy. Picie sokow nie pomagalo. Wreszcie po

uporaniu sie ze smakiem pojawily sie pierwsze efekty (+15-20min).

  • Grzyby halucynogenne

Zastanawiam się trochę nad sensem pisania tego trip-reportu ale

postaram się spróbować coś sklecić z tego co mi w głowie zostało,

trochę dziwnie się czuje bo fakt faktem większość tripu to moje

własne, wyjątkowo osobiste przemyślenia którymi raczej nie mam ochoty

się dzielić, podejdę wiec do tematu bardziej -technicznie- i

przedstawię z tego co zapamiętałem trochę rzeczy które działy się

niejako na zewnątrz mnie a działo się aż za dużo.

  • Inne

co: 0,5 litra Hills Absynthe na 3 osoby


doswiadczenie: doswiadczony :]


set&setting: nastawienie na popijawe i fajne przezycia