Egipsko-polski gang oskarżony o handel narkotykami na Podhalu

Sześciu członków egipsko-polskiego gangu stanie przed sądem za handel narkotykami na terenie Krakowa oraz Podhala. Egzotyczną ekipę rozbili w ubiegłym roku funkcjonariusze CBŚP oraz małopolskie „pezety” Prokuratury Krajowej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
PR, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

54

Sześciu członków egipsko-polskiego gangu stanie przed sądem za handel narkotykami na terenie Krakowa oraz Podhala. Egzotyczną ekipę rozbili w ubiegłym roku funkcjonariusze CBŚP oraz małopolskie „pezety” Prokuratury Krajowej. Gang handlował głównie marihuaną, haszyszem i dopalaczami. Polacy w międzynarodowym gangu, który przemycił nawet kilkanaście ton narkotyków

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali siedem osób związanych z międzynarodowym gangiem podejrzewanym o wprowadzenie do obrotu kilkunastu ton narkotyków,... zobacz więcej

Na czele gangu miał stać Mohammed A.N., który razem z kilkoma swoimi rodakami mieszkającymi w Polsce wszedł w układ z przestępcami z Krakowa i Podhala. Na tych terenach grupa handlowała narkotykami. Przede wszystkim marihuaną oraz haszyszem, a w drugiej kolejności mefedronem i klefedronem.

Produkty z konopi i wspomniane dopalacze to jedne z najpopularniejszych środków odurzających w naszym kraju.

Gang „faraonów”, jak grupę żartobliwie nazywali śledczy, rozbito w lipcu ubiegłego roku. Wtedy to funkcjonariusze CBŚP, wspierani przez antyterrorystów, zatrzymali osiem osób.

Jakie narkotyki przejęło CBŚP?

Podczas akcji przejęto 10 kg marihuany, 2 kg haszyszu i 2,5 kg dopalaczy (głównie mefedronu i 4-CMC). Funkcjonariusze oszacowali wartość przejętych narkotyków na ok. 400 tys. zł.

Nie wszystko poszło jednak po myśli służb. Nie udało się zatrzymać Mohammeda A.N., który zniknął jakiś czas przed uderzeniem w gang.

Z ustaleń CBŚP oraz Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wynikało, że wyjechał na zachód Europy. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Boss uciekł do Szkocji

Herszta namierzono w Szkocji; w październiku zeszłego roku został zatrzymany w Edynburgu i po kilku tygodniach został przetransportowany do Polski.

Prokurator małopolskich „pezetów” oskarżył Mohammeda A.N. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się obrotem znacznymi ilościami narkotyków i dopalaczy. Pięć osób odpowie za udział w tym gangu i liczne przestępstwa narkotykowe. Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Dodatkowo jeden z członków grupy „faraonów” został oskarżony o nielegalne posiadanie broni, a trzech – o załatwienie za łapówkę fikcyjnego przeglądu auta.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Nazwa substancji: Benzydamina


Poziom doswiadczenia: mj, xtc, dxm, lsd, efedryna, gaz ronson, amfetamina. Benzy po raz pierwszy.


Dawka, metoda zazycia: Extrakt z 2 torebek Tantum Rosa, przefiltrowany przez chusteczke, ktora (po przycieciu :-) polknalem.


"Set & Setting": Stan umyslu pozytywny, zazylem z ciekawosci, w domu.

  • Dimenhydrynat

Moje przeżycia są nieco trudne do opisania, bo była to moja pierwsza jazda w

życiu i nie mam do czego jej przyrównać.Mam 21 lat i jeszcze nigdy przedtem niczym się nie odurzyłem. (zero alkoholu,

trawy, nawet papierosów itp.) Była to moja wielka życiowa idea i żadne namowy

ze strony kolegów nigdy mnie nie przekonały. Coś widocznie we mnie pękło, bo po

opisie aviomarinowych halucynacji jednego z moich przyjaciół postanowiłem

"sprawdzić jak to jest".


  • Dekstrometorfan

Swój własny przytulny dom. Za oknem cisza i piękny zapach unoszący się po deszczu

Siemanko!

Dawno mnie tutaj nie było, a bardzo miło odwiedza mi się to miejsce, więc dlaczego nie wykorzystać sytuacji i coś skrobnąć od siebie.

Waga:61
Wzrost: 180
Wiek: 25

Prawie klasyka - na rozbieg 200 mg, na peak'u (wiem powinno być na zejściu - już nie mogłem wytrzymać) 600 mg. Łącznie 800 mg DXM. Zakręciłem się dziś trochę bo jeszcze syrop Acodin 300 mam. Ale dawno z dyso do czynienia nie miałem i powiem szczerze, że się boję. 800 będzie w sam raz. Są klony na ratunek...

  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Spontanicznie zaplanowany wypad do lasu na świeżo zamówionym 3-CMC. Dobry humor, perspektywa pierwszego zarzucenia empatogena od dłuższego czasu.

Po ostatniej delegalizacji polski rynek RC bardzo zbiedniał. Zastanawiając się, czy cokolwiek z nowej fali beta-ketonów może dorównać poprzednim, spędziłem dużo czasu na czytaniu opinii i w końcu zdecydowałem się zamówić 3-CMC. Metaklefedron. Odkąd paczka do mnie przyszła, już wiedziałem, że trafił mi się prima sort. Białe, duże kryształki, które po lekkim pokruszeniu był wręcz przeźroczyste.

randomness