REKLAMA
Dwie przesyłki z dopalaczami na opolskiej poczcie wywęszył pies

Saszetki z niebezpiecznymi substancjami, schowane w opakowaniach po płytach DVD, wywąchał pies służbowy Graffi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nto.pl
Sławomir Draguła

Odsłony

551

Saszetki z niebezpiecznymi substancjami, schowane w opakowaniach po płytach DVD, wywąchał pies służbowy Graffi.

Funkcjonariusze Administracji Skarbowej regularnie kontrolują zawartość przesyłek pocztowych i kurierskich, sprawdzając czy nie zawierają one niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia substancji.

- W ostatnich dniach w jednej z placówek pocztowych na Opolszczyźnie mundurowi znaleźli w dwóch paczkach groźne dla zdrowia dopalacze - informuje Justyna Bioly-Kobylańska z Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

Celnicy postanowili otworzyć przesyłki, którymi „zainteresował się" pies wyszkolony do wykrywania środków odurzających.

W środku znaleźli woreczki foliowe z białymi kryształkami, saszetki z ciemną substancją oraz fiolkę z płynem. Podejrzane środki ukryte były w opakowaniach popularnej gry komputerowej.

W przesyłkach znajdowało się w sumie 320 gramów specyfików, o takich nazwach jak Funky, Marocco Fake Hash, 4CMC,czy Hardcore Incene.

O tym, co może znajdować się w środku, świadczyły napisy umieszczone na opakowaniach pod nazwami dopalaczy: „Substrat środków czyszczących. Nie do spożycia. Produkt przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich".

- Przechwycone substancje zostaną przekazane do badań laboratoryjnych w celu ustalenia ich składu chemicznego - dodaje Justyna Bioly-Kobylańska. - Śledczy ustalają też nadawcę oraz adresatów przesyłek.

Oceń treść:

Average: 7 (2 votes)
randomness