Dwie przesyłki z dopalaczami na opolskiej poczcie wywęszył pies

Saszetki z niebezpiecznymi substancjami, schowane w opakowaniach po płytach DVD, wywąchał pies służbowy Graffi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nto.pl
Sławomir Draguła

Odsłony

557

Saszetki z niebezpiecznymi substancjami, schowane w opakowaniach po płytach DVD, wywąchał pies służbowy Graffi.

Funkcjonariusze Administracji Skarbowej regularnie kontrolują zawartość przesyłek pocztowych i kurierskich, sprawdzając czy nie zawierają one niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia substancji.

- W ostatnich dniach w jednej z placówek pocztowych na Opolszczyźnie mundurowi znaleźli w dwóch paczkach groźne dla zdrowia dopalacze - informuje Justyna Bioly-Kobylańska z Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

Celnicy postanowili otworzyć przesyłki, którymi „zainteresował się" pies wyszkolony do wykrywania środków odurzających.

W środku znaleźli woreczki foliowe z białymi kryształkami, saszetki z ciemną substancją oraz fiolkę z płynem. Podejrzane środki ukryte były w opakowaniach popularnej gry komputerowej.

W przesyłkach znajdowało się w sumie 320 gramów specyfików, o takich nazwach jak Funky, Marocco Fake Hash, 4CMC,czy Hardcore Incene.

O tym, co może znajdować się w środku, świadczyły napisy umieszczone na opakowaniach pod nazwami dopalaczy: „Substrat środków czyszczących. Nie do spożycia. Produkt przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich".

- Przechwycone substancje zostaną przekazane do badań laboratoryjnych w celu ustalenia ich składu chemicznego - dodaje Justyna Bioly-Kobylańska. - Śledczy ustalają też nadawcę oraz adresatów przesyłek.

Oceń treść:

Average: 7.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

A to moja przgoda.. Poniedzialek rano, dwoni telefon. "Jedziesz do

Gdyni?"-slysze. Pytanie! Pewnie ze jade. Takie wyjazdy to lubie.

Spontan. Szkolke sie oposci, to pewne, ale co tam.. Biore ze soba

sztuczke zielonego, szklana tubke, prawo jazdy, plastykowy pieniadz I

w droge!

Jedzie nas w sumie trzech, ja jako "zapasowy" kierowca. Firmowy

Nissan wiezie nas przez ulice stolicy - kierunek polnoc. Wieziemy

jakies duperele do filli firmy w Gdansku, zreszta cel podrozy

  • Amfetamina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Beztroska, intymna atmosfera, noce na powietrzu. Samotne nocki w ciepłym, przytulnym mieszkaniu. Nastawienie od umiarkowanie pozytywnego do bardzo pozytywnego.

Jedną z moich oficjalnych diagnoz jest schizofrenia paranoidalna z objawami afektywnymi, nieco przybliżając - objawy psychozy, czyli paranoi mieszają się z symptomami choroby afektywnej dwubiegunowej (depresja popsychotyczna, mania, subtelna mania czyli tzw. hipomania). Drzwi do prawdziwego epizodu manii psychotycznej otworzyły mi amfetamina i metamfetamina w 2014 roku. Epizod przepięknego "zawieszenia" LSD ze stymulantami trwał blisko pół roku, po których mój mózg wyglądał jak spalony, blady step, a żniwo zebrała depresja. Spędziłam bity rok w szpitalu.

 

  • Bad trip
  • Marihuana

Nastawienie psychiczne: Dobre. Okoliczności: W parku z kolegą. Oczekiwania: Na pewno nie „bad trip” ;)

Rano, wraz z kolegą, na potrzebę trip raporta nazwijmy go „R”, udaliśmy się po temat. Jest około godzina 19, idziemy wraz z naszą zdobyczą do parku gdzie zazwyczaj nikogo nie ma gdyż o tej porze jest ciemno i nikt się nie kręci. R wyciąga pakunek zawinięty w sreberko i kruszy w crusherze, razem z nim nie mogę się doczekać aż już zapalimy. R zanim zaczął kręcić spliffa ze sztuki palenia, włączył muzykę, spokojną, jakiś chilloutowa składanka na YouTubie.

  • Metoksetamina
  • Tripraport

Lekki strach przed nieznanym, lekkie podekscytowanie, dobry nastrój. Miejscem doświadczenia był niewielki ciemny pokój z wyjściem na balkon.

Godzina zażycia : 22:00
 

randomness