Deputowani-narkomani zablokowali emisję programu TV.

Deputowani-narkomani zablokowali emisję programu tv

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

382
Wtorek, 10 października 2006 Deputowani-narkomani zablokowali emisję programu tv PAP - dodane 40 minut temu Włoski urząd głównego inspektora ochrony danych osobowych podjął decyzję o zablokowaniu emisji zapowiedzianego na wtorkowy wieczór programu telewizyjnego, w którym bez wiedzy deputowanych 50 z nich poddano testowi na obecność narkotyków. W poniedziałek wieczorem autorzy programu "Le Iene" ("Hieny"), nadawanego w komercyjnej stacji Italia 1, poinformowali, że z testu wynika, iż co trzeci parlamentarzysta zażywa narkotyki. Prowokacja przeprowadzona przez ekipę popularnego programu wywołała ogromną burzę i protesty deputowanych, którzy uznali eksperyment za naruszenie ich prywatności. Pod pozorem konieczności przypudrowania czoła w trakcie sfingowanego wywiadu telewizyjnego na temat projektu budżetu kobieta podająca się za charakteryzatorkę przecierała twarze deputowanych specjalnym wacikiem, który w istocie był testem, stwierdzającym, czy w ciągu ostatnich 36 godzin osoby te zażyły środek odurzający. Rezultaty tajnego badania okazały się zatrważające - spośród 50 deputowanych, poddanych testowi, u 12 z nich stwierdzono obecność haszyszu, a u 4 - kokainy. Cały program cyklicznej serii "Hieny" miał zostać nadany w jednej ze stacji telewizji Mediaset, należącej do byłego premiera Silvio Berlusconiego. Wstrzymania emisji zażądała grupa parlamentarzystów, żądając nawet, by w tej sprawie interweniował przewodniczący niższej izby parlamentu Fausto Bertinotti. Kilku polityków zapowiedziało skierowanie sprawy do sądu. Protest złożyli oni również na ręce głównego inspektora danych osobowych argumentując, że w sposób brutalny i z naruszeniem prawa podeptano ich prywatność. Urząd postanowił, że program nie może zostać nadany. Telewizja Mediaset nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie. Nie wiadomo, czy zastosuje się do tej decyzji. Autorzy programu zapewnili, że test, jakiemu poddali parlamentarzystów jest bardzo wiarygodny i obrazuje, jak powszechne jest użycie narkotyków wśród reprezentantów narodu. Innego zdania są niektórzy toksykolodzy, którzy twierdzą, że tego typu testy nie dają stuprocentowej pewności i wymagają potwierdzenia w badaniach krwi lub moczu.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)

Komentarze

obowiązkowe nar... (niezweryfikowany)
u nas to też nic nowego,ale temat tabu,a może warto go rozpowszechnić i zrobić testy wszystkim politykom ,a w szczególności i na samym początku tym,którzy z Polski chcą urządzić wielki gulag.ten kraj to z roku na rok coraz większa porażka z ludźmi zaszczuwanymi przez aparat represji od najmloszych lat.finis poloniae.
artur r (niezweryfikowany)
kazdy ma prawo do prywatnosc, nawet politycy, bardzo dobrze, ze zadzialala komisja etyczna, bo emisja tego programu naruszyla by powaznie powszechnie obowiazujace w europie normy etyczne, nie tylko dotyczace samych testow narkotykowych ile podstawowych praw czlowieka takich jak prawo do prywatnosci. Ciezko sie tez dziwic, iz wsrod poslow, szczegolnie tych z zachodu europy, sa ludzie uzywajacy czy uzaleznieni od narkotykow, tak jak w calym spoleczenstwie zdarza sie to i w parlamencie. Przy okazji trzeba zauwazyc, iz politycy ktorzy uzywali lub uzywaja jakis nielegalnych substancji zreguly sa za jak najostrzejsza walka z narkotykami i ich uzytkownikami, odrzucaja od siebie w ten sposob podejrzenia o uzywanie narkotykow. Brawai za zablokowanie tej akcji. Nie mozna na naruszanie prywatnosci i norm etycznych zezwalac tym 'hienom'.
Drug_O_Naut (niezweryfikowany)
[quote=artur r]emisja tego programu naruszyla by powaznie powszechnie obowiazujace w europie normy etyczne, nie tylko dotyczace samych testow narkotykowych ile podstawowych praw czlowieka takich jak prawo do prywatnosci.[/quote] Poważnie? Widać mamy różne definicje prywatności, bo ja nie widzę w Europie "powszechnie obowiązującego poszanowania" tejże. Widzę za to państwa (w tym posłów), środowiska z nimi związane (grupy interesu) i masę pożytecznych idiotów, którzy nieustannie wypaczają (tak w czynie, jak i w słowie) idee praw człowieka dla swoich partykularnych interesów, widząc w <b>przymusie</b> świetne narzędzie ich realizacji. Moim zdaniem program po prostu zdarłby maskę hipokryzji i obłudy z politycznych gęb, co rusz wycieranych w błyskach fleszów "prawami człowieka". A równocześnie krzyczących o konieczności kontynuowania <i>war on drugs</i> (naruszającej najbardziej podstawowe prawo - do wyłącznej kontroli nad swoim ciałem). Być może dzięki emisji tego programu przynajmniej do części zbałamuconego społeczeństwa dotarłoby, że <b>król jest nagi</b>. Ale lepiej cieszyć się z tego, że <i>ręka myje rękę</i>, a patologia trwa w najlepsze. Z całym szacunkiem - żenada...
a.
-- a.
gazownik (niezweryfikowany)
to już wiem dlaczego kaczyński zajebał tyle psów i strażaków w WWA. Sam ma problem z dragami i chce sie od nich odciąć ;)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

Koniec lata, wycieczka pociągiem nad jeziora, 4 osoby

15:30 Siedze z dziewczyną i wyciagą aco z torebki. Mnie ciężko nie jest namówić. Zarzyliśmy po 20tabletek. 16:00 Przyjechał mój ziomek z dziewczyną i zapaliliśmy jointa 16:10 będąc kompletnie upalonym zaczałem odczuwać deks powolutku wchodziła faza. 16:15 poszliśmy sobie pochodzić po parku co jakiś czas lufka itd. 16:30 siedzimy na ławce ja i moja dziewczyna kompletnie sponiewierani siedzimy i kmininmy gdzie jesteśmy(ogólnie wyedy było spoko śmiechawa rozkminy jak to po zielski zazwyczaj.

  • Bad trip
  • Marihuana

Pusty dom ze znajomymi. Czesc palila czesc piła

Witam

Zaczne od tego ze moj pierwszy raz byl w wieku 13 lat i wtedy tez nie mialem pojecia czy to bylo czyste. Opisywana sytuacja miala miejsce w ferie tego roku.. bylem wtedy chwile przed 18. Wczesniej troche palilem ale okazjonalnie z raz na miesiac ale przed tymi feriami mialem 3 miesiace palenia prawie dzien w dzien. Przechodzac do opisywanej sytuacji...

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

Nastrój dość dobry. Słoneczny, umiarkowanie ciepły dzień. Przyciemniony pokój we własnym domu. Spodziewane silne doświadczenie po wcześniejszych testach, z tym samym materiałem, przeprowadzanych na przełomie 5-6 miesięcy. Mieszanka suszu Salvi Dividorum z niewielkim dodatkiem ekstraktu 5x. Zaufany opiekun, chociaż niedoświadczony. Otoczenie spokojne. Brak zakłóceń zewnętrznych.

Od kilku lat zaglądam do zawartych na tych stronach opisów, chociaż do tej pory nie udzielałem się aktywnie. Ale teraz, po doświadczeniach z Salvią, postanowiłem dołączyć swój raport.

Zaintrygował mnie ostatnio pewien opis na hypperreal.info, którego autor wspomniał o wrażeniu zapinającego suwaka. Ja opisuję to jako wir mocy, ale rzeczywiście można to widzieć jak coś w rodzaju wiro-suwaka ;-)

  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Ciepłe majowe popołudnie nad rzeką, tuż obok jakiejś fabryki. Ja, moja ówczesna dziewczyna i przyjaciel spotkaliśmy się w celu picia piwa i palenia papierosów. A potem wyszło jak wyszło.

Prolog:

Spotkaliśmy się razem z moją ówczesna dziewczyną i przyjacielem kulturalnie napić się piwa po szkole. Nic nadzwyczajnego, zdażało się już wcześneij. W trakcie dziewczyna  zaproponowała że może zapalimy sobie coś fajnego. Naturalnie się zgodziliśmy bo dlaczego by nie, więc po jakimś czasie poszła do od jakiegoś kumpla i wróciła z paleniem. Powiedział jej że może być lekko halycunogenne.

 

Doświadczenie: