Birstol: kursy na prawo jazdy i szkolenia zawodowe zamiast kar dla nastoletnich dilerów

Nowe podejście władz Bristolu do problemu nastoletnich dilerów: zamiast nakładania na nich sankcji karnych, miasto oferuje im uczestnictwo w kursach zawodowych, pomoc w zdobyciu prawa jazdy a nawet dostęp do sal gimnastycznych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

The Guardian
Steven Morris
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie stanowi tłumaczenia tekstu źródłowego.

Odsłony

217

Nowe podejście władz Bristolu do problemu nastoletnich dilerów: zamiast nakładania na nich sankcji karnych, miasto oferuje im uczestnictwo w kursach zawodowych, pomoc w zdobyciu prawa jazdy a nawet dostęp do sal gimnastycznych.

Policja z Avon i Somerset wyjaśnia, że program, będący ewenementem na skalę kraju, ma na celu odwrócenie uwagi młodych ludzi od gangów i przestępczego stylu życia. Projekt spotyka się rzecz jasna z krytyką władz, ponieważ ze swej natury stoi w sprzeczności do dominującej strategii zwalczania problemu narkotyków przez represje, w ramach systemu prawa karnego.

Twórcy projektu obstają jednak przy swoim i przewidują, że jeśli program pilotażowy zadziała i zostanie przedłużony, setki młodych ludzi mogą zostać wyciągnięte z życia na marginesie społeczeństwa i tym samym uratowane od trafienia, wcześniej czy później, do więzienia.

Podkreślają również, że jeśli którykolwiek z uczestniczących w nim młodych ludzi wpadnie w większe kłopoty lub nie będzie przejawiał oczekiwanego zaangażowania, zostanie aresztowany i postawiony w stan oskarżenia za popełnione przez siebie przestępstwa.

Program zajęć obejmuje dostęp do warsztatów, motywujących wystąpień i indywidualnego mentoringu. Dostępny jest także kurs organizowany przez organizację Bristol Street2Boardroom , którego celem jest pomoc w zastosowaniu w legalnym biznesie zdolności do kombinowania [hustle], której beneficjenci nabyli pracując na ulicach.

Andy Bennett z policji w Somerset powiedział: „Prowadząc działania wymierzone w problem narkotyków zrozumieliśmy, że ci młodzi handlarze pierwszego poziomu nie robią tego z wyboru. Mają z tym do czynienia, ponieważ inni nimi sterują. Nie ma wątpliwości, że są wykorzystywani.”

Zdając sobie sprawę, że niektórzy będą sceptyczni, skoro popularna obecnie retoryka postuluje raczej zamkniecie takich ludzi i wyrzucenie klucza, Bennett powiedział, że dla niektórych takie podejście byłoby zapewne odpowiednie, ale niekoniecznie dla młodych ludzi bez historii stosowania przemocy, którzy zostali zmuszeni do życia w ten sposób.

Program został uruchomiony w lutym i jak dotąd wzięło w nim udział 17 młodych ludzi w wieku 16–19 lat. Dwóch z nich odpadło. Jeden został przyłapany na handlu narkotykami i w przyszłym miesiącu stanie przed sądem, drugi został złapany nożem. Pierwszy absolwent ma ukończyć program w najbliższych tygodniach.

Zanim dana osoba zostanie przyjęta do programu, policja przedstawia sprawę prokuraturze. Jeśli ocenia się, że sprawa prawie na pewno doprowadziłaby do ścigania i oskarżenia, lokalny protokół pozwala policji zaoferować podejrzanemu miejsce w projekcie.

Bennett powiedział: „Rząd powiedział nam, że chociaż [projekt] nie pasuje ściśle do obecnej strategii antynarkotykowej, mamy uprawnienia operacyjne do podejmowania takich decyzji”.

Uczestnicy są wybierani przez panel i nie mogą mieć na koncie wcześniejszych wyroków skazujących za przestępstwa seksualne lub przemoc.

Rzecznik projektu zapewnia, że będzie on podlegał „rygorystycznemu procesowi oceny” i niezależnej opinii akademickiej w celu oceny jego powodzenia i trwałości oraz wpływu na przestępstwa związane z gangami i narkotykami.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Bardzo wysoki poziom ekscytacji związany z pierwszą próbą, lekko zdenerwowana. Pełna pozytywnego nastawienia i gotowa na przeżycie.Towarzystwo bardzo bliskiej osoby, Di. Miejsce - mój pokój. Lekkie obawy o zmarnowanie potencjału pigułki w związku z przebywaniem w pokoju.

Ekstazy - jak sama nazwa sugeruje - dostarcza niesamowitych wrażeń. Dobrej jakości, czysty towar zapewnia naprawdę euforyczną, nieoczekiwaną i niespodziewaną podróż w głąb siebie. W głąb czystej przyjemności duchowo fizycznej. A to wszystko za cudownym połączeniem amfetaminy i syntetycznej meskaliny, razem tworzących niesamowicie zgrany duet.

Miejsce akcji - mój pokój

Czas akcji - noc z soboty na niedzielę (5-6.07)

Czas trwania - około 4-5 godzin

Osoby towarzyszące - Di

Sposób zażycia i wielkość dawki - doustnie, 125 mg (pół tabletki).

  • Gałka muszkatołowa


Qrde Q przestrodze...Gałka M. to bardzo zacna roślina. Musi tylko dobrze wejść, a z mojego doświadczenia wynika, że jest na to jakieś 50% szansy.

Jak narazie zdarzyło mi się zjeść ją trzy razy i nie mam zamiaru spożywać jej po raz kolejny.


  • MDMA (Ecstasy)

  • Dekstrometorfan


Raport jest podzielony na dwie części...

1 zwykłą (pisaną wczoraj, przed) 2 niezwykłą (pisaną dzisiaj, po).

Jak ktoś chce to może od razu przejść do części drugiej (esencja tripu)Po drugie...wybaczcie długość, ale była to na razie najlepsza,

najbardziej wykręcona i najbardziej nierealna z moich jazd.
-------------------------------PART ONE: ENTER THE

MATRIX-------------------------------


randomness