Birstol: kursy na prawo jazdy i szkolenia zawodowe zamiast kar dla nastoletnich dilerów

Nowe podejście władz Bristolu do problemu nastoletnich dilerów: zamiast nakładania na nich sankcji karnych, miasto oferuje im uczestnictwo w kursach zawodowych, pomoc w zdobyciu prawa jazdy a nawet dostęp do sal gimnastycznych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

The Guardian
Steven Morris
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst nie stanowi tłumaczenia tekstu źródłowego.

Odsłony

226

Nowe podejście władz Bristolu do problemu nastoletnich dilerów: zamiast nakładania na nich sankcji karnych, miasto oferuje im uczestnictwo w kursach zawodowych, pomoc w zdobyciu prawa jazdy a nawet dostęp do sal gimnastycznych.

Policja z Avon i Somerset wyjaśnia, że program, będący ewenementem na skalę kraju, ma na celu odwrócenie uwagi młodych ludzi od gangów i przestępczego stylu życia. Projekt spotyka się rzecz jasna z krytyką władz, ponieważ ze swej natury stoi w sprzeczności do dominującej strategii zwalczania problemu narkotyków przez represje, w ramach systemu prawa karnego.

Twórcy projektu obstają jednak przy swoim i przewidują, że jeśli program pilotażowy zadziała i zostanie przedłużony, setki młodych ludzi mogą zostać wyciągnięte z życia na marginesie społeczeństwa i tym samym uratowane od trafienia, wcześniej czy później, do więzienia.

Podkreślają również, że jeśli którykolwiek z uczestniczących w nim młodych ludzi wpadnie w większe kłopoty lub nie będzie przejawiał oczekiwanego zaangażowania, zostanie aresztowany i postawiony w stan oskarżenia za popełnione przez siebie przestępstwa.

Program zajęć obejmuje dostęp do warsztatów, motywujących wystąpień i indywidualnego mentoringu. Dostępny jest także kurs organizowany przez organizację Bristol Street2Boardroom , którego celem jest pomoc w zastosowaniu w legalnym biznesie zdolności do kombinowania [hustle], której beneficjenci nabyli pracując na ulicach.

Andy Bennett z policji w Somerset powiedział: „Prowadząc działania wymierzone w problem narkotyków zrozumieliśmy, że ci młodzi handlarze pierwszego poziomu nie robią tego z wyboru. Mają z tym do czynienia, ponieważ inni nimi sterują. Nie ma wątpliwości, że są wykorzystywani.”

Zdając sobie sprawę, że niektórzy będą sceptyczni, skoro popularna obecnie retoryka postuluje raczej zamkniecie takich ludzi i wyrzucenie klucza, Bennett powiedział, że dla niektórych takie podejście byłoby zapewne odpowiednie, ale niekoniecznie dla młodych ludzi bez historii stosowania przemocy, którzy zostali zmuszeni do życia w ten sposób.

Program został uruchomiony w lutym i jak dotąd wzięło w nim udział 17 młodych ludzi w wieku 16–19 lat. Dwóch z nich odpadło. Jeden został przyłapany na handlu narkotykami i w przyszłym miesiącu stanie przed sądem, drugi został złapany nożem. Pierwszy absolwent ma ukończyć program w najbliższych tygodniach.

Zanim dana osoba zostanie przyjęta do programu, policja przedstawia sprawę prokuraturze. Jeśli ocenia się, że sprawa prawie na pewno doprowadziłaby do ścigania i oskarżenia, lokalny protokół pozwala policji zaoferować podejrzanemu miejsce w projekcie.

Bennett powiedział: „Rząd powiedział nam, że chociaż [projekt] nie pasuje ściśle do obecnej strategii antynarkotykowej, mamy uprawnienia operacyjne do podejmowania takich decyzji”.

Uczestnicy są wybierani przez panel i nie mogą mieć na koncie wcześniejszych wyroków skazujących za przestępstwa seksualne lub przemoc.

Rzecznik projektu zapewnia, że będzie on podlegał „rygorystycznemu procesowi oceny” i niezależnej opinii akademickiej w celu oceny jego powodzenia i trwałości oraz wpływu na przestępstwa związane z gangami i narkotykami.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

Substancja: 750mg bromowodorku dekstrometorfanu w tabletkach po 15mg

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: Benzydamina, DXM, THC (marihuana, haszysz), Etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Magiczna polanka w lesie otoczona zewsząd drzewami, wnętrze fiata 126p, dom T

Towarzysze podróży: A (600mg), S (450mg), T (trzeźwy opiekun)

 • Marihuana
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Z kumplem, wieczorkiem koło 22, nad rzeką w małym lesie Ucieszony ze spotkania, rozbawiony, pełen energii

Zacznę od tego, że to mój pierwszy raz jak opisuję trip, więc wybaczcie za jednorazowe błędy. 

 

Przed tripem.

Poszedłem z kumplem nad rzekę, bo uznaliśmy, że będzie tam cicho, ciemno i mało ludzi. Wzięliśmy se po lufce i zjaraliśmy. Kumpel jest tutaj mało istotny, więc nie dałem jego dawkowania. 

 

Trip. 

Jeszcze nie weszło do końca. Szliśmy sobie obok rzeki wśród drzew, a że to był pierwszy raz kolegi, to wciąż mnie pytał o zagadki do sprawdzenia stanu trzeźwości umysłu, po czym stwierdziłem ze sobie zapalę papierosa. 

 • Areca catechu (palma arekowa, betel)

substancja : 1 łyżka od herbaty startego orzecha palmy betelowej +1 łyżka od herbaty sody oczyszczanej + szklanka wody


doswiadczenie : coraz to większe ;)
 • Alprazolam
 • Dekstrometorfan
 • Dimenhydrynat
 • Kodeina
 • Tramadol
 • Uzależnienie

Zupełna świadomość swoich działań

Jest to moj zbiór doświadczeń związanych głównie z kodeina, jak  opis prawdopodobnie postępującego uzależnienia. 

 

Nigdy nie planowałem próbować opioidów. W końcu mało jest osób które nie żałują swojej pierwszej próby. Zawsze miałem wrażenie że to najłatwiejsza droga prowadząca do przyjemności. Ale przecież nigdy nie spróbować to jak stracić. Wiedziałem że to kwestia czasu, bo jeśli nie mówi się stanowczo NIE, to w końcu powie się Tak.

 

Pierwsza próba 150mg kodeiny zupełnie nie planowana i przypadkowa. Również nieudana, bo trip podobny jak wypicie melisy.