Berlin kolejnym, europejskim miastem, gdzie sprawdzimy czystość naszych narkotyków

Badanie narkotyków wciąż nie cieszy się dużą popularnością wśród osób, które sięgają po nielegalne substancje. Mimo to, jest to najłatwiejszy sposób na uniknięcie niepożądanych skutków. Berlin dołącza do miast, gdzie bez problemu przebadamy skład i czystość środków odurzających. Sprawdź szczegóły.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muno.pl | Paweł Chałupa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

141

Badanie narkotyków wciąż nie cieszy się dużą popularnością wśród osób, które sięgają po nielegalne substancje. Mimo to, jest to najłatwiejszy sposób na uniknięcie niepożądanych skutków. Berlin dołącza do miast, gdzie bez problemu przebadamy skład i czystość środków odurzających. Sprawdź szczegóły.

Mieszkańcy Berlina będą mogli sprawdzić skład i czystość swoich używek po tym, jak zielone światło otrzymał nowy projekt testowania narkotyków. Jak podaje RBB (niemiecki regionalny nadawca radiowo-telewizyjny) przedsięwzięcie prowadzone przez Państwowy Instytut Medycyny Sądowej i Społecznej zostało wdrożony do życia po wielu latach wewnętrznej dyskusji. Oczekuje się, że wyniki zostaną podane mniej więcej trzy dni po złożeniu wniosku.

To nie pierwszy raz, kiedy projekt testowania narkotyków wdrożono w stolicy Niemiec. Narkotyki rekreacyjne testowano już w połowie lat 90. podczas rozkwitu Love Parade. Berlińscy zwolennicy używek „wykazują zainteresowanie zdrową i mniej szkodliwą konsumpcją” – powiedziała Ulrike Scherling, kierowniczka jednego z trzech centrów doradczych w mieście, które będą przeprowadzać testy.

Pierwsze działania związane z kontrolą narkotyków rozpoczęły się w Amsterdamie w 1970 roku. Hiszpania, Francja, Szwajcaria i Austria wkrótce poszły w ślad działań holenderskich podmiotów. W 2008 roku uruchomiono bazę danych zestawiającą europejskie usługi kontroli narkotyków, znaną jako Transeuropejska Informacja o Narkotykach. Więcej informacji na jej można znaleźć tutaj.

W Polsce istnieje inicjatywa SIN, która należy do do pionierów w dziedzinie promocji testowania narkotyków. Nie jest jednak jedyną grupą, która chce w podobny sposób wpłynąć na nawyki konsumentów. Testy substancji na imprezach organizuje również brytyjska organizacja The Loop. To dzięki nim mamy pewne wyobrażenie na temat niebezpieczeństw związanych ze składem popularnych środków psychoaktywnych.

Dla takich organizacji testowanie narkotyków pozwala stworzyć wyjątkowo istotną bazę danych. Na jej podstawie są oni w stanie określić obecne niebezpieczeństwa związane z popularnymi substancjami, które mogą okazać się kluczowe dla ratowania życia użytkowniczek i użytkowników. Dostęp do podobnych informacji jest szczególnie istotny dla ratowników, ratowniczek i osób znajdujących się na pierwszej linii walki z przedawkowaniami (jak chociażby obsługa barów i klubów).

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Bieluń dziędzierzawa


 • Substancja: Bieluń

 • Doświadczenie: pierwszy raz

 • Dawka: wywar z 4 dużych kwiatów

 • Metoda: doustnie :-)

 • set & setting spokoj :D[...]


Godzina 22:00 pakuję się do ogródka i zrywam cztery duże i ładnie pachnące czerwone (?) kwiaty. W pobliżu czekają koledzy :D szybko wyskakuję i udaję się w stronę domu by przygotować magiczny wywar, na który długo czekałem.

 • Inne
 • Katastrofa
 • LSD-25
 • Metamfetamina

Chyba nikt nigdy czegoś takiego nie przeżył.

 

Godzina 16:00

Pojechaliśmy na jakiś stary opuszczony budynek. Każdy wali po szczurze około 100 MXE. Pizda niesamowita czułem się jak ćpuny w filmie. Na początku chciałem się przytulić do każdego kto był.

Godzina 17:00

 • Grzyby halucynogenne

Parę dni temu miałem grzybowy debiut tego sezonu.

25 suszonych, przegryzione z jablkiem. metoda ujdzie - czuc jablko, a nie

smak grzybów. Choc to dziwne, bo za pierwszym razem nawet mi smakowaly same

w sobie, a teraz jak jem to aż się trzęsę.

Ale jazda byla srednia. Nie to ze jakis bad trip. Po prostu srednia. Tak

więc troche ku przestrodze:

 • MDMA (Ecstasy)

Data, ktorej jak narazie nie mam zamiaru zapominac (14.09.01). To byl moj pierwszy raz. Niezapomniane wrazenie. W ogle to

branie ekstazy nie bylo w planach, aaaale tak wyszlo. W sumie to nie zaluje. Wygladalo to mniej-wiecej tak. Byl piatek ok

godz 17 umowilem sie z panna, spotkalismy sie iiiiii .... pogadalismy, bylo OK, ale nic wiecej z tego nie wyszlo. Mniejsza o

to. Okolo godz 20 zladowalem w popularnym ostatnio gorzowskim barze `Cycku`. Masa a w zasadzie tlum znajomych. Kupilem sobie