Belgia: grzywny za posiadanie narkotyków będą egzekwowane jak mandaty drogowe

Belgijski minister sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne zadecydował, że kary za zażywanie lub posiadanie na własny użytek kokainy, ketaminy czy LSD wzrosną ze 150 do 1000 euro.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

donald.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

17

Belgijski minister sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne zadecydował, że kary za zażywanie lub posiadanie na własny użytek kokainy, ketaminy czy LSD wzrosną ze 150 do 1000 euro.

- Każdy, kto z łatwością zapłaci 50 euro za gram kokainy, nie będzie zniechęcony grzywną w wysokości 150 euro - ocenił minister.

Jak podaje dziennik Het Nieuwsblad, Quickenborne chce również, żeby grzywny nałożone na osoby zażywające narkotyki były ściągane z pensji lub przez komornika w przypadku braku zapłaty - tak samo, jak to funkcjonuje w przypadku mandatów drogowych.

Obecnie do wyegzekwowania kary konieczne jest postępowanie sądowe, które, zdaniem ministra, przeciąża sądy i jest zbyt przewlekłe. Dlatego proponuje wprowadzenie "nakazu zapłaty".

Od 2017 roku policja odkryła prawie 120 tajnych laboratoriów produkujących narkotyki. Każdego miesiąca likwidowane są co najmniej dwie takie placówki.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Uzależnienie

Różne

Historia mojego upadku po Acodinie.

 

Raport z ponad 6 lat ćpania.

 

 

 

Witajcie, dzisiaj a dokładnie dnia 17 stycznia 2019 roku spisuję ten raport. Jest to bardzo dziwny okres mojego życia i w związku sam raport może wyjść mi dosyć chaotyczny ale na pewno nie będzie bezwartościowy. Będzie to też dość intymne ale mam ogromną chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

  • Dekstrometorfan

  • LSD-25

Oooooooooo ho ho jak to było dawno temu ale tripik był naprawdę przedni, ale może od początku. Pewnego wiosennego weekendu z grupą znajomych pojechaliśmy sobie do Szklarskiej Poręby, pogoda była wyśmienita a my jak zawsze podczas takich wypadów byliśmy dobrze zaopatrzeni w substancje psychoaktywne ;P. Dosłownie dzień przed wyjazdem do miasta przyjechały śliczne, wypasione, tłuściutkie papiery (Baby na rowerze 2000). Więc skwapliwie zaopatrzyliśmy się w dwa znaczki.

  • 4-HO-MIPT
  • Pierwszy raz

///

PROSZĘ O USUNIĘCIE TEGO WPISU.