REKLAMA
Austria: Zatrzymano 30 podejrzanych o handel narkotykami

23 aresztowanych pochodzi z Algierii, czterech z Afganistanu, dwóch z Maroka i jeden z Czeczenii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Interia Fakty

Odsłony

190

Policja w austriackim mieście Graz poinformowała w piątek, że w ramach rozległej operacji antynarkotykowej aresztowała 30 podejrzanych oraz przechwyciła znaczne ilości haszyszu, marihuany, kokainy i ecstasy, jak też 90 tys. euro w gotówce. Czarnorynkowa wartość skonfiskowanych narkotyków wynosi około 300 tys. euro.

Wśród 30 zatrzymanych w Grazu i Wiedniu mężczyzn w wieku od 20 do 40 lat jest 22 migrantów ubiegających się o azyl, czterech z przyznanym statusem uchodźcy i trzech ludzi przebywających w Austrii nielegalnie, a jeden podejrzany legitymuje się dokumentami włoskimi. 23 aresztowanych pochodzi z Algierii, czterech z Afganistanu, dwóch z Maroka i jeden z Czeczenii.

Według policyjnego rzecznika Fritza Grundniga za szefa przestępczej grupy uważany jest 40-letni Algierczyk. Przynajmniej część sprzedawanych narkotyków pochodziła z wcześniejszego przemytu z Czech do Austrii.

Kilka z aresztowanych w Grazu osób zostało już prawomocnie skazanych - powiedział austriackiej agencji APA kierujący śledztwem Hermann Ozwirk. Według niego większość zatrzymanych przyznała się do winy podając jako swój motyw chęć "zarobienia znacznej gotówki".

Otrzymane wskazówki pozwoliły na początku roku władzom śledczym w Grazu rozpracować algierską grupę przestępczą, która prowadziła ożywiony handel substancjami odurzającymi w rejonie jednego z lokali gastronomicznych oraz w pobliskich parkach.

W ramach operacji pod kryptonimem "Lara" aresztowano w kraju związkowym Styria 18 Algierczyków, przeważnie karanych już wcześniej za podobne czyny, którzy sprzedali 250 nabywcom co najmniej 30 kilogramów konopi. W trakcie przeprowadzonych w Grazu rewizji znaleziono pięć kilogramów ziela konopi, 40 gramów silnie sprasowanego haszyszu i narkotykowy utarg w kwocie blisko 21 tys. euro.

Sprzedawane narkotyki pozyskiwano także za pośrednictwem zamieszkałych w Wiedniu Algierczyków, do których policja dotarła śledząc działalność głównego podejrzanego.

W ramach podjętych w październiku w austriackiej stolicy czterech akcji zatrzymano 12 ludzi pochodzących z Algierii, Maroka i Afganistanu. Zajmowali się oni głównie zaopatrywaniem hurtowników i od początku roku rozprowadzili w całej Austrii około 150 kilogramów konopi. Przeprowadzone w Wiedniu rewizje dały w efekcie 16 kilogramów ziela konopi, 8,5 kilogramów haszyszu, 115 gramów kokainy i 44 porcje ecstasy.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Adrenalina

...

...

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

---

To znów ten sam jebany chłam. Dobrze wiemy jaki. Ale zanim spluniesz nań, postaraj się zrozumieć.

Zrozumieć? Ale co?

Mnie? Nie. Nie oczekuję tego. Jestem zbyt indywidualnym chujem, zbyt małym gnojem, by domagać się atencji (a jednak to robię, co nie?)

Słowa? Emocje? Czyny? Chuj wie, jak to nazwać. Chodzi mi o mieszankę esencji składającej się na perspektywę.

Widzisz... bo sprawa polega na tym, że jestem tylko człowiekiem. I jak Ty- widzę z jednej perspektwywy. Oczywiste? Może nie?

Moja jest lepsza, Twoja jest gorsza- a mówi to każdy.

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Wstaję o godzinie 9:45. Rozciągam się po czym idę do salonu pogadać z kumplem P. Nie jem nic.

 

10:10

Wrzucam pół białego, bezsmakowego blottera.

10:17

Chyba czuję pierwsze efekty, idę się wykąpać. Podczas kąpieli wydaje mi się, że mam podwyższony nastrój ale to może placebo, podnieta. Bo w sumie dawno nic nie ładowałem. Czuję specyficzny ucisk w czole i delikatną ciężkość ciała.

10:30 

Widoczna poprawa humoru. Śmieję się z pokruszonej, wymagającej operacji kostki znajomego. 

10:35

  • Dekstrometorfan

Czailem sie na DXM juz dlugo ale nie bylo okazjii. W koncu stwierdzilem ze

juz czas na nowe doswiadczenie. Siedzialem se w pracy i podjelem decyzje.

Wyslalem kumpla do apteki po Argotussin 20 X 15mg. Chcialem zjesc tylko

polowe. Na pol godziny przed wyjsciem zrobilem se herbatke i zjadlem

pierwsze opakowanie (10 szt.).randomness