REKLAMA
Austria: Piłeś syrop, nie jedź!

Austriacka policja obcina paznokcie lub włosy i bada próbki na obecność narkotyków

Anonim

Kategorie

Źródło

RMF FM

Odsłony

2063
Wybierając się do Austrii, lepiej nie pić syropów na kaszel / RMF Od nowego roku policja w Austrii sprawdza tam nie tylko, czy kierowca jest pod wpływem alkoholu, ale także czy brał wcześniej narkotyki. Zdarzają się jednak pomyłki...

Jeśli drogówka przyłapie w Austrii kogoś na przekroczeniu dozwolonej prędkości albo na innych wykroczeniu drogowym, to nie tylko każe dmuchać w balonik, ale także obcina paznokcie i kosmyk włosów, po czym wkłada je do podręcznego aparaciku.

I nagle okazuje się, że Bogu ducha winni kierowcy, po wypiciu syropu na kaszel lub innych lekarstw zawierających kodeinę, są pociągani do odpowiedzialności.

Aparacik bowiem reaguje na kodeinę tak samo jak na heroinę. Pomyłka wyszła dopiero po tym, gdy zażądano dokładniejszych badań - badań krwi. To jednak nie przeszkadza, by policja w Austrii nadal obcinała paznokcie, zwłaszcza obcokrajowcom.

Tak więc wybierając się do Austrii, lepiej nie pić syropów na kaszel.

RMF FM 2002-02-18

Podesłał: dzizus

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

LOBO (niezweryfikowany)
Widzę, że kretynizm ogólnonarodowy dotyczy policji wszędzie, a ja głupi myślałem, że tylko w Polsce pały to debile.
SQ (niezweryfikowany)
powinno byc napisane w podtytule "austriacka " a nie "Australijska "
er. (niezweryfikowany)
wlasnie psy w austrii kumate a w polsce nie... <br>cale szczescie ze u nas to bedzie za 10 lat..
POK (niezweryfikowany)
austryjacy to pierdoleni potomkowie adolfa hitlera!!!
fizzzi (niezweryfikowany)
ale pare akodinow mozna sobie zszamac ;)
AleX (niezweryfikowany)
co za skurwysynstwo.. czy to przypadkiem nie jest naruszanie nietykalnosci osobistej.. ?
Lucetam (niezweryfikowany)
Czy tylko mi się wydaję, że badanie na obecność narkotyków z paznokci / włosów nie ma sensu ... Zanim śladowe ilości odłożą się we włosach czy paznokciach "narkotyków" już dawno nie będzie w krwi czy moczu tak samo ich działania, więc jaki w tym sens ? Rozumiem testy na obecność narkotyków podczas prowadzenia pojazdów, ale Austria chyba chce skazywać ludzi ogólnie za spożycie ?<strong><<<<<< This comment was blocked and unpublished because <a href="http://www.projecthoneypot.org/">Project Honeypot</a> indicates it came from a suspicious IP address.</strong>
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Zdarzenia które opiszę miały miejsce ładnych kilka lat wstecz. 

 

Byłam w trakcie kilkumiesięcznego intensywnego związku z mefedronem. Opowieśc zaczyna się na początku sierpnia a więc tuż przed delegalizacją, która jeszcze wtedy nie docierała do mojej świadomości. Wracam do domu z urlopu. Właściwie to nie był mój dom, tylko wynajmowana kawalerka na parterze, którą śmiało można by nazwac speluną. Jeden stół, jedna kanapa, jedna żarówka, wiele brudu.

 

  • Dekstrometorfan

  • Bieluń dziędzierzawa
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • MDMA
  • Tripraport

Przybyliśmy na miejscówkę w której zwykle zaczynały się substancjonalne przygody. Głodni wrażeń, lecz z jakże ograniczonym dostępem do psychodelików, skusiliśmy się na eksperyment - w imię nauki! Bo jakże by inaczej...

"Czerwony jak burak, rozpalony jak piec, suchy jak pieprz, ślepy jak nietoperz, niespokojny jak tygrys w klatce"


Jesień 2006

Set & Setting:

Przybyliśmy na miejscówkę w której zwykle zaczynały się substancjonalne przygody. Głodni wrażeń, lecz z jakże ograniczonym dostępem do psychodelików, skusiliśmy się na eksperyment -  w imię nauki! Bo jakże by inaczej...

  • Zolpidem

Raczej ponury. W swoim pokoju w nienajlepszym humorze. Chciałem iść spać.

 

Tabletkę Stillnoxu kładę pod językiem. Po chwili zmywa się cukrowa otoczka. Moje usta wypełnia gorzki smak. Czekam parę minut i z minuty na minutę zaczyna mi się robić lżej, jakby moje ciało pływało w cieczy. Kończę pisać jedną ważną wiadomość do przyjaciela i zamykam komunikator. Cały czas ze słuchawkami na uszach wybieram utwór (Archive – Again), by wyciszyć się przed snem.

Po chwili, ledwo powstrzymując odruch wymiotny podchodzę do umywalki. Popijam gorzkie błoto po rozpuszczonej tabletce i wracam do komputera.