REKLAMA
Arizona pomoże rozwiązać problem płatności firmom z branży marihuany

Pomimo, że marihuana jest legalna w niektórych amerykańskim stanach, rząd federalny wciąż traktuje ją z nieufnością. Z tego względu banki wahają się, czy obsługiwać firmy z tej branży, ze względu na potencjalne ryzyko wycofania przez rząd ubezpieczenia depozytów, które jest niezbędne dla bezpieczeństwa finansowego banków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

fxmag.pl
Tatiana Pasich
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła, układ akapitów został zmieniony.

Odsłony

42

W ostatnim czasie portal Cointelegraph poinformował, że stan Arizona zaakceptował rozwiązanie technologiczne w ramach fintech sandbox, dotyczące płatności w branży konopi.

Pomimo, że marihuana jest legalna w niektórych amerykańskim stanach, rząd federalny wciąż traktuje ją z nieufnością. Z tego względu banki wahają się, czy obsługiwać firmy z tej branży, ze względu na potencjalne ryzyko wycofania przez rząd ubezpieczenia depozytów, które jest niezbędne dla bezpieczeństwa finansowego banków.

Sarah Wessel – współzałożycielka i dyrektor operacyjny spółki Alta stwierdziła, że rozwiązanie oparte na technologii blockchain może uczynić usługi finansowe i lokalny rynek bardziej bezpiecznymi:

„Obrót gotówkowy rynku legalnych konopi w Arizonie przekracza 350 mln USD rocznie. To są legalne firmy, innowatorzy i przedsiębiorcy, którzy są zmuszeni posługiwać się gotówką. Oferujemy im spokojną głowę. Nasza technologia płatności cyfrowych znosi obciążenia związane z koniecznością posługiwania się wyłącznie gotówką i czyni nasze społeczności bardziej bezpiecznymi.”

Jak do tej pory inne firmy z branży kryptowalut i agencje rządowe próbowały zbudować most między branżą konopną a branżą usług finansowych. W 2017 r. sieć Dash nawiązała partnerstwo z Alt Thirty Six, aby zintegrować Dash jako opcję płatności w punktach sprzedaży branży konopi.

Prawodawcy stanu Kalifornia w lutym 2019 r. proponowali projekt ustawy, który umożliwiłby przyjmowanie płatności podatkowych w kryptowalutach, dokonywanych przez firmy związane z branżą konopną. Projekt ustawy, nad którym prace jak dotąd nie posunęły się do przodu, miał na celu uwolnienie urzędów skarbowych od pokaźnych stosów gotówki, dostarczanych przez firmy z branży konopnej.

Według ostatniego oświadczenia Biura Prokuratora Generalnego stanu Arizona, spółka o nazwie Alta została przyjęta do Arizona’s FinTech Sandbox – programu mającego na celu wspieranie innowacji, w ramach którego przedsiębiorstwa mogą testować swoje rozwiązania bez konieczności uzyskania państwowych licencji. Za administrowanie tą „piaskownicą regulacyjną” w stanie Arizona odpowiada Biuro Prokuratora Generalnego. Alta jest siódmą z kolei spółką, która dołączyła do programu. Rozwiązanie opracowane przez arizoński startup, jest skierowane do firm, w których działalności dużą rolę odgrywają płatności gotówkowe. Umożliwi ono dokonywanie i otrzymywanie płatności cyfrowych bez udziału banku. Alta jest prywatnym serwisem finansowym, wykorzystującym usługi przesyłania pieniędzy oraz technologię aktywów cyfrowych w celu zapewnienia rozwiązań płatniczych dla licencjonowanych dostawców medycznej marihuany i sprzedawców. Spółka wykorzystuje tokeny cyfrowe, aby umożliwić użytkownikom bezpieczny transfer gotówki. W tym celu ma zamiar zaoferować stablecoina, który jest powiązany z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1. Tokeny te będą wymienialne na gotówkę. W czasie fazy testów, Alta pozwoli swym użytkownikom przetestować platformę. Ostatecznym celem platformy jest umożliwienie użytkownikom płacenia za towary i usługi, wykorzystując stablecoiny zamiast tradycyjnych pieniędzy. Klienci będą mogli dokonywać transakcji za pomocą smartfona lub komputera.

Arizona stała się pierwszym stanem w USA, który wprowadził „piaskownicę regulacyjną” w 2018 r. Następnie w ślady Arizony poszły trzy inne stany: Nevada, Wyoming i Utah, które również założyły własne „piaskownice technologiczne”.

Republikański kongresmen – Jeff Weninger skomentował nowe rozwiązanie w oświadczeniu prasowym następującymi słowami: „To ekscytujące mieć Altę jako nowego uczestnika w Arizona’s FinTech Sandbox. Jest to ogromny potencjał dla technologii stablecoina w firmach bazujących na dużych ilościach gotówki na całym świecie, a Arizona ma szczęście odgrywać kluczową rolę w rozwoju i wzroście tej rozwijającej się branży.”

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Inne
 • Tripraport

Pierwsza dawka przyjęta w szkole, dwie pozostałe w domu. Oczekiwałem czegoś zadowalająco przyjemnego. Przed zażyciem byłem mocno niewyspany i w słabym humorze.

Pierwszą styczność z HEX-ENem miałem miesiąc temu. Była to mała ilość zażyta na testa, ale nie o tym teraz. Chciałbym opisać moje wczorajsze doświadczenie związane z tą substancją.
Wpadłem w posiadanie 2g tego specyfiku. Sort przypominal crystaline powder (biały pył, puder, krystaliczny, lepki, odbijający światło).

 • Bad trip
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Tytoń

Nastawienie: Dobre, pozytywne Nastrój: W miarę neutralny Okoliczności: Ognisko kolegi, znałem tylko parę osób, nieciekawe towarzystwo. Otoczenie: Końcówka listopada a więc początki zimy, las nad sztucznym jeziorem, wieczór, ciemno, ogółem również nieciekaiwe.

Po szkole dostałem telefon od kolegi (N) że jest ognisko wieczorem, żebym wpadał, będzie fajnie i tak dalej. Postanowiłem się tam wybrać z moim z kolegą z klasy (K), znamy się już dosyć długo i często razem gdzieś chodzimy. Wieczorem K wpadł pod mój dom, po czym poszliśmy gdzieś kupić alko. Potem spotkaliśmy się z N i z paroma innymi kolegami i koleżankami, i oszliśmy już nad jeziorko. Było to dosyć daleko więc pokonanie tej trasy nam trochę zajęło.

 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Odrzucone TR
 • Pierwszy raz

trochę zestresowany poddenerwowany pierwszym razem, jednak pełen nadzieji

Nastawienie trochę zestresowany poddenerwowany pierwszym razem

Scena starówka Toruń  Szwejk

Czas akcji 19:40
Przyjazd do Torunia. Byłem umówiony z kolegą który czekał na mnie na PKS. Razem poszliśmy na miasto poszukać reszty grupy. 

20:20
Wszyscy są oprócz naszego kolegi F. który miał przynieść nam dropsiki, Więc postanowiliśmy po kolejnych próbach dodzwonienia się do niego udać się do sklepu po alko i na bulwary nad Wisłą.

21:00

 • MDMA (Ecstasy)

Nazwa substancji: drops, pigula, ecstasy, MDMA(raczey nie czyste) ze znaczkiem przyjaznego zółwika


Poziom dosw: ganja prawie codziennie, jeden raz feta i pierwszy raz drops


Dawka: 1 tableta podjezykowo