REKLAMA
Arizona pomoże rozwiązać problem płatności firmom z branży marihuany

Pomimo, że marihuana jest legalna w niektórych amerykańskim stanach, rząd federalny wciąż traktuje ją z nieufnością. Z tego względu banki wahają się, czy obsługiwać firmy z tej branży, ze względu na potencjalne ryzyko wycofania przez rząd ubezpieczenia depozytów, które jest niezbędne dla bezpieczeństwa finansowego banków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

fxmag.pl
Tatiana Pasich
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła, układ akapitów został zmieniony.

Odsłony

43

W ostatnim czasie portal Cointelegraph poinformował, że stan Arizona zaakceptował rozwiązanie technologiczne w ramach fintech sandbox, dotyczące płatności w branży konopi.

Pomimo, że marihuana jest legalna w niektórych amerykańskim stanach, rząd federalny wciąż traktuje ją z nieufnością. Z tego względu banki wahają się, czy obsługiwać firmy z tej branży, ze względu na potencjalne ryzyko wycofania przez rząd ubezpieczenia depozytów, które jest niezbędne dla bezpieczeństwa finansowego banków.

Sarah Wessel – współzałożycielka i dyrektor operacyjny spółki Alta stwierdziła, że rozwiązanie oparte na technologii blockchain może uczynić usługi finansowe i lokalny rynek bardziej bezpiecznymi:

„Obrót gotówkowy rynku legalnych konopi w Arizonie przekracza 350 mln USD rocznie. To są legalne firmy, innowatorzy i przedsiębiorcy, którzy są zmuszeni posługiwać się gotówką. Oferujemy im spokojną głowę. Nasza technologia płatności cyfrowych znosi obciążenia związane z koniecznością posługiwania się wyłącznie gotówką i czyni nasze społeczności bardziej bezpiecznymi.”

Jak do tej pory inne firmy z branży kryptowalut i agencje rządowe próbowały zbudować most między branżą konopną a branżą usług finansowych. W 2017 r. sieć Dash nawiązała partnerstwo z Alt Thirty Six, aby zintegrować Dash jako opcję płatności w punktach sprzedaży branży konopi.

Prawodawcy stanu Kalifornia w lutym 2019 r. proponowali projekt ustawy, który umożliwiłby przyjmowanie płatności podatkowych w kryptowalutach, dokonywanych przez firmy związane z branżą konopną. Projekt ustawy, nad którym prace jak dotąd nie posunęły się do przodu, miał na celu uwolnienie urzędów skarbowych od pokaźnych stosów gotówki, dostarczanych przez firmy z branży konopnej.

Według ostatniego oświadczenia Biura Prokuratora Generalnego stanu Arizona, spółka o nazwie Alta została przyjęta do Arizona’s FinTech Sandbox – programu mającego na celu wspieranie innowacji, w ramach którego przedsiębiorstwa mogą testować swoje rozwiązania bez konieczności uzyskania państwowych licencji. Za administrowanie tą „piaskownicą regulacyjną” w stanie Arizona odpowiada Biuro Prokuratora Generalnego. Alta jest siódmą z kolei spółką, która dołączyła do programu. Rozwiązanie opracowane przez arizoński startup, jest skierowane do firm, w których działalności dużą rolę odgrywają płatności gotówkowe. Umożliwi ono dokonywanie i otrzymywanie płatności cyfrowych bez udziału banku. Alta jest prywatnym serwisem finansowym, wykorzystującym usługi przesyłania pieniędzy oraz technologię aktywów cyfrowych w celu zapewnienia rozwiązań płatniczych dla licencjonowanych dostawców medycznej marihuany i sprzedawców. Spółka wykorzystuje tokeny cyfrowe, aby umożliwić użytkownikom bezpieczny transfer gotówki. W tym celu ma zamiar zaoferować stablecoina, który jest powiązany z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1. Tokeny te będą wymienialne na gotówkę. W czasie fazy testów, Alta pozwoli swym użytkownikom przetestować platformę. Ostatecznym celem platformy jest umożliwienie użytkownikom płacenia za towary i usługi, wykorzystując stablecoiny zamiast tradycyjnych pieniędzy. Klienci będą mogli dokonywać transakcji za pomocą smartfona lub komputera.

Arizona stała się pierwszym stanem w USA, który wprowadził „piaskownicę regulacyjną” w 2018 r. Następnie w ślady Arizony poszły trzy inne stany: Nevada, Wyoming i Utah, które również założyły własne „piaskownice technologiczne”.

Republikański kongresmen – Jeff Weninger skomentował nowe rozwiązanie w oświadczeniu prasowym następującymi słowami: „To ekscytujące mieć Altę jako nowego uczestnika w Arizona’s FinTech Sandbox. Jest to ogromny potencjał dla technologii stablecoina w firmach bazujących na dużych ilościach gotówki na całym świecie, a Arizona ma szczęście odgrywać kluczową rolę w rozwoju i wzroście tej rozwijającej się branży.”

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Mieszkanie w bloku.Sobotni ranek. Grudzień. Dużo czasu. Myśl o zapaleniu dla relaksu.

Z góry uprzedzam, że nikt nie uwierzy w to co jest poniżej napisane. W ogóle to nic w życiu ani nie piłem ani nie ćpałem ani nie jarałem. Wszystko sobie ubzdurałem i nic podobnego się nie wydarzyło, a nawet jeśli to dawno i nie prawda. A ja jestem tylko waszym wyobrażeniem i kto to widział żeby jaranie MJ dawało takie skutki. Więc jak macie zgłaszać itd. to darujcie sobie dalszą lekturę.

T+00: Wyciągam lufkę, zapalam świece, bo ma większy ogień od zapalniczki. Smaże szkiełko dokładnie z jednej strony, z drugiej, czekam aż wystygnie odwracam tyłem do przodu i ten sam zabieg.

  • Szałwia Wieszcza

Do testów podszedłem ambitnie.

Pierwsza próba około godziny 14 1/10 grama inhalacja na spółę z kolegą. Efekt marny aczkolwiek odczuwalny intensywnie. wrażenie przechodzenie przez ciało jakiejś płaszczyzny.

Druga próba około godziny 16 efekt jak wyżej. Trzecia i ostatnia w tej sesji godzina 20. Ilość trochę większa od poprzednich.

Róznica tylko taka, że tym razem spaliłem cały materiał za jednym machem. Paliłem z lufy szklanej otwartej z obu stron.

Hmm, ściągnąłem chmurę odłożyłem lufę i zapalniczkę, usiadłem i już mnie nie było.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

1) Wieczór/noc, piątek, brak dzieci, czysty umysł. Ulice śródmieścia Warszawy. 2) Wakacje, dobry humor. Prawie pusta, szeroka i długa plaża nad Bałtykiem. Bezchmurne niebo. Upał za parawanem, przejmujący chłód na otwartej przestrzeni.

Początek działania LSD objawia się najłatwiej na twarzach – zaczynają w ten charakterystyczny sposób „pływać” i „przenikać”. Jeśli oglądasz film, zdaje się też, że aktorzy trochę zbyt przesadnie wypowiadają swoje kwestie i robią nienaturalne miny. Przerywamy więc oglądanie i przenosimy się na taras, gdzie z nową ciekawością przeglądamy pozostawiony na stole, kupiony parę dni wcześniej, album ze zdjęciami Nowego Jorku.

  • Kannabinoidy
  • Pierwszy raz

Okoliczności bardzo luzowe, sprzyjające. Otoczenie- własny pusty dom. Nastawienie- ciekawość. Nastrój- dobry

Od moderatora: substancja wiodąca zmieniona na kannaboidy. Niestety w obecnych czasach dilerzy coraz chętniej "uszlachetniają" marihuanę coraz to nowymi kannaboidami, których zażywanie, w przeciwieństwie do matihuany, może okazać się śmiertelne.

Witajcie. Długo zbierałem się z opisaniem tego, co za chwilę opiszę. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, szok. Pierwsze i jak na razie ostatnie zabawy z ziołem. Minęło prawie 5 miesięcy. Nie wiem, czy kiedykolwiek spróbuję jeszcze.

randomness